ezgif-1-ff200d5a3d

آبشار روستای خور

khur-waterfall
ezgif-1-eca2962dc6

آبشار خور که از جاذبه های طبیعی روستای زیبا و دیدنی خور می باشد، در میان طبیعتی بی نظیر و باصفا قرار گرفته است. این آبشار که دارای ارتفاعی در حدود ۵۰ متر است، در هر فصلی از سال زیبایی های خاص خود را دارد.

khur-waterfall

ویژگی ها

وقتی شما در بهار و تابستان به روستای خور سفر می کنید، حس و حال خوبی از شنیدن صدای ریزش آب و صدای نجوای پرندگان دریافت می کنید. این احساس خوب و فوق العاده را درهر جایی شما نمی توانید تجربه کنید.

این آبشار تقریبا در فاصله ی دو کیلومتری روستای خور قرار دارد و شما برای رسیدن به آن باید مسیری را در حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طی کنید. اما نکته ی جالب در مورد این مسیر وجود فضای سرسبز، درختان انبوه و باغ های میوه هایی چون زردآلو، گیلاس و.. در این مسیر در فصل بهار و تابستان است.

khur-waterfall

اما آبشار خور در زمستان چگونه است؟ برای بسیاری از طبیعت گردان آبشار خور در زمستان بسیار جذاب تر و زیباتر از دیگر فصل ها به نظر می رسد. وقتی در زمستان آبشار یخ می زند، منظره ای بسیار دیدنی و بی نظیر شکل می گیرد، شما یک مجموعه ی کریستالی را می بینید که از آبشارخلق شده است.

فعالیت های هیجان آور

یکی از فعالیت های هیجان آور در این منطقه، فرود از آبشار خور است که صخره نوردان بسیاری به این منظور به این دهکده ی زیبا سفر می کنند. البته نکته ی جذاب دیگری که شاید شنیدن آن  برای شما تعجب آور باشد، صخره نوردی بر روی آبشار یخ زده است. صخره نوردان این آبشار کریستالی را بهترین هدیه طبیعت به خود می دانند. دیدن تلاش این ورزشکاران برای بالارفتن از این آبشار کریستالی خالی از لطف نیست.

khur-waterfall

مسیر

آبشار خور در نزدیکی روستای خور و در فاصله ی ۱۷ کیلومتری جاده ی کرج – چالوس قرار دارد. شما برای رسیدن به آبشار باید ابتدا قبل از سد کرج، وارد مسیر فرعی روستای خوزنکلا شوید که پس از طی کردن مسافتی به دو راهی روستای خوزنکلا و روستاهای سیجان و خور می رسید. هنگامی که به روستای سیجان رسیدید، مسیر سمت چپ را ادامه دهید تا به روستای خور برسید. پس از آن حدود ۴۵ دقیقه پیاده روی کنید تا به آبشار برسید.

 کلام آخر

روستای خور که یکی از روستاهای دیدنی ساوجبلاغ و استان البرز است، دارای ویژگی های طبیعی منحصربفردی است که هر مسافری را مجذوب خود می کند.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=70373

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
آبشار برگ جهان
مهری شاپوری
0 دیدگاه
آبشار افجه
مریم عبداللهی
3 دیدگاه
آبشار جلسنگ لفور
مهری شاپوری
0 دیدگاه
آبشار دینار سرا نشتارود
شیما محمدیان
2 دیدگاه
آبشار سوتراش عباس آباد
فاطیما علیزاده
3 دیدگاه
آبشار شیله وشت
مهسا مطهری
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس