کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / خانه منطقی نژاد شیراز

خانه منطقی نژاد شیراز

خانه منطقی نژاد شیراز

آدرس دقیق خانه منطقی نژاد از معروف ترین خانه های تاریخی شیراز می باشد و در لیست جاذبه های گردشگری شیراز است، ساعات بازدید خانه منطقی نژاد شیراز همه روزه از ۸ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۰ ویژه عموم گردشگران می باشد، این خانه قجری جایی است که به ناگاه تمام ناراحتی ها و دلتنگی هایت را پشت آن در چوبی اش جا میگذارید و سبک بال می شوید! وقتی زیر سایه درخت زردآلو سر به آسمان کشیده اش مینشینی و به حوض آبی اش چشم میدوزید.

حرکت آرام ماهی های قرمزش را میان نیلوفرهای آبی دنبال می کنید. آن گلدان های شمعدانی قرمز کنار حوض و اُرُسی های چوبی، آن ایوان آینه کاری به غایت زیبا و نقش و نگارهای خیال انگیزش همه و همه برای آنست که احساس کنی چقدر خوشبخت بوده ای که وارد چنین خانه زیبایی شده اید!

خانه منطقی نژاد

تزیینات داخلی این خانه منطقی نژاد بسیار زیبا و چشم نواز است. حوضی با ماعیهای قرمز و نیلوفران آبی در حیاط عمارت، در کنار پنجره های چوبی با شیشه های رنگی زیبا محیطی ارام بخش و جذاب را ایجاد می کنم . گچ بری ها و آیینه کاری های حیرت انگیز در بخش شاه نشین عمارت و طاق رنگین ایوان عمارت، تنها بخشی از زیبایی های این خانه زیبا هستند. منتظر امتیاز و نظر شما هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=72523

مهسا مطهری

مطالب مرتبط
پنجره‌های صورتی مسجد نصیرالملک
مریم عبداللهی
13 دیدگاه
خانه تاریخی ملاباشی
مهدی خانی
0 دیدگاه
خانه مشروطیت اصفهان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
باغ وثوق‌الدوله تهران
شهره مقصودی
4 دیدگاه
خانه ملک بازار تهران
پروانه ماندگار
6 دیدگاه
خانه نفیسی فر تبریز
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه

4 پاسخ

  1. پیدا کردن خانۀ منطقی‌نژاد سخت است. در مسیر شاهچراغ قرار دارد و به سختی می‌توان آن را پیدا کرد. خانۀ سنتی خیلی قشنگی است و نگهداری از آن با توجه به مشکلات فراوان نسبتا خوب بوده است. همۀ بخش‌ها قشنگ‌ هستند اما بهترین جای آن سرای آیینه‌کاری‌شدۀ آن است.

  2. بد نبود بنای جذابی بود ولی از نظر سکوت و آرامش اصلا هیچ کدوم رو نداشت و فقط برای یک بار دیدن ارزش داره و پیشنهاد میشه

  3. خانه تاریخی منطقی نژاد که امروزه موزه هنرهای اسلامی در آن ساخته شدن، مربوط به دوره قاجاره و در شیراز، خیابان احمدی،کوچه پشت مسجد نو واقع شده.این منزل در عیان نشین شیراز قدیم، در مجاورت بازار و حرم شریف میر احمد شاهچراغ، مقدس ترین بقعه مذهبی استان فارس قرار داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس