نام شهر یا مکان
Generic filters
جاذبه های گردشگری کرمانموزه

گنبد جبلیه کرمان و موزه سنگ با تاریخچه | راهنما

آدرس
:
کرمان، خیابان شهدا
مدت زمان بازدید
:
1 ساعت
ساعت دسترسی
:
09:00 صبح الی 17:00 همه روزه
ورودی
:
ایرانی 4.000 هزار تومان ، خارجی 30.000 هزار تومان
امکانات
:
آنتن دهی موبایل , دسترسی به اینترنت , فضای سبز
ثبت ها
:
296 در سال 1316 خورشیدی
لوازم سفر
:
موبایل , وجه نقد , کارت بانکی
مطالب مرتبط

گنبد جبلیه کرمان امروزه یکی از مهم ترین المان های تاریخی کرمان محسوب می شود که علاوه بر اینکه یک بنای تاریخی سنگی است امروزه میزبان موزه سنگ کرمان هم می باشد که در خود نادرترین کتیبه های سنگی خاورمیانه به نمایش عمومی در آمده است، در ایام نوروزی خیلی از جشن های ایران باستان در اطراف همین مکان برگزار می شود، اینجا با توجه به قدمتش در ابتدای سال 1316 به ثبت میراث ملی ایران رسید.

گنبد جبلیه

برخی محققین عقیده دارند این مکان به سلسله سلجوقیان بر می گردد و عده ای دیگر آن را به ساسانیان نسبت می دهند، شاید از خودتان بپرسید که کاربری این محل چه بوده است ؟ اینکه اینجا یک آتشکده زرتشتیان بوده و مردم در آن سالها به راز و نیاز می پرداخته اند شکی نیست، اما پس از ورود اسلام و دوره حمله مغول ها کمی تخریب شد و حتی برخی بومیان عقیده دارند اینجا محل دفن دانیال حکیم یا پیرمراد و مزار سید محمد تباشیری می باشد، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری ایران و در این پست با یکی از اماکن تاریخی کرمان همراه با آدرس و راهنمای بازدید از آن اشنا می شوید.

گنبد جبلیه کرمان گنبد جبلیه کرمان گنبد جبلیه کرمان گنبد جبلیه کرمان

بیشتر بخوانید

آتنا بنی اسدی

بعد از انصراف از دانشگاه هشت شغل رو تست کردم تا اینکه با گروه خوب این تودی آشنا شدم و مسیر زندگی خودم تغییر کرد ، ترکیب گردشگری با کار باعث شد دید من نسبت به جهان تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن