کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / سخت ترین زبان های دنیا کدامند؟

سخت ترین زبان های دنیا کدامند؟

سخت ترین زبان های دنیا کدامند؟

اگر علاقه مند به یادگیری زبان دوم و یا چند زبانه بودن هستید و میخواهید بدانید سخت ترین و یا آسان ترین زبان دنیا کدام هست، ما در این مطلب به شما کمک می کنیم تا به پاسخ خود دست بیابید. درست است که چند نمونه از زبانهای مختلف دنیا را جزو سخترین های آن انتخاب کرده اند اما بازهم توانایی ما در آموزش آن زبان و مقدار علاقه ای که به یادگیری آن زبان داریم، باعث می شود که آن زبان جزو آسان ترین و یا سخت ترین ها برای ما باشد.

سخت ترین زبان دنیا

سخت ترین زبان دنیانکته دیگر اینکه علاوه بر علاقه و توانایی ما برای یادگیری یک زبان، نزدیک بودن ریشه های مشترک آن زبان با زبان مادری ما نیز در یادگیری آن تاثیر دارد. برای مثال فراگیری زبان عربی برای ماها که فارس زبان هستیم بسیار آسان تر از یادگیری زبان چینی است. وهمچنین یاد گیری زبان چینی برای آنان که ژاپنی هستند بسیار آسان تر و راحتر می باشد و یا یادگیری زبان آلمانی برای انگلیس زبان ها راحتر می باشد. واین به وجه اشتراک کلمات بین دو زبان می باشد.

آسان ترین زبان های دنیا
آسان ترین زبان های دنیا

در بعضی از زبان ها تعداد حروف و واژگان بیشتر بوده و همچنین طرز تلفظ و بیان آن بسیار متفاوت تراز تلفظ ما می باشد که اینها همه در آموزش و یادگیری ما بسیار موثر است و اینکه مقدار تمرین و تکرار و میزان مکالمه زبان دوم برای به خاطر ماندن آن به ذهنمان بسیار تاثیر دارد. پس اگر ما زبان دیگری را در حال آموزش هستیم و یا آن را مسلط شدیم باید به تکرار و مکالمه مداوم آن نیز بپردازیم تا کاملا در ذهن ما ثبت شود.

در این بین به نظر میاد که یادگیری زبان فنلاندی و مجارستانی بسیار دشوار تر است زیرا وجه اشتراکی با دیگر زبان های دنیا ندارند.

ساختار کلمات و جملات در سخت ترین زبان های دنیا

وقتی به سمت آموزش و یادگیری یک زبان می رویم بسیار به گرامر و یا همان دستور زبان تاکید می شود. زیرا ما باید بدانیم که کدام کلمه در کجای جمله باید قرار بگیرد و اگر کلمه ای را جابجا کنیم معنی آن جمله به طور کامل تغییر می کند. که این مثال در زبان ژاپنی بسیار دیده می شود و ژاپنی از دستور زبان و ساختار بسیار پیچیده ای تشکیل شده و به همین دلیل است حتی کسانی که با افراد ژاپنی زبان هم بسیار برخورد دارند بازهم یادگیری زبان آنها برایشان بسیار دشوار است.

و یا زبان فنلاندی علاوه بر ساختار جمله، حتی کلمه ای که بیان می شود می تواند معانی متفاوتی با ریشه های گوناگون داشته باشد یعنی معنی صفت، فعل و یا حتی اسم را به همراه داشته باشد که این خود بسیار در جمله و ساختار آن تاثیر گذار است.

تلفظ و آواها در زبان های سخت جهان

تلفظ و آوای کلمات در زبان های مختلف گوناگون است و و بعضی از زبا نها آواهای بسیار پیچیده تری را شامل می شود همانطور که هر زبان لهجه های مختلفی را دارد، طرز بیان و یا همان آوای کلمه ای که ما ایجاد می کنیم می تواند در معنی آن کلمه تاثیر داشته باشد.

آیا فارسی سخت ترین زبان دنیاست؟

شاید ما خود متوجه این موضوع نشویم اما وقتی به فردی که مثلا عرب زبان هست و می خواهد فارسی صحبت کند و به طور کامل به آواهای کلمات فارسی مسلط نیست، توجه کنیم، می بینیم که فرد مقابل ما کلمات را درست بیان نمی کند، در واقع مفهوم کلمه و جمله ای که لازم هست را می رساند اما با بیان و لهجه ی خود اینکار را می کند و آوای کلمات فارسی را درست بکار نمی برد. اما خود متوجه این موضوع نمی شود.

و یا زبان عربی و روسی دارای آواهای بسیار پیچیده تری نسبت به زبان انگلیسی و اسپانیایی می باشد پس برای فرد انگلیسی زبانی که قصد آموزش زبان روسی یا عربی را دارد، این کار می تواند مقداری دشوارتر است.

در زبان ایسلندی نیز کلمات با آوا و طرز بیان مختلف، معنی متفاوتی پیدا می کنند که این موضوع حتی در فهمیدن و درک آن توسط کامپیوتر نیز تاثیر گذاشته است؛ و یا در زبان چینی ماندرین که یک کلمه می تواند با بیان و آوای مختلف، معانی گوناگونی را پیدا کند که این باعث می شود معنی جمله تغییر پیدا کند، پس این نیز می تواند در یادگیری زبان چینی تاثیر گذار باشد.

رده بندی ۱۰ تا از سخت ترین زبان های دنیا

رده بندی 10 تا از سخت ترین زبان های دنیا
رده بندی ۱۰ تا از سخت ترین زبان های دنیا

حالا با توجه به سخنانی که در بالا گفته شد می توان سخت ترین زبانهای دنیا را به ترتیب انتخاب کرد:

  • ۱-زبان چینی ماندرین
  • ۲-زبان عربی
  • ۳-زبان روسی
  • ۴-زبان ژاپنی
  • ۵-زبان مجارستانی
  • ۶-زبان آلمانی
  • ۷-زبان فرانسوی
  • ۸-زبان لهستانی
  • ۹-زبان ایسلندی
  • ۱۰-زبان فنلاندی

سخن پایانی

البته همانطور که گفته شد، آموزش و فراگیری هر یک از این زبان ها برای مردم مختلف با زبان های مختلف گوناگون است و تعداد کلمات و ریشه مشترک زبانها و علاقه ما برای یادگیری و همچنین میزان وقتی که صرف می کنیم و تکرار آن بسیار در یادگیری زبان تاثیر گذار است.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=73954

رضوان فارق

مطالب مرتبط
قوانین همراه داشتن سیگار در فرودگاه
بهنام خیریه
0 دیدگاه
جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
داروخانه شبانه روزی رامسر
شهره مقصودی
1 دیدگاه
تحصیل در کانادا بهتر است یا آمریکا
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
نمایندگی اپل در قطر
مهسا مطهری
0 دیدگاه
واحد پول قطر
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس