ezgif-1-ff200d5a3d

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac
ezgif-1-eca2962dc6

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) را می توانید در ناحیه سومادیا و در کنار رودخانه ی زیبای لپنیسا با همه ی جاذبه های گردشگری اش ببینید. جالب است بدانید کاوش های بسیاری در این منطقه صورت گرفته است که آثار باستانی و تاریخی کشف شده در این سایت ها اثبات کننده ی قدمت بسیار این ناحیه است.

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac

تاریخچه

در واقع با توجه به مدارک بدست آمده در بیشتر از ۲۰۰ سایت باستان شناسی قدمت این منطقه به حدود ۴۰۰۰۰ سال پیش بر می گردد. در واقع طبق شواهد بدست آمده انسان ها، در دوران پارینه سنگی در اینجا سکونت داشتند. مطلب بسیار جذاب در مورد شهر کراگویواچ این است که غاری در این منطقه به نام جرینا وجود دارد که از حدود ۳۷۰۰۰ سال تا ۲۷۰۰۰ سال قبل از میلاد سکونتگاه انسان بوده است. البته نباید این موضوع را فراموش کنیم که فقط این غار محل زندگی انسان ها در کراگویواچ نبوده و علاوه بر آن پناهگاه های موقتی متعلق به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد در نواحی و محله های مختلفی مثل گریواچ، کوسوواچ، دیووستین، دونجه گربیسه و دوبروودیکا نیز وجود داشتند.

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac

باستان شناسان می گویند این بقایا مربوط به فرهنگ نوسنگی استارچوو است که در کنار رودخانه پنیسا شکل گرفت و گسترش یافت. از نظر تاریخی، این شهر بی نظیر است و آثار فرهنگی و تاریخی آن باعث توجه بیشتر گردشگران و توریست ها به این منطقه گردید.

معماری

شهر کراگویواچ که چهارمین شهر بزرگ صربستان است در واقع اولین پایتخت صربستان در شکل مدرن و امروزی آن بوده است. نکته ی شنیدنی و بسیار مهم اعلام و شکل گیری اولین قانون اساسی در بالکان به نام (Sretenje) در سال ۱۸۳۸ در اینجا است. از لحاظ معماری و ساخت، کراگویواچ در دوران مدرن خود و قبل از آن، معماری بسیار جذاب و دیدنی داشت. البته ساختمان ها و بناهای دوران حکومت عثمانی کاملا از بین رفتند. آنچه که شما در خیابان ها و محله ها مشاهده می کنید، معماری قرن ۱۹ است. با این حال شکل و ساختار بناهای جدید به صورت امروزی می باشد.

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac

شهر کراگویواچ یکی از مقاصد گردشگردی بسیار دیدنی است و پیشنهاد می کنم، هنگام سفر به صربستان این شهر را در لیست خود قرار دهید. این شهر یکی از شهرهای دیدنی صربستان بشمار می رود.

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=68439

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
دبی یا استانبول؟ کدام بهتر است؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس