معرفی پارک جنگلی نور مازندران و ساحل زیبایش

معرفی پارک جنگلی نور در استان مازندران به عنوان بزرگ ترین پارک جنگلی خاورمیانه یکی از شلوغ ترین جاذبه های طبیعی در ایران می باشد ، این پارک جنگلی با همت اقای سعید آشتیانی در سال 1351 شمسی افتتاح گردید و در میانه راه شهرستان نور به محمودآباد قرار دارد.

در مقاله های قبلی به معرفی بهترین پارک های جنگلی ایران نظیر پارک جنگلی گیسوم و پارک ملی گرجستان با ادرس و تصاویر با کیفیت پرداختیم ، حال در این مقاله همراه با گردشگر ویژه این تودی سری به بزرگ ترین پارک جنگلی خاورمیانه زده ایم.

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

 • آدرس معرفی پارک جنگلی نور : کره زمین، قاره آسیا، ایران، استان مازندران، جاده نور – محمودآباد
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 4 ساعت تا 24 ساعت
 • ویژگی های بارز پارک نور : بزرگ ترین پارک جنگلی خاورمیانه
 • ثبت در سازمان های ایرانی و جهانی : در حال ثبت می باشد
 • مساحت معرفی پارک جنگلی نور : 3600 هکتار
 • نرخ بلیت ورودی معرفی پارک جنگلی نور : به ازای هر خودروی سواری 5 هزار تومان
 • امتیاز در این تودی : 4.8 از 5
 • امکانات رفاهی و دیدنی ها : رستوران محلی، منازل روستایی، ویلا اجاره ای، سرویس بهداشتی، درختان کهنسال، پوشش گیاهی متنوع ، نزدیکی به ساحل دریا، نمازخانه، پیست اسب دوانی، موتورهای 4 چرخ، زمین بازی خردسالان، بازارچه محلی، هتل و سوئیت در شهر نور، آلاچیق ، انتظامات، فروشگاه ، پمپ بنزین و گاز در شهر نور
 • نکات منفی بازدید : عدم نظافت بخش هایی از پارک
 • لوازم مورد نیاز جهت بازدید : وجه نقد ، کارت بانکی، موبایل، کوله پشتی، کیسه خواب، چادر مسافرتی، آتش افروز، داروهای مسکن عمومی، کفش ورزشی، لباس اضافه و گرم ، پلاستیک زباله، خوراکی، مواد غذایی، لوازم سرگرمی، مونوپاد و پاوربانک، دوربین عکاسی، چراغ ، سوخت خودرو، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب ، لباس شنا و حوله، کلاه آفتابی

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

پارک جنگلی نور

پارک جنگلی نور مازندران با 3600 هکتار دارای درختان سر به فلک کشیده ، پوشش گیاهی و جانوری بی نظیر و یک ساحل اختصاصی زیباست که با چشم هر بیننده ای بازی می کند، جاده ورودی به این پارک جنگلی از زیباترین جاده های جنگلی ایران است که اسفالته می باشد و رانندگی در آن لذت بخش است.

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

همچنین شما می توانید با همراه داشتن وسایل برپایی پیک نیک در آلاچیق هایی که در جاهای مختلف پارک نور تعبیه شده است یک بیرون شهر خوب را برای خود و خانواده رقم بزنید و در صورت علاقه به رشته عکاسی از مناظر زیبا و متحیر کننده این پارک جنگلی عکس های ایده آلی شکار کنید.

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید پوشش گیاهی بکری در این پارک جنگلی به چشم میخورد که ترکیبی از درختان ممرز، درختان بلوط، درختان افرا، درختان ون، درختان پلت، درختان نمدار و درختان سرو می باشند و در لا به لای این جنگل 3600 هکتاری جانوران مختلفی از قبیل عقاب، شاهین، قرقاول، روباه، شغال، گراز، گرگ، اسب های وحشی ، آهو و مارهای غیر سمی زندگی می کنند.

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

بهتر است قبل از سفر به پارک جنگلی نور کفش و لباس مناسب جنگل نوردی و پیاده روی داشته باشید تا از مناظر داخل پارک و درختان لذت ببرید.

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

زمین بازی متوسطی در پارک جنگلی نور برای خردسالان تعبیه شده است تا آنها در شادی یک سفر طبیعت گردی در کنار خانواده سهیم باشند، در بخش هایی از همین پارک شرکت هایی اقدام به اجاره اسب ، دوچرخه و موتورهای 4 چرخ می کنند که شما می توانید با اجاره آنها لحظاتی به تفریح در داخل پارک بپردازید.

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

مراکز اقامتی در پارک جنگلی نور

نزدیک ترین روستا به پارک جنگلی نور روستای سیاهکلا می باشد که در آن می توانید منازل محلی را برای اقامت در طول شب رزرو کنید و یا از هتل ها و ویلاهای موجود در شهر نور و محمود اباد استفاده کنید، همچنین در صورت دارا بودن لوازم کمپینگ می توانید در مناطق مختلف پارک کمپ طبیعت گردی خود را در طول شب بر پا کنید.

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

امکانات رفاهی پارک جنگلی نور

برای رفاه حال مسافران ایرانی و خارجی شهرداری منطقه امکانات رفاهی خوبی نظیر سرویس های بهداشتی، فروشگاه های مواد غذایی، رستوران های محلی، سفره خانه های سنتی، تفریحات آبی در نزدیکی ساحل دریا ، نمازخانه، آلاچیق ویژه پیک نیک، اطلاعات و انتظامات را تعبیه دیده است.

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

شرایط آب و هوایی پارک جنگلی نور

بهترین ماه های برای فرار از بارش های باران و برف به پارک جنگلی نور در بین ماه های خرداد تا مهر می باشد و البته در سایر فصول سال هم در صورت دارا بودن تجهیزات مناسب می توانید از این پارک زیبا بازدید به عمل آورید.

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

چگونه به پارک جنگلی نور برویم ؟

برای مراجعه به پارک جنگلی نور در استان مازندران ابتدا باید به شهر نور رفته و سپس از آنجا وارد جاده نور به محمود اباد شوید ، با طی کردن مسافتی 4.5 کیلومتری با تابلوی ورودی پارک جنگلی نور روبرو خواهید شد که نرخ بلیت برای ورود هر خودروی سواری در حال حاضر 5 هزار تومان است.

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

سخن پایانی

شما می توایند نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره پارک جنگلی نور مازندران در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث و تبادل نظر بگذارید.

منبع : این تودی بلیط هواپیما
معرفی پارک جنگلی نور بزرگ ترین در پارک خاورمیانه | این تودی
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری