جاذبه های گردشگری سمنانجنگل

جنگل اولنگ شاهرود به رامیان

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
ایران، استان سمنان، ۵۰ کیلومتر شمال شرقی شاهرود
مدت زمان بازدید
:
6 ساعت
ساعت دسترسی
:
شبانه روزی
تفریحات
:
کوهنوردی , جنگل نوردی , پیاده روی , کمپینگ , پرنده بینی , عکاسی
امکانات
:
آنتن دهی موبایل
نکات ضروری
:
فصل سفر : بهار و تابستان سختی مسیر : دشوار نیاز به پیاده روی : 1 ساعت مسیر خاکی : دارد مجوز برای بازدید : ندار خطرات : جاده ای خطرناک و زمستان های سرد
لوازم سفر
:
موبایل , وجه نقد , کارت بانکی , کفش کوهنوردی , عینک و کلاه آفتابی , کوله پشتی , آب آشامیدنی , کارت شناسایی , داروهای عمومی , پاور بانک , وعده های غذایی , پلاستیک زباله , سوخت خودرو , تنظیم باد , لباس اضافه
موقعیت روی نقشه گوگل
:

در مسیر جاده شاهرود به رامیان یکی از زیباترین جاده های جنگلی ایران ، جنگل اولنگ در رمز استان های سمنان و گلستان رویت می شود، البته این جاده بسیار خراب و دارای چاله های بدی می باشد که شاید به خودروهای ایرانی صدمه های جدی وارد کند، این جنگل در ارتفاع 3100 تا 3400 متری از سطح آب های آزاد واقع شده و از خود شهر شاهرود بالغ بر 50 کیلومتر فاصله دارد، دقت کنید در روزهای زمستانی این جاده بسیار خطرناک و مرگ آور است که سفر در این فصل را توصیه نمی کنیم!

جاده شاهرود به رامیان

طبیعت بکر اولنگ جاده شاهرود به رامیان

از ابتدای جاده ی شاهرود به سمت رامیان شاهد اقلیم های خشک و نیمه‌خشک و مرطوب و نیمه مرطوب هستیم که در کمتر منطقه ای از ایران چنین پدیده ای را خواهید دید، در بخش پوشش مرتعی که در دامنه‌ی جنوبی منطقه‌ی اولنگ قرار دارند، اغلب گونه‌ها شامل گراس‌های چندساله از جمله استیپا، فستوکا، برموس و اگروپایرون به همراه درمنه، چوبک، کلاه میرحسن وسالویا و… است. اما در بخش شمالی جنگل اولنگ که شامل جنگل‌های خزری است.

گونه های گیاهی و جانوری اولنگ

جنگل اولنگ شاهرود به رامیان طبیعت گردی در اولنگ

از گیاهان درختی این جنگل می‌توان بلوط، ممرز افرا، یردار، توسکا، آزاد داغداغان و از گیاهان مرتعی گونه‌های، چوبک، اسپرس، دم‌روباهی، آویشن و شبدر را نام برد. این منطقه از معدود مناطقی است که رشته‌کوه البرز در این ناحیه به حداقل عرضی خود رسیده و تقریبا از یک شاخه اصلی تشکیل‌شده است.

نوشته های مشابه

پیک نیک در جنگل اولنگ

از جانوران این منطقه می‌توان خرس قهوه‌ای، گرگ، پلنگ، خوک وحشی، شغال، روباه، خرگوش، کل و بز، شوکا و از پرندگان کبک، کبوتر جنگلی، بلدرچین، عقاب جنگلی، کرکس، شاهین، فاخته، قرقاول را نام برد، منطقه اولنگ در میان دو فرهنگ متفاوت قرار دارد، افراد معدودی در ناحیه اولنگ سکونت دارند، ولی همین افراد معدود از سادگی بیشتری نسبت به ساکنان شهری برخوردار هستند و هنوز تولید صنایع‌دستی و شکل سنتی و قدیمی زندگی در میان آن‌ها رواج دارد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

‫11 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا