شهرهای توریستی

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) را می توانید در ناحیه سومادیا و در کنار رودخانه ی زیبای لپنیسا با همه ی جاذبه های گردشگری اش ببینید. جالب است بدانید کاوش های بسیاری در این منطقه صورت گرفته است که آثار باستانی و تاریخی کشف شده در این سایت ها اثبات کننده ی قدمت بسیار این ناحیه است.

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac

تاریخچه

در واقع با توجه به مدارک بدست آمده در بیشتر از 200 سایت باستان شناسی قدمت این منطقه به حدود 40000 سال پیش بر می گردد. در واقع طبق شواهد بدست آمده انسان ها، در دوران پارینه سنگی در اینجا سکونت داشتند. مطلب بسیار جذاب در مورد شهر کراگویواچ این است که غاری در این منطقه به نام جرینا وجود دارد که از حدود 37000 سال تا 27000 سال قبل از میلاد سکونتگاه انسان بوده است. البته نباید این موضوع را فراموش کنیم که فقط این غار محل زندگی انسان ها در کراگویواچ نبوده و علاوه بر آن پناهگاه های موقتی متعلق به 5000 سال قبل از میلاد در نواحی و محله های مختلفی مثل گریواچ، کوسوواچ، دیووستین، دونجه گربیسه و دوبروودیکا نیز وجود داشتند.

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac

باستان شناسان می گویند این بقایا مربوط به فرهنگ نوسنگی استارچوو است که در کنار رودخانه پنیسا شکل گرفت و گسترش یافت. از نظر تاریخی، این شهر بی نظیر است و آثار فرهنگی و تاریخی آن باعث توجه بیشتر گردشگران و توریست ها به این منطقه گردید.

معماری

شهر کراگویواچ که چهارمین شهر بزرگ صربستان است در واقع اولین پایتخت صربستان در شکل مدرن و امروزی آن بوده است. نکته ی شنیدنی و بسیار مهم اعلام و شکل گیری اولین قانون اساسی در بالکان به نام (Sretenje) در سال 1838 در اینجا است. از لحاظ معماری و ساخت، کراگویواچ در دوران مدرن خود و قبل از آن، معماری بسیار جذاب و دیدنی داشت. البته ساختمان ها و بناهای دوران حکومت عثمانی کاملا از بین رفتند. آنچه که شما در خیابان ها و محله ها مشاهده می کنید، معماری قرن 19 است. با این حال شکل و ساختار بناهای جدید به صورت امروزی می باشد.

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac

شهر کراگویواچ یکی از مقاصد گردشگردی بسیار دیدنی است و پیشنهاد می کنم، هنگام سفر به صربستان این شهر را در لیست خود قرار دهید. این شهر یکی از شهرهای دیدنی صربستان بشمار می رود.

شهر کراگویواچ (کراگویواک ) Kragujevac


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا