اخذ ویزا و مهاجرتراهنمای سفر

مهاجرت به ترکیه از موقت تا دائم و خرید ملک

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

مهاجرت به ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران ایرانی می باشد ، در این مقاله به همه روش های مهاجرت به این کشور همسایه ایران خواهیم پرداخت تا شما در جهت امور مهاجرتی خود اطلاعات کافی را دارا باشید، یکی از دلایلی که مهاجرت به ترکیه دارای محبوبیت است شرایط آسان اخذ ویزای ترکیه می باشد که نسبت به سایر کشورها از سخت گیری های کمتری نسبت به مهاجران اعمال می شود، در ادامه همراه این تودی باشید تا جدیدترین روش های مهاجرت به ترکیه از مهاجرت تحصیلی تا مهاجرت سرمایه گذاری و خرید ملک اشنا شوید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

راهنمای مهاجرت به ترکیه

دانستنی های کشور ترکیه

ترکیه یکی از بهترین کشورهای توریستی نزدیک ایران می باشد که در حاشیه قاره سبز قرار داردف نیمی از این کشور در اروپا و نیمی دیگر در قاره اسیا قرار دارد که البته امروزه از لحاظ سیاسی ترکیه در زیر مجموعه قاره اروپا قرار گرفته است و در سالهای آینده به عضویت شینگن در خواهد آمد.

تعداد همسایه های ترکیه همانند کشور ما زیاد است و کشورهایی نظیر یونان، گرجستان، عراق، سوریه، بلغارستان، اوکراین، روسیه و رومانی دارای مرز آبی و خاکی با ترکیه هستند و مساحت کل ترکیه 782 هزار کیلومتر است، با وجود اینکه پایتخت سیاسی این کشور شهر آنکارا می باشد اما شهر استانبول بزرگ ترین شهر این کشور است.

از شهرهای مهم ترکیه می توان به انتالیا، استانبول، آنالیا، قونیه، کوش آداسی، مارماریس و … اشاره کرد و زبان رسمی اکثریت مردم ترکی با جمعیت کل 82 میلیون نفر است، سیستم سیاسی و مدیریتی ترکیه سکولار بوده ولی دین اکثر مردم ترکیه ای اسلام می باشد.

راهنمای مهاجرت به ترکیه

انواع مهاجرت به ترکیه

برای اخذ ویزای توریستی این کشور دیگر نیازی نیست به سفارت مراجعه کنید و شما بدون ویزا تا مدت نود روز می توانید در این کشور اقامت داشته باشید، در درجه اول باید هدف خود از مهاجرت به این کشور را تعیین کنید، به عنوان مثال می توانید با فردی ترکیه ای ازدواج کنید یا در ترکیه بیزنس خود را راه اندازی کنید و یا موافقت یکی از دانشگاه های ترکیه را دریافت کنید تا بتوانید ویزای این کشور را اخذ نمایید.

انواع ویزاهای توریستی ترکیه به شرح زیر است

 • ویزای توریستی 90 روزه .
 • ویزای دادگستری ترکیه : یعنی شما موافقت یک دادگاه را برای مهاجرت دریافت کنید.
 • ویزای تحقیقاتی : در این نوع ویزا شما ویزایی کوتاه مدت برای انجام تحقیقات علمی دریافت خواهید کرد.
 • ویزای پس از تحصیلات : در این نوع ویزا شما پس از طی مراحل دوره دانشگاهی در دانشگاه های ترکیه می توانید ویزای کوتاه مدت دریافت کنید.
 • ویزای درمانی : که برای انجام یک دوره درمانی در بیمارستان های ترکیه دریافت می شود.
 • ویزای تجاری : برای انجام امور تجاری و بیزنسی ویزا به شما تعلق می گیرد.
 • ویزای خرید ملک : که در این نوع با خرید یک ملک شخصی در ترکیه به شما ویزای بلند مدت اعطا می شود.

آشنایی با ویزای تحصیلی

در این سبک ویزا شما باید دارای دو شرط باشید : نوجوانان و کودکان زیر 18 سال برای تحصیل در دبیرستانها و دبستانهای ترکیه و افراد بالای هجده سال برای شرکت در دانشگاه های مقاطع کارشناسی تا دکترا و گذراندن دوره های کارورزی که البته این نوع ویزا شامل خانواده های داشن آموزان و دانشجویان نمی شود.

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

مدت این ویزا دوساله می باشد و شاملین آن نمی توانند در حین تحصیل اقدام به انجام فعالیت تجاری و شغلی مداوم نمایند.

راهنمای مهاجرت به ترکیه

آشنایی با ویزای همراهی خانواده ها

در این نوع ویزا اولین فردی از خانواده که توانسته ویزای ترکیه را دریافت کند ، می تواند تمامی اعضای خانواده درجه یک خودش را به ترکیه ببرد و البته به شرطی این موضوع امکان پذیر است که تمامی هزینه های اقامت آنها را آن فرد دارا باشد، شرایط اخذ ویزای همراهی خانواده ها به دانشجویان  و دانش آموزان محصل در ترکیه تعلق نمی گیرد، اگر فدر دعوت کننده از اعضای خانواده زیر هجده سال باشد نمی تواند اعضای خانواده اش را به ترکیه دعوت کند.

راهنمای مهاجرت به ترکیه

اشنایی با ویزای ازدواج ترکیه

برای اخذ ویزای ازدواج کشور ترکیه شما باید با یک زن یا مرد ترکیه ای به صورت رسمی ازدواج کنید تا بتوانید آن را اخذ نمایید و مدت زمان آن دو ساله می باشد که پس از پایان دو سال اول تا 5 سال تمدید می شود، پس از درخواست شما مامورین مهاجرتی از محل سوکنت شما و همسر ترکیه ای بازدید به عمل می آورد و پس از آن ویزای دو ساله به شما اعطا می شود.

قیمت جواز اقامتی در ترکیه

از طریق این سایت ، می توانید مدارک مربوط به جواز اقامت خود را تکمیل و درخواست خود را ارسال کنی و هزینه های آنها به شرح زیر می باشد :

 • هزینه جواز کوتاه مدت دانشجویی : 85 دلار
 • هزینه ویزای کوتاه مدت دانشجویی : 460 لیر ترکیه
 • نرخ رزرو وقت سفارت : 70 لیر

هزینه های مربوط به اخذ جواز اقامت ویژه خانواده ها و همراهان فرد مهاجر به شرح زیر است :

 • نرخ جواز اقامت یکساله :  70 دلار
 • نرخ ویزای همراهی : 460 لیر
 • هزینه وقت سفارت : 70 لیر

اخذ ویزای دائمی ترکیه

برای اخذ این نوع ویزا باید به مدت هشت سال در این کشور زندگی کرده باشید تا بتوانید درخواست آن را به سفارت ترکیه ارسال کنید ، شرایط اخذ به شرح زیر است :

 • میزان مدت تحصیل شما در این نوع ویزا نصف می شود .
 • میزان درآمد شما باید ثابت باشد و منبع درامدی شما کاملا مشخص شده باشد.
 • فرد متقاضی باید دارای دفترچه بیمه ترکیه باشد.
 • هیچگونه سوسابقه در دادگستری ترکیه نباید داشته باشید.
 • ادرس سایت ارسال درخواست ویزای دائم ترکیه لمس کنید

بهترین روش های اخذ ویزای مهاجرتی ترکیه

در روش های مختلف اخذ ویزای ترکیه در این بخش به بهترین روش های آن اشاره خواهیم کرد که به شرح زیر است :

 • روش اول : خرید ملک با حداقل ارزش 250 هزار دلار امریکا در شهرهای مختلف ترکیه و یا سرمایه گذاری در بانک های این کشور به مبلغ 500 هزار دلار باعث می شود که شما ویزای سه ساله این کشور را دریافت کنید و پس از آن می توانید این نوع را تمدید کنید.
 • روش دوم : اگر شما دارای ملکی از سالهای دور در ترکیه باشید و در هر سال بیشتر از 185 روز در ترکیه زندگی کرده باشید می توانید ویزای 5 ساله ترکیه را اخذ کنید.
 • روش سوم : ویژه نوزادانیست که یکی از والدین آنها ترکیه ای می باشد و تابعیت این کشور به آنها داده می شود.
 • روش چهارم : در این روش شما پس از ازدواج با یک شخص ترکیه ای و گذشت سه سال زندگی مشترک کامل صلح آمیز با تحقیقات محلی بسیار جزئی می توانید ویزای دائمی این کشور را اخذ کنید.
 • روش پنجم :  در این روش ویزای دائمی به افراد موثر نظیر هنرمندان، بازیگران، خواننده ها و تاجران مهم اعطا می شود.

از قوانین اخذ ویزای دائمی ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تهیه تمامی مستندات لازم از قبیل گذرنامه ، سند ازدواج، سند تول شما در خاک ترکیه، سند ملکی شما در ترکیه و ارسال آنها به سفارت ترکیه در ایران.
 • انجام مصاحبه با زبان ترکی به صورت تک به تک.
 • اقامت دائم فقط برای همان شهری که در آن زندگی کرده اید.

تفاوت جواز اقامت با تابعیت ترکیه چیست

خیلی از مهاجرین ترکیه به دنبال فهمیدن تفاوت اخذ تابعیت و جواز اقامت ترکیه هستند که در این بخش به تشریح آن پرداخته ایم :

 • تابعیت ترکیه چیست : در این روش شما دقیقا حقوق یک شهروند ترکیه ای را خواهید داشت و از مزایای بیمه و خدمات اجتماعی ترکیه برخوردار خواهید بود، به شما یک شماره ملی ترکیه ای اعطا می شود و حتی در پایان دوره کاری خود شامل حقوق بازنشستگی خواهید شد، البته اگر مردی بین 20 تا 40 سال هستید و در ایران خدمت سربازی را انجام نداده اید باید در ترکیه خدمت سربازی را بگذارنید تا بتوانید تابعیت این کشور را دریافت کنید.( مزایای تابعیت ترکیه : حق رای – شناسنامه ترکیه ای – حقوق بازنستگی  – اعطای تسهیلات بانکی – حق مالکیت هر نوع سند ترکیه ای – ورود رایگان به اکثر جاذبه های ترکیه ، معایب تابعیت ترکیه : تسلط کامل به زبان ترکیه ای – مشمول انجام خدمت سربازی برای اقایان – از بین رفتن حق شهروندی ایرانی شما )
 • جواز اقامت چیست : جواز اقامت یعنی شما در ترکیه می توانید زندگی کنید اما همچنان یک شهروند ایرانی محسوب می شود و از مزایای اجتماعی سیاسی ترکیه برخوردار نمی شوید.( مزایای جواز اقامت : لازم به ترکی صحبت کردن نیست – نیازی به تمدید جواز ندارید – نیاز به پرداخت مالیات نیستید – معاف از سربازی ، معایب جواز اقامت : نداشتن حق رای – عدم معافیت گمرکی در خرید خودروی سواری – محروم از تمام مزایا بیمارستانی و اجتماعی )

هزینه های شما در کشور ترکیه چقدر است

در این بخش به مهم ترین هزینه های شما در زندگی در کشور ترکیه پرداخته ایم که به شرح زیر می باشند :

 • خرید هر متر مربع منزل مسکونی در شهرهای مهم : 1770 لیر ترکیه
 • هزینه های میانگین پرداخت قبوض اب ، برق، گاز : از 330 تا 400 لیر ترکیه

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، تجربیات و سوالات خود را راهنمای مهاجرت به ترکیه در بخش زیر کامنت کنید .


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا