کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / چشم لندن

چشم لندن

چشم لندن

چرخ و فلک لندن ، بزرگترین چرخ و فلک اروپا، و دومین چرخ و فلک بزرگ جهان، با نام چشم لندن در کشور انگلستان می باشد. این چرخ و فلک بزرگ با ۱۳۵ متر ارتفاع و ۱۲۰ متر قطر، سازه ای بسیار حیرت انگیز در کنار رودخانه تیمز می باشد.

چرخ و فلک لندن – London Eye

عکس چرخ و فلک لندن - London Eye
چرخ و فلک لندن – London Eye

چشم لندن با ارتفاع بلندی که دارد بر دورترین نقاط شهر هم مسلط می باشد و بهمین دلیل به چشم بردیا معروف است. این چرخ فلک دارای ۳۲ کابین کپوسل مانند است، ۳۲ نماد معروف و دیدنی در لندن وجود دارد که ازین رو ۳۲ کابین هم برای این چرخ و فلک ساخته اند؛ جالب است بدانید تعداد کابین های کپسول شکل چشم لندن ۳۲ تا است ولی شماره گذاری آن تا عدد ۳۳ می باشد، زیرا در این شماره گذاری عدد ۱۳ را قرار نداده اند تا نحسی ازین سازه دور باشد.

کپسول های چشم لندن

کپسول های چشم لندن
کپسول های چشم لندن

کپسول های بسیار بزرگ و دارای گنجایش ۲۵ نفر، با دیوار های شیشه ای و صندلی های محکم و ثابت که با حرکت و تکان خوردن، افراد حاضر در این چرخ احساس ترس و نگرانی نداشته باشند و با خیالی آسوده نظاره گر نمای زیبای شهر باشند. جالب است بدانید حرکت این چرخ و فلک بسیار آرام و در دور ۳۰ دقیقه ای می باشد.

چشم لندن کجاست؟

چشم لندن کجاست؟چشم لندن روبروی ساختمان پارلمان بریتانیا و همچنین ساختمان موزه بریتانیا از مهم ترین موزه های جهان و بهترین جاذبه های گردشگری انگلستان می باشد.

همه چیز در مورد چشم لندن

همه چیز در مورد چشم لندنایده و فکر و پیشنهاد ساخت این سازه بزرگ و زیبا از طرف یک زوج معمار بوده که با اسپانسری و سرمایه گذاری شرکت بریتیش ایرویز و به مناسبت آغاز سال ۲۰۰۰ میلادی و هزینه ای حدود ۷۰ میلیون پوند به بهره برداری رسید.

چشم لندن با نام هزاره بریتیش نیز شناخته شده که برای ساخت این پروژه عظیم ۱۷۰۰ نفر نیرو بکار گرفته شده، پروژه ای تا امروز ۴۰ جایزه معماری و گردشگری صنعتی را به خود اختصاص داده است.

قیمت بلیط چرخ و فلک لندن

قیمت بلیط چرخ و فلک لندنبه دلیل زیبایی و شکوه و همچنین مسلط بودن این چرخ و فلک بر تمام حومه شهر لندن و جاذبه گردشگری که داراست، روزانه بالغ بر ۱۵۰۰۰ نفر ازین چرخ و فلک دیدن می کنند. و هزینه ورود به این چرخ و فلک حدود ۲۴ پوند می باشد.

مناظر حومه لندن از بالای چرخ و فلک چشم

مناظر حومه لندن از بالای چرخ و فلک چشم
مناظر حومه لندن از بالای چرخ و فلک چشم

عکس چشم لندنهرچند زیبایی های شهر لندن و قرار گرفتن چرخ و فلک چشم لندن در کنار رودخانه و ساختمان زیبای پارلمان بریتانیا، خود بسیار چشم نواز و تماشایی است، اما بازدید از این چرخ و فلک عظیم در شب و نگاه بر بلندای آن تا دل آسمان در میان چراغ های رنگی و ستارگان، شکوه و حیرتی دیگر به همراه دارد. منتظر نظرات و امتیاز شما هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=73552

رضوان فارق

مطالب مرتبط
شهربازی ناژوان اصفهان
پروانه ماندگار
4 دیدگاه
شهربازی کوهسار تهران
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه
شهربازی صفه اصفهان
بهنام خیریه
3 دیدگاه
شهربازی رامسر
شهره مقصودی
0 دیدگاه
پارک جنگلی ارومیه
امیر رضا شاهرخی
0 دیدگاه
شهربازی سهند تهران
شهره مقصودی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :

نقشه بزودی ...

توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس