نام شهر یا مکان
Generic filters
جاذبه های گردشگری صربستانشهرهای توریستی

شهر نیس (Nis)

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

شهر نیس، شهری بسیار زیباست که امروز من و شما می خواهیم از طریق رسانه های دیجیتال و به صورت مجازی به آنجا سفر کنیم. سفری که قطعا مطالب و اطلاعات تازه ای را برای ما به همراه دارد، در این گشت و گذار به شرق اروپا می رویم. در بخش جنوبی صربستان و در ناحیه نیساوا شهر نیس واقع است، این شهر مرکز اداری نیساوا است. اگر در خیابان ها و محله های مختلف شهر قدم  بزنید، قطعا بناها و ساختمان های تاریخی بسیاری را که متعلق به دوران و حکومت های مختلف هست را می بینید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

این بناها با اینکه معماری فوق العاده جذابی دارند و بسیار با شکوهند، اما یادآور تسلط و حاکمیت حکومت هایی هستند که روزهای سخت و تلخی را برای مردمان این منطقه در سال ها و قرن های پیش رقم زدند. شاید مهم ترین نکته در مورد ساختمان های این شهر اینست که،  نیس پس از بلگراد دومین شهر در صربستان است که ساختمان های بلند زیادی دارد. هتل سفیر و برج تلویزیون مواردی از این گروه سازه ها هستند.

شهر نیس

ویژگی ها

این شهر پس از حدود 400 سال حکومت عثمانی، در نهایت در سال 1878 آزاد شد و بعنوان بخشی از پادشاهی صربستان قرار گرفت. علاوه بر تاریخی که در این منطقه وجود داشته، شاید جذاب ترین و با اهمیت ترین موضوع برای مردم این ناحیه، تولد چندین امپراتور رومی در نیس است. البته تعدادی از امپراتورها نیز از این شهر را بعنوان اقامتگاه استفاده می کردند. کنستانتین کبیر اولین امپراتور مسیحی و بنیانگذار قسطنطنیه، کنستانتیوس سوم، کنستانس، وترانیو، جولیان، والنتینین اول، والنس و جاستین از جمله ی این امپراتورها بودند.

شهر نیس

البته نباید این نکته را فراموش کرد که نیس به دلیل نقش بسیار مهمی که در امپراتوری بیزانس داشت در گذشته به شهر امپراتوری معروف بود. در مورد تاریخ و پیشینه ی این شهر، طبق اسناد و مدارک رومی نام این شهر برای اولین بار در اوایل قرن دوم پس از میلاد بیان شده و یکی از مکان های بسیار مهم در جغرافیای بطلمیوس اسکندریه به شمار می رفت. البته برای اثبات وجود این شهر در پیش از روم مدارک و شواهد باستانی بسیار کمی وجود دارد. اما در دوران و عصر رومی ها نیس بعنوان یک شهر بزرگ در بالکان مرکزی شهرت داشته است.

شهر نیس

کلام آخر

با همه این تاریخ طولانی و کهن، شهر نیس شاید آنطور که باید در میان گردشگران و توریست ها شناخته شده نیست. این شهر با جاذبه های گردشگری و تفریحی و آثار تاریخی بی نظیرش قطعا میزبان بسیار خوبی برای شما و سایر گرداشگران است. برای آشنایی با شهرهای دیدنی صربستان و دیدن تصاویر این شهر ها سایت این تودی را ببینید.

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

شهر نیس


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا