نام شهر یا مکان
Generic filters
جهانگردیجاذبه های طبیعی

بزرگترین آتشفشان های جهان کدامند؟

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

بزرگترین آتشفشان های جهان و به طور کلی خطرناک ترین آتشفشان های جهان که برخی از آنها فعال و برخی نیمه فعال هستند که اگر کمی جنب و جوش آنها زیادتر شود تا کیلومترها محیط  اطرافشان را تحت تاثیر و تخریب قرار می دهند، در همین رابطه و در مقاله های قبلی شما را با ترسناک ترین مکان های دنیا و زیباترین جزایر مرجانی جهان آشنا کردیم، در ادامه با شما را با 5 تا از خطرناک ترین و بزرگترین کوههای آتشفشانی جهان آشنا می کنیم، همراه این تودی در این جهانگردی باشید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

آتشفشان مائیلیفل ایسلند

آتشفشان مائیلیفل ایسلنداین کوه با ارتفاع هشتصد متر در نواحی جنوبی کشور ایسلند می باشد و امروزه یکی از جاذبه های طبیعی اروپا در منطقه محسوب می شود. آتشفشان مائیلیفل که در لبه یخچال طبیعی میردالس قرار دارد شکلی مخروطی زیبا دارد که سطح آن پوشیده از خزه های سبز در فصل بهار است و همین امر به زیبایی این کوه می افزاید. خاکسترهای سیاهی که اطراف این کوه قرار دارد به زیباتر شدن منظره این منطقه می افزاید.

آتشفشان کریترلیک اورگون

آتشفشان کریترلیک اورگون

از زیباترین آتشفشان های جهان ، دریاچه دهانه آتشفشان کریتر لیک است که در جنوب اورگون امریکا قرار دارد. این دریاچه حدود 6850 سال پیش از فوران و در هم ریختن کوه آتشفشانی به نام مازاما تشکیل شده است و امروزه یکی از زیباترین دریاچه ها را بوجود آورده که بخاطر آب شفاف و آبی رنگ عمیقی که دارد معروف است.

آتشفشان کیلائو هاوایی

آتشفشان کیلائو هاوایی

نوشته های مشابه

از فعال ترین آتشفشان های جهان ، کوه کیلائو در منطقه هاوایی است که در عین حال منظره زیبایی را نیز به نمایش می گذارند. البته اینجا مجموعه ای از آتشفشان های ریز و درشت را مشاهده می کنیم که کوچک ترین آتشفشان آن کیلائو است که تقریبا از سال 1983 به طور مکرر فوران کرده است که همین امر موجب شده تا مواد مذابی که مداوم از این کوه به دریا وارد می شوند صخره های سنگی سیاه زیبایی را ایجاد کنند.

آتشفشان فوجی ژاپن

آتشفشان فوجی ژاپن

کوه فوجی بلندترین کوه در ژاپن و مهم ترین نماد فرهنگی بومیان ساکن این کشور است که با فاصله 100 کیلومتر در جنوب غربی توکیو قرار دارد. این کوه همچنان یک آتشفشان فعال است که آخرین بار در سال 1707 فوران کرده است ، این کوه که در هوای صاف به راحتی از شهر توکیو قابل مشاهده هست با وجود اینکه یک آتشفشان فعال و ترسناک است اما از زیبایی های این شهر نیز محسوب می شود و بسیاری از هنرمندان را برای به تصویر کشیدن آن به سمت خود می کشاند.

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

آتشفشان کلیموتو اندونزی

آتشفشان کلیموتو اندونزی

در رده آخر از بزرگترین آتشفشان های جهان به این آتشفشان زیبا در جزیره فلورس اندونزی می رسیم که بخاطر وجود سه دریاچه در دهانه اش معروف است.این سه دریاچه سه رنگ متفاوت را به نمایش می گذارند و در زمانهای مختلف با توجه به فعالیت های آتشفشانی که در اعماق این کوه رخ می دهند به رنگهای سبز ، آبی ، مشکی و حتی گاها قرمز تغییر رنگ می دهند.

سخن پایانی

به هیچ وجه بازدید از این مناطق را توصیه نمی کنیم، البته تورهای بازدید گروهی آنها در شهرهای نزدیک عرضه می شوند که بهترین گزینه برای این گردشگری جذاب است، حال که با بزرگترین آتشفشان های جهان آشنا شدید نظرات و سوالات خود را برای ما در بخش زیر کامنت نمایید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
Tripadvisor
مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا