معرفی آرامگاه لنین مسکو همراه با آدرس و تصاویر

آرامگاه لنین مسکو، پایتخت کشو روسیه یکی از پر ترافیک ترین مراکز گردشگری این کشور محسوب می گردد، سالانه 3 میلیون نفر از آرامگاه لنین مسکو بازدید به عمل می آورند، لنین اولین رئیس جمهور کشور اتحاد جماهیر شوری سابق بود که مورد احترام اکثر مردم روسیه می باشد.

این رهبر تاریخی در تاریخ 21 ماه ژانویه 1924 میلادی چشم از جهان فرو بست و توسط سران بخت جماهیر شوروی و شخص ولادیمیر ایلیچ لنین برای بزرگداشت و پاسداشت زحمات لنین، مقبره ای زیبا به شکل هرم از جنس گرانیت های خالص خاکستری و سنگ های مرمر سفید و قرمز در حاشیه میدان سرخ، مشهورترین منطقه توریستی کشور روسیه ساخته شد.

  • آدرس آرامگاه لنین مسکو : اروپا، روسیه، مسکو، میدان سرخ، مقبره بنین
  • ساعات بازدید از مقبره لنین : 10 صبح الی 13
  • روزهای تعطیل : دوشنبه و جمعه هر هفته
  • خصوصیت بارز : جسد مویایی شده لنین
  • هزینه ورودی : رایگان برای همه گردشگران
  • امکانات رفاهی اطراف آرامگاه لنین : رستوران – کافی شاپ – مترو – تاکسی سرویس – هایپرمارکت – اتوبوس – فروشگاه – سرویس بهداشتی – هتل

آرامگاه لنین مسکو آرامگاه لنین مسکو

آرامگاه لنین مسکو | Lenin’s Mausoleum

پس از مرگ لنین، جسد وی توسط سیاسیون حکومت اتحاد جماهیر شوروی با بهترین روش ممکن مومیایی گردید و در مقبره ساخته شده نگه داری شده ، بعد از گذشت سالها این مقبره تحت تدابیر امنیتی شدید دولت روسیه به یک قطب گردشگری در کشور روسیه تبدیل گردید، البته بازدید از آرامگاه لنین مسکو کاملا رایگان بوده و شما می توانید در بین ساعت های 10 صبح الی 13 از این مقبره و جسد مومیایی شده لنین دیدن نمایید.

آرامگاه لنین مسکو آرامگاه لنین مسکو

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید جسد لنین با بی نظیرترین روش مومیایی شده به طوری که پس از گذشت یکصد سال همچنان سالم بوده و در عین حال کمی ترسناک، اگر برای اولین مرتبه به بازدید از این مقبره می روید باید اول هر صبح این برنامه را تنظیم نمایید، صف های طویلی در جلوی آرامگاه لنین مسکو همه روزه برقرار می باشد که طرفداران حزب کمونیست و مردم روسیه و همچنین گردشگران خارجی برای بازدید از آن لحظه شماری می کنند.

آرامگاه لنین مسکو آرامگاه لنین مسکو

نکات خواندنی درباره لنین | Lenin’s Mausoleum

لنین، اولین رهبر بزرگ و مشهور شوروی سابق در وصیت نامه خود از زیر دستانش تقاضا کرده بود که جسد وی را در یک تابوت قرار داده و به خاک بسپارند اما دولت بخت شوروی سابق در دو روز اول مرگ وی تعداد یکصد هزار تلگراف از مردم و سیاسیون این کشور مبنی بر عدم خاک سپاری لنین دریافت کرد.

تلگراف هایی که اکثر آنها با مضمون لنین را به خاک نسپارید تا نسل های آینده مردم روسیه بتوانند وی را از نزدیک ببینند و هیچوقت افکار این رهبر از حافظه ها پاک نشود!!!

آرامگاه لنین مسکو آرامگاه لنین مسکو

آرامگاه لنین مسکو، مقبره ای که شما مشاهده می کنید پس از جلسات فراوان مبنی بر خاک سپاری و یا عدم خاکسپاری وی و با گذشت 6 سال یعنی در سال 1930 ساخته شد تا مردم بتوانند از جسد وی بازدید نمایند.

در هر 36 ماه یک مرتبه کت و شلوار لنین را تعویض می کنند تا همیشه این مومیایی زیبا به نظر برسد، همچنین از دیگر امورات صورت گرفته هر 18 ماه یک مربته آرامگاه لنین مسکو را به مدت 30 روز تعطیل می کنند تا امور نظافتی مربوط با مومیایی را انجام دهند.

هزینه کت و شلوار لنین که در هر سه سال یک مرتبه تعویض می گردد و ابریشمی خالص است بالغ بر 20 هزار دلار امریکا می باشد.

آرامگاه لنین مسکو آرامگاه لنین مسکو

مومیایی لنین | Lenin’s Mausoleum

خوب همانطور که می دانید مومیایی کردن یک جسد اصول ببسیار خاص و علمی را در بر میگیرد، البته مومیایی لنین یک نوع روشی خاص در مومیایی کردن اجساد می باشد، به طوری اگر امروزه شما به بازدید از آرامگاه لنین مسکو بروید خواهید دید که این جسد پس از 100 سال همچنان سالم و زیبا باقی مانده است.

دلیل آن هم رسیدگی مداوم روزانه و هفتگی به مومیایی لنین می باشد، یک تیم فوق پیشرفته پزشکی هر هفته به این مقبره می روند تا با کمک تجهیزات پزشکی و پودرهایی خاص پوست وی را از قارچ زدگی و خراب شدن بیش از حد جلوگیری نمایند، این تیم پزشکی همچنین با تنظیم یمزان درجه تابوت لنین که در یک محفظه شیشه ای نگهداری می شود همیشه آنجا را خنک نگه می دارند تا این مومیایی مقاومت خود را از دست ندهد.

آرامگاه لنین مسکو آرامگاه لنین مسکو

نگهداری از مومیایی لنین شامل هزینه هایی بسیار هنگفت برای دولت کشور روسیه می باشد به طوری که در رکود اقتصادی بی سابقه این کشور در سال 2012 میلادی، هزینه های تامین و نگهداری آرامگاه لنین را یک خیریه در شهر مسکو به دست گرفت که پس از گذشت 6 ماه این خیریه زیر بار این هزینه ها ورشکسته شد و دوباره خود دولت روسیه و تزارهای این کشور هزینه های نگهداری از لنین را تقبل کردند.

آرامگاه لنین مسکو آرامگاه لنین مسکو

قوانین ورود به آرامگاه لنین مسکو | Lenin’s Mausoleum

برای بازدید از مقبره لنین در شهر مسکو شما باید قوانین زیادی را رعایت نمایید، از جمله : عدم عکاسی و فیلم برداری، 5 دقیقه بازدید برای هر فرد توسط یک نگهبان، رعایت فاصله 3 متری تا مومیایی، عدم استعمال دخانیات، همراه داشتن لباس ها و کفش هایی تمیز.

چگونه به آرامگاه لنین بروم 

خوب اکثر تورهای روسیه رد شهر مسکو برگزار می شود، شما می توانید از هر منطقه ای که در آن اقامت دارید، خودتان را به میدان سرخ و کاخ کرملین برسانید، برای این امر علاوه بر استفاده تاکسی می توانید از خطوط مترو و اتوبوس شهری مسکو استفاده کنید و در ایستگاه میدان سرخ از آنها پیاده شده تا با طی کردن 300 متر به آرامگاه لنین مسکو برسید.

سخن پایانی

سوالات، نظرات و تجربیات سفر خود را از مسکو و مقبره لنین در بخش زیر کامنت کنید تا دیگران از آنها بهره ببرند.

 

منبع : این تودی بلیط هواپیما

سایر مراکز توریستی مسکو

 

 

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری