کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / پل جدید دزفول

پل جدید دزفول

پل جدید دزفول

شریعتی یا پل جدید دزفول در جوار موزه آب و سازه های آبی دزفول واقع شده است، پل جدید هم همچون پل قدیمی دزفول شب ها پاتوق مردم و گردشگران این شهر زیبا در استان خزوستان می شود، قرن ها پیش در کنار رود پرآب دز در استان خوزستان تمدن هایی تشکیل شده که تا امروز این شهر تاریخی پای برجا مانده است. دزفول با گذشتن رود از میان آن به دو بخش جنوبی و غربی تقسیم شد که در زمان حکوت ساسانیان و به دستور شاپور اول پلی محکم و استوار بر روی رودخانه بنا شد که حدود ۱۷۶۰ سال برای گذر از دز، ازین پل استفاده شده است.

پل سردار سلیمانی یا شریعتی سابق

سازه های آبی زفول در جوار پل جدیدعکس اطراف پل شریعتی دزفولبعدها در سال ۱۳۵۰ خورشیدی پل دیگری برای عبور وسایل نقلیه، افراد پیاده رو ساخته شد که به پل جدید شهرت گرفت و چند سالی است که نام سردار سلیمانی برای آن انتخاب شده است، پل جدید با طول ۴۰۰ متر و با گذر از رود زیبا و خروشان دز قرار گرفتن بر روی چند آسیاب آبی، مکانی دلنشین برای تفریح و پیاده روی و گذران وقت در کنار خانواده می باشد. همچنین در اطراف رودخانه و در نزدیکی پل جدید فضای سبز و پارکی با داشتن امکانات رفاهی وجود دارد که استراحتگاهی برای گردشگران می باشد. منتظر نظرات شما هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=73476

زهرا کشاورز

مطالب مرتبط
پل چوبی لوسرن یا پل چپل
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
موزه آب دزفول
مهدی خانی
2 دیدگاه
پل آبنیک فشم
رضوان فارق
0 دیدگاه
قلعه رستم گتوند
فاطیما علیزاده
2 دیدگاه
خانه سفال دزفول
امیر رضا شاهرخی
0 دیدگاه
خانه طلوعی فر دزفول
پروانه ماندگار
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :

نقشه بزودی ...

توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس