موزهرم

موزه های رم

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

موزه های رم تاریخی کهن و قدیمی را در با ویژگی های فرهنگی و تمدنی خاص پیش چشمان بینندگان بخصوص گردشگران و توریست ها قرار می دهد. تاریخ این شهر افسانه ای در دور های مختلف با امپراطوری ها و بروز ، افول و سقوط آنها پیوند خورده است. موزه های این شهر مکانی به لحاظ فرهنگی و تاریخی بسیار با اهمیت و ارزشمند هستند. شهر رم با آثار تاریخی و موزه ها و مرا کز فرهنگی و هنری پذیرای گردشگران و توریست های بسیاری است.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

دیدن موزه ها همیشه یکی از لذت بخش ترین تجربه ها در گردشگری است اما انتخاب یک موزه عالی در شهری مانند رم با وجود موزه های زیادش کار راحتی نیست به همین دلیل در این مقاله شما با بهترین موزه های شهر رم آشنا خواهید شد.

پایتخت ایتالیا یکی از تجربیات جذاب فرهنگی است. شما می‌توانید سری به کولوسئوم بزنید و خانه‌ها و خیابان‌های بی نظیر آن را از نزدیک تماشا کنید. اگر قصد دارید سفری به این شهر تاریخی داشته باشید مطمئن شوید که بازدید از این موزه‌ها را فراموش نخواهید کرد.

موزه تمدن رم

رم مدرن ممکن است مکان‌های زیادی در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد اما اگر می‌خواهید حس واقعی زندگی را در این شهر پیدا کنید باید به گذشته برگردید. در موزه تمدن رم می‌توانید نحوه زندگی رومی‌های قدیمی را به خوبی درک کنید. در این موزه همچنین کپی‌هایی از مصنوعات معروف رومی وجود دارد که به بازدید کننده اجازه می‌دهد نگاهی عمیق‌تر به زندگی در زمان امپراطوری‌های رومی بیندازد. موزه تمدن رم به عنوان Museo della Civilta Romana نیز شناخته شده و در جنوب شهر و در یک منطقه به نام EUR واقع شده است. این منطقه دارای کاخ‌ها و ساختمان‌های زیبا و جالبی از سال های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ است.موزه زم

موزه اتروسک

در ناحیه‌ای به نام ویگنا وچیا در رم، ویلای بسیار زیبای Guilia واقع شده است که در قرن شانزدهم ساخته شده و محل مسکونی پاپ ژولیوس سوم بوده است. شما نمی‌توانید بازدید از این ناحیه را از دست بدهید. امروزه، این مکان به عنوان موزه اتروسک شناخته شده است. در این موزه بزرگترین مجموعه از هنر اتروسکی نگهداری می‌شود و بازدید از آن برای افرادی که علاقه‌مند هنر و تاریخ هستند توصیه می‌شود. یکی از مهم‌ترین آیتم‌هایی که در این موزه نگهداری می‌شود، مجسمه عروس و داماد است. این مجسمه بیش از ۲۶۰۰ سال قدمت دارد.

نوشته های مشابه

شواهدی از سکونت انسان‌ها در ۱۴۰۰۰ سال قبل وجود دارد اما این بدان معنا نیست که این شهر فرهنگ غنی از گذشته ندارد. موزه MAXXI از قرن بیست و یکم، برای نشان دادن بهترین هنر رومی‌ها به بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موزه توسط معمار مشهور زاها حدید طراحی شده و ساختار معاصر آن ارزش بازدید را دارد. در این موزه می‌توانید نمایشگاه‌هایی در مورد معماری، نقاشی، مجسمه و نیز کتابخانه و کافه را مشاهده کنید.

ویلای فارنسینا

در سال ۱۵۰۶ ، یک ویلای رنسانس در منطقه Trastevere رم ساخته شد. این ویلا در اصل متعلق به فردی از سیه نا بوده است اما در اواخر قرن شانزدهم توسط خانواده فارنس خریداری شد. از آن زمان به بعد این ویلا به ویلای فارنسینا تغییر نام داد. اگرچه طراحی U شکل این ویلا بسیار منحصر به فرد و دیدنی است اما دلیل اصلی برای بازدید از آن به خاطر هنرهایی است که در داخل آن به نمایش گذاشته شده است. دیوارهای برخی از اتاق خواب‌ها با نقاشی‌های دیواری رافائل تزیین شده است. شما می‌توانید نقاشی‌های روغنی زیبایی را در سالن آن مشاهده کنید. بیشتر اتاق‌های ویلا از جمله ایوان سرپوشیده مشهور، برای بازدید عموم باز است.

کاخ پالازو دوریا

پالازو دوریا یک کاخ شخصی در رم است و قدمت آن به قرن پانزدهم بر می‌گردد. بازدید از این کاخ یک راه عالی برای نگاه اجمالی به قلب اشرافی شهر است. باور کنید یا خیر، این کاخ و گالری‌های هنری موجود در آن هنوز در اختیار بخش خصوصی است که از آن به عنوان اقامت‌گاه شخصی خود استفاده می‌کنند اما برای بازدید از داخل آن می‌توانید بلیط تهیه کنید. بیش از ۵۰۰ نقاشی همچون آثار کاراواجو، ولاسکز و تیسین و نیز مجسمه‌های برنینی در این مکان قرار دارد.

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

موزه ملی روم

اگر می‌خواهید در تاریخ ، میراث و فرهنگ غنی رومی‌ها فرو بروید، بازدید از موزه ملی روم را از دست ندهید. این موزه ملی تمامی مجموعه‌های خود را در یک مکان نگهداری نمی‌کند. در عوض، نمایشگاه‌های آن در مقاصد مختلفی از شهر واقع شده است. شما می‌توانید صنایع دستی و جواهرات زیبا را در موزه Palazzo Massimo alle Terme مشاهده کنید و مجسمه‌های چشم نواز و چشمگیر را در داخل موزه Palazzo Altemps تحسین کنید.موزه رم

قلعه سنت آنجلو

یکی از موزه‌هایی که در شهر رم مشهور است و بازدید از آن نباید فراموش شود ، قلعه سنت آنجلو است. این قلعه قدمتی در حدود ۱۹۰۰ سال دارد. این مکان در اصل به عنوان آرامگاهی برای امپراطور هادریان بنا شد و در طول قرون وسطی تغییرات زیادی در آن ایجاد گردید. امروزه قلعه سنت آنجلو میزبان موزه ملی سنت آنجلو است که مجموعه‌های عظیمی از نقاشی‌های دوران رنسانس و قطعات نادر سلاح‌های قرون وسطی در آن نگهداری می‌شود.موزه های رم

موزه کاپیتولین

موزه کاپیتولین در ناحیه خارجی کولوسئوم واقع است و می‌توانید با بازدید از آن بهترین صنایع و آثار رومی‌ها و یونانی‌ها را کاوش کنید. این موزه در یک ساختار متعلق به قرن هفدهم واقع است که طراحی آن توسط میکل آنژ صورت گرفت. در این موزه می‌توانید کارهای هنری ومجسمه عظیم از امپراتور مارکوس اورلیوس سوار بر اسب ( که از برنز ساخته شده است) را از نزدیک ببینید. البته یکی از مشهورترین اثار در این موزه مجسمه رومولوس و ریموس است. قسمتی از موزه نیز ساختمانی است که در کنار موزه اصلی قرار دارد و میزبان آثار هنری اضافی از یونانی‌ها و رومی‌هاست.موزه های رم

ویلای بورگزه

شاید بتوان گفت یکی از مجموعه‌های هنری چشمگیر در شهر رم، در ویلای بورگزه در منطقه کمپو مارزیو واقع است. اسکیپیونه بورگزه یکی از علاقه مندان هنر بود که مجموعه عظیمی از هنر ایتالیایی و کارهای اروپایی‌ها را جمع آوری کرده است. زمانی که در گالریا بورگزه هستید می‌توانید ۲۰ اتاق هنری همچون مجسمه‌های برنینی را مشاهده کنید. بر روی دیوارهای آن می‌توانید نقاشی‌های تیتان، کاراواجو و روبنس را از نزدیک ببینید. بر خلاف بیشتر موزه‌های هنری بزرگ در رم، کاوش این گالری زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

موزه واتیکان

زمانی که از واتیکان بازدید می‌کنید، گارد سوئیس و کلیسای سنت پیتر بیشتر از هر چیزی به چشم می‌خورد. با اینحال باید مطمئن شوید که بازدید از موزه واتیکان در رم را از دست نمی‌دهید زیرا این مکان میزبان مجموعه بسیار شگفت انگیزی از هنرهای مذهبی است. بخشی از موزه کلیسای سیستین است که به خاطر نقاشی های سقف میکل آنژ مشهور  است. این موزه به گونه ای مرتب گردید که بازدید کنندگان تنها می‌توانند در یک جهت حرکت کنند. مطمئن شوید که بازدید از پله مارپیچی یا اتاق‌های رافائل را از دست نمی‌دهید.شما می‌توانید به تنهایی بازدید لذت بخشی داشته باشید البته استفاده از راهنمایی‌های تور نیز گزینه خوبی است. این موزه یکی از موزه های شهر رم است که دارای معماری و ساختار بی نظیری است.

موزه های رم


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا