کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / مسجد جامع لاهیجان

مسجد جامع لاهیجان

مسد جامع لاهیجان

مسجد جامع لاهیجان، در دوره کیاییان ایجاد شده‌ است. سلطان محمد کیا در عید قربان ۸۹۳ هجری در این مسجد نماز گذارده‌ است. این مسجد در ضلع غربی میدان سردار جنگل (چهار پادشاه) واقع شده‌ است. باور محلی بر این است که این مسجد بر جایگاه یک آتشکده‌ بنا شده! همچنین فرمانی از سلطان حسین صفوی خطاب به حاکم محلی با مضمون نهی از شرابخواری، قمار، رباخواری، کبوتر و قوچ بازی بر سنگ مرمر و با تاریخ ۱۱۰۶ هجری در ایوان سر در و کنار در ورودی نصب شده‌است. کتیبه دیگری به تاریخ ۱۱۰۷ /۱۶۹۵–۹۶ نیز در دیوار این مسجد قرار دارد. سنگ قبر حلیمه دختر آقا شفیع که تاریخ ۱۲۱۷/۱۸۰۲–۳ را دارد در ایوان قرار دارد، حمام گلشن از جاهای دیدنی لاهیجان در ۲۰ متری این مسجد تاریخی واقع شده است که می توانید با یک تیر دو نشان بنزید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=66470

آتنا بنی اسدی

بعد از انصراف از دانشگاه هشت شغل رو تست کردم تا اینکه با گروه خوب این تودی آشنا شدم و مسیر زندگی خودم تغییر کرد ، ترکیب گردشگری با کار باعث شد دید من نسبت به جهان تغییر کند.

مطالب مرتبط
تکیه میرفندرسکی اصفهان
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
مسجد جامع شافعی
مهدی خانی
0 دیدگاه
روستای سطل سر لاهیجان
مهری شاپوری
0 دیدگاه
مسجد جامع کتارا دوحه
مهدی خانی
0 دیدگاه
مسجد کتیبه شهر مراکش
شهره مقصودی
0 دیدگاه
مسجد قاجاریه بسطام
رضوان فارق
2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس