کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / عجایب هفتگانه جدید جهان

عجایب هفتگانه جدید جهان

شهر پترا از عجایب هفتگانه جدید جهان

عجایب هفتگانه جدید جهان شامل تاج محل، کولوسئوم رم، چیچن ایتزا مکزیک، مجسمه مسیح ریودوژانیرو، ماچو پیچو در پرو، شهر باستانی پترا در اردن و دیوار چین می باشند که هر کدام در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند، اگر گردشگری بتواند از یکی دو مورد این مکان ها دیدن کند جز خوشبخت ترین هاست، البته ما همه این موارد را در بخش جهانگردی تشریح کرده ایم، این مقاله را تا انتها بخوانید تا بیشتر درباره عجایب هفتگانه جدید جهان اطلاعات بدست آورید، در این جهانگردی همراه این تودی باشید.

دیوار چین 

دیوار چین | تاریخچه و تصاویر

دیوار چین در واقع یک وسیله دفاعی در برابر هجوم مغول های وحشی در دوران گذشته این کشور بوده است، پس از انکه چندین پادشاه نتوانستند دیواری مقاوم در قسمت شمالی این کشور بسازند، این مکان در سال ۱۳۶۸ میلادی توسط سلسله مینگ در کشور چین ساخته شد و به مرور زمان طول آن از ۵۰۰ کیلومتر به ۵ هزار کیلومتر افزایش یافت.

پس از آن هر پادشاهی که در کشور چین به تخت سلطنت می نشست به طول این دیوار می افزود به قدری که در یک دوره حدود یک میلیون سرباز چینی به صورت همزمان روی این دیوار آماده جنگ بوده اند، دیوار امروزه حاشیه ۹ استان این کشور با کشور مغولستان را در بر گرفته است.

امروزه این محل که جز عجایب هفتگانه جدید جهان هم می باشد در بین مسافران داخلی و خارجی کشور چین و شهر پکن از شهرت خاصی برخوردار است و سالانه ۵۵ میلیون نفر از دیوار بازدید به عمل می آورند و همچنین عضو سازمان میراث جهانی یونسکو از سال ۱۹۸۷ می باشد.

کولوسئوم رم

تصاویر کلوسئوم رم

در رده دوم از لیست عجایب هفتگانه جدید جهان آمفی تئاتر و میدان نبرد کولوسئوم رم ایتالیا که در زبان انگلیسی به colosseo شهرت دارد با میزان بازدید سالیانه ۴.۲ میلیون نفر قطب گردشگری ایتالیا را شکل داده است، کولوسئوم رم یا کولوسئوم روم با ۴ طبقه متشکل از سه طبقه اصلی و یک طبقه بالایی کم ظرفیت تر با سقف سازه ای باستانی متحیر کننده ایست که ظرفیت ۸۰ هزار نفر را داراست، هدف از ایجاد چنین مکان هایی جهت مبارزه در واقع تفریح و هیجان بیشتر در زندگی مردم ایتالیای باستان بوده است و در هر نبردی که در میدان مبارزه صورت میگرفت یکی از مبارزین قطعا کشته می شد و مردم با تشویق از فرد پیروز استقبال به عمل می آورند.

در برخی کتب دیگر درج شده که طی این ۱۰۰ روز جنگ بیش از ۲ میلیون حیوان و هزاران گلادیاتور جان خود را از دست دادند، دقیقا در اواسط قرون وسطی بود که پادشاهان رومی دستور قطع خونریزی ها را صادر کردند و با گذشت قرن های متمادی کولوسئوم رم با بازسازی های متعدد همچنان پا برجا بود، در بخش جنوب غربی این آمفی تئاتر یک قبرستان بزرگ از گلادیاتورهایی که جان خود را در میدان مبارزه از دست دادند وجود دارد که از آن هم می توانید بازدید به عمل آورید.

تاج محل هند

تصاویر کامل تاج محل در شهر آگرا هندوستان

تاج محل در سومین شهر پرجمعیت هندوستان یعنی آگره ( آگرا ) قرار دارد و از شهر دهلی نو تا این مکان، ۲۰۰ کیلومتر فاصله دارید، برای ما ایرانی ها خیلی جالبترم میشه اگر بدانیم که بنای تاج محل برای یادبود و احترام یک زن ایرانی به اسم بانو ارجمند، همسر اصلی شاه جهان، پنجمین رئیس دولت سلسله گورکانیان هندوستان و به دستور شخص وی ساخته و بنا شد.

زیر بنای محل در یک محوطه بزرگ و باغ مانند به مساحت ۱۸ هکتار ایجاد شد و ارتفاع برج اصلی کاخ تاج محل ۵۸ متر در زیربنای ۵۶ متر می باشد،همچنین بنای اصلی ممتاز محل دقیقا روی یک تخته سنگ از جنس مرمر به مساحت ۱۰۰ متر در صد متر بنا شده است، یونسکو در سال ۱۹۸۳ میلادی موفق شد این بنا و میراث تاریخی را عضو آثار باستانی یونسکو گرداند و در سال های اخیر طبق یک نظر سنجی بین المللی تاج محل هندوستان، جز یکی از هفت عجایب جدید جهان قرار گرفت.

شهر پترا اردن

تصاویر شهر پترا

شهر پترا اردن از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری جهان و یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو می باشد، همچون چیچن ایتزا و ماچو پیچو که دو سلسله اینکاها و مایا آنها را ساخته اند این شهر توسط سلسلطه نبطی ها در دل صخره های کوه ساخته شده که البته برخی از بومیان عقیده دارند پترا توسط اجنه و فرازمینی های ترسناک ایجاد شده است.

نبطیان که از اعراب ساکن شمال عربستان آن قرن ها بودند این شهر خارق العاده را که یک شاه راه بین کشورهای یمن، سوریه، ایران، روم و یونان بود را ساختند، به گفته مورخین قدمت این شهر به ۷ هزار سال قبل بر می گردد که البته برخی می گویند به ۴۰۰ سال پیش از میلاد ارتباط پیدا می کند، پترا در زبان یونان باستان به معنای سنگ یا صخره عظیم است که همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید اینجا الحق بسیار عجیب و نادر ایجاد شده است.

مجسمه مسیح

مجسمه مسیح

مجسمه مسیح ریودوژانیرو از معروف ترنی جاذبه های گردشگری جهان ثبت میراث جهانی یونکسو و یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان در فراز قله کوکووادو در ارتفاع ۷۱۰ متری واقع شده است، این مجسمه که توسط جامه کشیشان کاتولیک برزیل در سال ۱۹۳۱ میلادی پس از یاده سال طراحی و ساخته شد، هزینه ساخت این تندیس خارق العاده که عکس حضرت عیسی مسیح با دستان باز به سمت شمال و جنوب ریودوژانیرو از زیباترین شهرهای توریستی برزیل ایستاده است برابر با ۲۵۰ هزار دلار امریکا در آن سالها بود که توسط کلیسای اعظم کاتولیک ریو تامین شد.

خود مجسمه مسیح ریودوژانیرو ۳۹.۶ متر ارتفاع دارد، این تندیس با وزن ۶۳۵ تن به طور قطعه قطعه به بالای کوه منتقل گردید تا در انتها به چنین سازه ی باشکوهی تبدیل شود، سبک آرت دکو در معماری مجسمه استفاده شده که هنرمندان مجسمه ساز آن را خوب می شناسند، طول دو دست مسیح ۲۸ متر می باشد که لقب چهارمین مجسمه بزرگ جهان را هم یدک می کشد.

ماچو پیچو پرو

ماچو پیچو پرو

ماچو پیچو پرو متعلق به دوره اینکاها یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان می باشد که در لقب پربازدیدترین جاذبه های گردشگری امریکای لاتین را هم یدک می کشد، اینجا به طور کاملا اتفاقی توسط هیرام بینگهام سوم تاریخ شناس معروف امریکایی و استاد دانشگاه ییل در سال ۱۹۱۱ میلادی دوباره کشف شد، اینجا در حال حاضر از ناشناخته ترین و عجیب ترین جاذبه های تاریخی دنیاست که خیلی از مسایل مربوط به آن حل نشده باقی مانده است.

به گفته برخی مورخین قدمت این شهر باستانی به سال ۱۴۵۰ میلادی بر می گردد، دوره ای که اینکاها نیمی از قاره امریکا را در تصرف خود داشتند، که البته بعدها با حمله وحشیانه لشگر استعماری اسپانیا این شهر خالی از سکنه گشت تا اینکه بینگهام آن را دوباره یافت، این شهر از آنجایی که توسط محیط و درختان اطراف از دید بقیه پنهان شده بود.

چیچن ایتزا مکزیک

چیچن ایتزا مکزیک از مهم ترین آثار در عجایب هفتگانه جدید جهان ، ثبت میراث جهانی یونسکو یک شهر باستانی مربوط به سلسله مایاها در بیش از هزار سال قبل بوده است، شاید با خود فکر کنید قاره امریکا که توسط کریستوف کلمب در سه قرن گذشته کشف شد ! پس این سازه های عجیب و زیبا در این قاره چه می کند! خوب باید بدانید سلسله مایا و اینکاها روزگاری کل منطقه امریکای شمالی و لاتین را تصرف داشتند که این سازه فقط یکی از ان مناطق باستانی در کشور مکزیک می باشد.

چیچن ایتزا در واقع یک معبد فوق دیدنی و باستانی مربوط به مایاها می باشد که به معنی در کنار دهانه چه ایتزا است، محوطه اصلی اینجا متشکل از جندین سازه سنگی نظیر حمام، کاخ و منازل تاریخی می باشد، شباهت زیاد این سازه هرم شکل به اهرام مصر از مهم ترین سوالات حل نشده اینجاست!

سخن پایانی

به نظر من بازدید از این عجایب هفتگانه جدید جهان لذتی بی وصفی دارد، خودم از دیوار چین، پترا و کولوسئوم بازدید داشتم و قصد دارم در آینده به امریکای لاتین برم تا ماچو پیچو، چیچن ایتزا و مجسمه مسیح رو هم ببینم؛ نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره این جاذبه های باستانی کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=60394

کوروش ابریشمی

اینکه رشته نرم افزار خوندم و هیچ کمکی تو زندگی بهم نکرد داشت نا امیدم می کرد تا بعد از آزمون و خطاهای متعدد با شغل گردشگری آمیخته شدم ، همین که به کارم علاقه دارم ایزد رو شکر می کنم هر روز.

مطالب مرتبط
استانبول مال
سردبیر ارشد
0 دیدگاه
کاخ توپکاپی
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
قوانین همراه داشتن سیگار در فرودگاه
بهنام خیریه
0 دیدگاه
میدان سلطان احمد استانبول
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
داروخانه شبانه روزی رامسر
شهره مقصودی
1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس