تصاویر آبشار مارگون سپیدان

آبشار مارگون سپیدان بهترین جاذبه طبیعی شیراز

آبشار مارگون سپیدان

آبشار مارگون سپیدان در استان فارس به عنوان بزرگ ترین آبشار چشمه ای قاره اسیا شناخته می شود که سالانه گردشگران فراوانی را به خود جذب می کند، ارتفاع این ابشار در بلندترین نقطه به هفتاد متر می رسد و دارای انشعبات صخره ای زیادی در طول خودش می باشد، در این مقاله همراه این تودی باشید تا به طور کامل با آبشار مارگون سپیدان اشنا گردید.

  • آدرس آبشار مارگون سپیدان : کره زمین، قاره آسیا، ایران، استان فارس، شهر اردکان، جاده مارگون، آبشار مارگون
  • ساعات بازدید : شبانه روزی
  • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 3 الی 7 ساعت
  • ویژگی های بارز : بزرگ ترین آبشار چشمه ای اسیا
  • قیمت بلیط ورودی : ایرانی 5 و خارجی 15 هزار تومان
  • امتیاز در این تودی : 4.5 از 5
  • امکانات رفاهی و دیدنی : سرویس بهداشتی، فروشگاه، پارکینگ، آلاچیق، رودخانه، غار، طبیعت بکر، کوهستان، آنتن دهی موبایل در برخی مناطق ، مراکز اقامتی در روستاهای نزدیک، پمپ بنزین و گاز در شهر سپیدان
  • نکات منفی بازدید : سختی مسیر برای افراد کم توان و سالمند
  • لوازم مورد نیاز بازدید : کیسه خواب، چادر مسافرتی، کفش کوهنوردی، لباس اضافه، مایو و حوله، کوله پشتی، پلاستیک زباله، خوراکی، آب اشامیدنی، آتش افروز، لوازم سرگرمی، موبایل، پاوربانک، مونوپاد، وجه نقد، دوربین عکاسی، کارت بانکی، داروهای مسکن عمومی، کمک های اولیه، عینک آفتابی، کرم ضد افتاب، کارت شناسایی
  • AddressMargoon Waterfall, Margoon Road, Ardakan City, Fars Province, Iran

تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان

آبشار مارگون سپیدان

حال که در این تودی با جاذبه های گردشگری شیراز به طور کامل آشنا شدید یکی از بهترین جاذبه های طبیعی شیراز و استان فارس یعنی آبشار مارگون سپیدان را معرفی می کنیم، ارتفاع این آبشار هفتاد و عرض آن به یکصد و ده متر می رسد که در اکثر روزهای سال پر آب است.

READ  هتل های 4 ستاره کیش با قیمت و آدرس

انشعابات صخره ای این ابشار باعث شده تا زیباترین شکل طبیعی خود را در دنیا بگیرد و منظره متحبر کننده را تشکیل دهد، برای رسیدن به محیط اصلی ابشار باید مسیری زیبا و سنگی را با طول یک کیلومتر بپیمایید تا با بهشت گمشده استان فارس روربو شوید.

اگر خوش شانس باشید در ماه هایی از سال ایل های عشایری بختیاری را در این منطقه مشاهده خواهید کرد و همچنین چندین روستای زیبا در نزدیکی آبشار مارگون سپیدان به چشم میخورد که بازدید از آنها خالی از لطف نمی باشد، بهتر است یک دوربین عکاسی خوب همراه با مونوپاد همراهتان باشد تا از تصاویر خارق العاده طبیعی این منطقه عکسبرداری نمایید.

تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان

طبیعت گردی در آبشار مارگون

چنانچه دارای تجهیزات طبیعت گردی باشید می توانید از مناظر و کوهستان های نزدیک به ابشار هم بازدید به عمل آورید که این مستلزم دارا بودن کفش های مناسب، لباس بادگیر، کوله پشتی، عصای کوهنوردی و قدرت بدنی خوب می باشد، بهترین منطقه برای برپایی کمپ بیرون شهری خود رودخانه ایست که آب آبشار به آن وارد می شود.

تصاویر آبشار مارگون سپیدان

پوشش گیاهی آبشار مارگون سپیدان

در آبشار مارگون سپیدان و مناطق اطراف پوشش گیاهی غنی را مشاهده می کنیم ، دشت گل های لاله، درختان سیب وحشی، درختان تمشک و زازالک، گل های ختمی و برخی از گیاهان دارویی به وفور در این منطقه رشد می کنند.

تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان

غار آبشار مارگون سپیدان

ورودی اصلی غار این آبشار از همان زیر آبشار می باشد که البته وارد شدن از این قسمت علاوه بر اینکه تمام کوله بار شما را خیس می کند کمی خطرناک است از همین رو گردشگران حرفه ای کوه را دور زده و پشت آبشار وارد آن می شوند ، در هر صورت ورود به این غار زیبا هر کسی را تا گردن در آب فرو می برد و آشنایی به اصول شنا در ابهای رودخانه ای مستلزم ورودی غار است.

READ  مسجد جمکران قم با چاه عریضه همراه راهنمای زیارت

تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان

شرایط آب و هوایی

به غیر از فصل زمستان که تقریبا آبشار به صورت یخی در می آید و کوهستان پر از برف است در سایر ماه های سال می توانید از این ابشار دیدن کنید، آب و هوای این منطقه با توجه به ارتفاع دوهزار متری از دریا سرد بوده و بهتر است برنامه سفر خود را در بین ماه های خرداد تا مهر تنظیم کنید.

تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان

امکانات رفاهی

برای رفاه حال گردشگران و طبیعت گردان در این منطقه امکانات رفاهی خوبی نظیر فروشگاه های سنتی، سرویس های بهداشتی، پارکینگ خودروهای سواری تعبیه شده است و همچنین برای افرادی که قصد دارند شب را در این منطقه سپری کنند دو پیشنهاد وجود دارد، یک برپایی کمپ در کوهستان و نزدیک رودخانه و شماره دو اجاره منازل روستایی از دهکده های نزدیک همانند روستای کمهر و مارگون است.

تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان

چگونه به آبشار مارگون سپیدان بروم

برای مراجعه به این ابشار از شهر شیراز وارد جاده شهرستان سپیدان شوید، در همین جاده وارد فرعی روستای کمهر شده و در فرعی های روستای کاکان و چوب خاله وارد روستای مارگون شوید، همچنین از شهر یاسوج هم می توان وارد جاده کاکان شوید و سمیر بالا را دوباره ادامه دهید ، در کل از شیراز 140 و از یاسوج 45 کیلومتر این ابشار فاصله دارد.

تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان تصاویر آبشار مارگون سپیدان

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره آبشار مارگون سپیدان استان فارس در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

بیشتر بخوانید

1

1

آتنا بنی اسدی

بعد از انصراف از دانشگاه هشت شغل رو تست کردم تا اینکه با گروه خوب این تودی آشنا شدم و مسیر زندگی خودم تغییر کرد ، ترکیب گردشگری با کار باعث شد دید من نسبت به جهان تغییر کند.

پاسخی بگذارید

مطالب مرتبط

جاذبه های گردشگری شیراز