کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / آشنایی با تفریحات پنانگ مالزی

آشنایی با تفریحات پنانگ مالزی

تفریحات پنانگ مالزی

وقتی بحث تفریحات پنانگ مالزی به میان می آید شاید عده ای بگویند پنانگ کجاست ؟ پنانگ یکی از پر جمعیت ترین استان های مالزی در شمال این کشور می باشد که با مرکزیت شهر جرج تاون در سالهای اخیر بسیار مورد توجه گردشگران ایرانی واقع شده است، این شهر نزدیک به دو میلیون نفر جمعیت دارد و در همه موارد تفریحی و گردشگری رتبه های بهترین نسبت به لنکاوی دیگر شهر توریستی مالزی دارد، بومیان اینجا اکثرا اهل هند ، چین و خود مالزی می باشند که در دسته با کلاس ترین مردم مناطق مسکونی مالزی جای دارند، در ادامه بخش جهانگردی همراه من در این تودی باشید تا با تفریحات پنانگ مالزی آشنا شوید.

قلعه کرنوالیس پنانگ

۱- قلعه کرنوالیس پنانگ

یکی از بهترین تفریحات پنانگ مالزی ، قلعه کرنوالیس می باشد که در قرن هفدهم میلادی با کاربری یک کلیسا مورد استفاده قرار داشته است، این قلعه با دیوارهای مرتفع ده متری اش عظمت خاصی به خود گرفته و امروزه به یک جاذبه تاریخی بدل شده است، در این محل تعدادی ابزارآلات جنگی نظیر توپ های تاریخی در کنار بخش های مختلف آن از جمله زندان، شاه نشین و انبار قابل رویت است.

موزه دوربین پنانگ

۲- موزه دوربین پنانگ

از خاص ترین تفریحات پنانگ مالزی ، موزه دوربین می باشد که لقب تنها موزه دوربین آسیا را یدک می کشد، در این محل بیش از سه هزار دوربین از نسل های قدیم تا امروزی به نمایش عمومی در آمده است، برخی از دوربین ها را اجازه لمس کردن و کار با آنها را خواهید داشت و از جاذبه های تفریحی خاص منطقه بشمار می رود.

مرکز خرید تایمز اسکوئر پنانگ

۳- مرکز خرید تایمز اسکوئر پنانگ

برج تایمز اسکوئر پنانگ دارای یک مرکز خرید لوکس سه طبقه می باشد که براحتی قابل رویت است، این مجتمع تجاری در خیابان کرامات واقع شده که در آن علاوه بر بخش های تجاری و فروشگاهی متنوع، قسمت های تفریحی نظیر شهربازی، سینما و فودکورت هم تعبیه شده است.

موزه تعاملی یا خطای دید پنانگ

۴- موزه تعاملی یا خطای دید پنانگ

موزه تعاملی پنانگ از دیگر تفریحات پنانگ مالزی می باشد که به موزه خطای دید هم شهرت دارد، در این محل تصاویر عظیم به گونه ای طراحی شده تا چشم انسان آنها را با خطا ببیند و صحنه هایی هیجانی ایجاد شود، وجود مجسمه های مومی ترسناک در راه پله و آسانسور این محل در کنار عکس هایی از جنگ های تاریخی مالزی با سایر کشورها از دیگر جاهای دیدنی آن محسوب می شود.

معبد مار پنانگ

۵- معبد مار پنانگ

در لیست تفریحات پنانگ مالزی همیشه نام معبد ابرهای لاجوردی یا معبد مار به چشم می خورد، این مکان تاریخی فوق دیدنی با سبک معماری چینی درقرن نوزدهم میلادی توسط شخصی اسکاتلندی که بیماری اش توسط فردی مالایایی درمان شد ، ایجاد گردید، امروزه در این مکان خطرناک ترین و سمی ترین مارهای دنیا نگهداری می شوند که سیل عظیمی از گردشگران همه روزه از آن دیدن می کنند.

پارک ملی پنانگ

۶- پارک ملی پنانگ

از مشهورترین جاذبه های گردشگری پنانگ همین پارک ملی پنانگ است، وجود گونه های نادر گیاهی و جانوری در کنار درختان حرا و پل هایی پیاده روی هوایی ما بین درختان عظیم الجثه از جاذبه های آن قلمداد می شود؛ معمولا بومیان و گردشگران برای پیک و نیک و میل غذا در کافه رستوران های درختی این بوستان راهی اینجا می شوند.

معبد کک لو سی پنانگ

۷- معبد کک لو سی پنانگ

شاید باورش برایتان سخت باشد که وسیع ترین معبد بودایی شرق آسیا در جزیره پنانگ قرار داشته باشد، معبد کک لو سی ساخته شده در اواخر قرن نوردهم می باشد که امروزه در خیابان پیت درب اصلی آن دیده می شود، در طول انواع جشنواره های محلی، فروش صنایع دستی، جشن های مذهبی و فستیوال های سنتی در محل این معبد بزرگ انجام می شود.

منطقه طبیعی فلگ استاف هیل 

۸- منطقه طبیعی فلگ استاف هیل 

منطقه طبیعی فلگ استاف هیل پنانگ از دیگر تفریحات پنانگ مالزی می باشد که در ارتفاع ۹۰۰ متری از سطح آب های آزاد واقع شده است، شما با سوار شدن بر قطارهای درون شهری در ایستگاه این محل می توانید پیاده شده تا وارد این جاذبه فوق طبیعی شوید، همچنین تورهای بازدید گروهی از استاف هیل در هتل ها و مراکز مهم خیابانی پنانگ فروخته می شود.

ساحل باتو فرینگی

۹- ساحل باتو فرینگی

حال کمی از جاذبه های تاریخی و مذهبی این جزیره دور شویم تا به زیباترین ساحل پنانگ در شهر باتو فرینگی با نام ساحل باتو فرینگی برسیم، آب تنی، حمام های آفتاب، جت اسکی، فلای بورد، قایق سواری و پیاده روی کنار ساحل تنها بخشی از تفریحات اینجاست، میل غذا در رستوران های ساحلی و میل نوشیدنی های سرد و گرم با منظره دریا از جذابیت های ساحل محسوب می شود.

تریشا سواری در پنانگ

۱۰- تریشا سواری

از دیگر تفریحات پنانگ مالزی که خیلی مورد توجه گردشگران خارجی قرار دارد تریشا سواری می باشد، شما یم توانید با اجاره یک تریشا که شباهت زیادی به دوچرخه های عادی دارد و راننده بومی آنها راهی بازدید از جاهای دیدنی جرج تاون شوید.

هند کوچک پنانگ

۱۱- هند کوچک پنانگ

تقریبا در کشور دنیا یک خیابان چینی ها و یک خیابان هندی ها وجود دارد ( انقدر که جمعیت این دو کشور زیاده ) از همین رو بازدید از منطقه هند کوچک پنانگ را در دستور برنامه های گردشگری خودتان قرار دهید، در این محله رنگی کافه رستوران های محلی، غرفه های صنایع دستی و مغازه های هندی متعددی دایر شده که برای ایرانیان بسیار جالب توجه هستند.

مسجد شناور پنانگ

۱۲- مسجد شناور پنانگ

همانطور که گفتیم پنانگ یک ایالت بزرگ می باشد که مرکز اون جرج تاون است، شهرهای دیگر آن باتو فرینگی و بونگاه مورد توجه گردشگران قرار دارد، مسجد شناور که به طور کامل روی آب دریا ساخته شده در شهر بونگاه واقع شده است، این مسجد محل لوکیشن عکس و فیلم های گردشگران خارجی می باشد.

تراموای تپه پنانگ

۱۳- تراموای تپه پنانگ

از جالب ترین تفریحات پنانگ مالزی تراموای تپه ای آن است، با سوار شدن بر این قطار جاده های کوهستانی را از میان جنگل ها طی خواهید کرد و مناظر فوق العاده ای پیش رویتان قرار می گیرد، باغ گیاه شناسی پنانگ در ایستگاه پایانی همین تراموا قرار گرفته است.

باغ پروانه پنانگ

۱۴- باغ پروانه پنانگ

باغ پروانه های پنانگ مالزی با دو شعبه بسیار زیبا و فعال است، شعبه مرکزی آن در شهر کوالالامپور را در بخش جاذبه های گردشگری خارجی معرفی کردیم، شعبه دوم آن در استان پنانگ با بیس از دویست گونه مختلف پروانه دایر شده که محل خوبی برای بازدید خواهد بود.

گالری هنر پنانگ

۱۵- گالری هنر پنانگ

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری پنانگ موزه گالری هنر این استان می باشد که با نام یاهونگ همه آثار مربوط به هنر باتیک ( هنری قرون وسطیی در زمینه طراحی و نقاشی ) به نمایش عمومی در آمده است، در قسمتی از گالری غرفه صنایع دستی هم دایر شده که سوغاتی های زیبای مالزی عرضه می شوند.

معبد مرسی پنانگ

۱۶- معبد مرسی

از دیگر تفریحات پنانگ مالزی در بخش اماکن مذهبی ، معبد مرسی پنانگ می باشد که در آن اصول خاص بودائیسم اجرا می شود و در کنار آنها غرفه های سوغاتی با فروشندگان بومی دایر شده است، معماری این معبد در نوع خود بسیار کم نظیر می باشد.

مراکز خرید استان پنانگ

۱۷- مراکز خرید استان پنانگ

مراکز خرید پنانگ متنوع هستند، برج و آسمان خراش کومتار با ۶۵ طبقه در کنار پرانگین مال از مشهورترین آنها محسوب می شود، همچنین بازارهای ساحلی در جرج تاون و باتو فرینگی به تعداد زیاد دیده می شوند که بیشتر در ساعات پس از غروب آفتاب تا نیمه شب رونق می گیرند.

تفریحات پنانگ مالزی تفریحات پنانگ مالزی

سخن پایانی

در این سفر اگر فرصت داشتید از خیابان هارمونی ( از زیباترین خیابان های ایالت پنانگ ) هم دیدن کنید، حال که با تفریحات پنانگ مالزی آشنا شدید در بخش زیر می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را برای ما و دیگران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=42473

الهه شاکردوست

با هشت سال سابقه کار در آژانس های هواپیمایی متعدد تهران بیکار شدم ، از اونجایی که گردشگری از علایقم بود نا امید نشدم و با گروه این تودی آشنا شدم ، پیشنهاد می کنم چالش های زندگیتون رو با سفر کاهش بدید.

مطالب مرتبط
معبد چایا مانگکالارام پنانگ
بهنام خیریه
0 دیدگاه
مرکز خرید کویینز بی مال پنانگ
بهنام خیریه
0 دیدگاه
موزه دوربین آسیا و موزه جامع دوربین
مهسا مطهری
0 دیدگاه
عمارت خو خونگ سی
مهسا مطهری
0 دیدگاه
دژ کورنوالیس
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
خانه تاریخی ییپ چور ای
Behnam.kh
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس