خانه / آبشار پیران ریجاب کرمانشاه

آبشار پیران ریجاب کرمانشاه

آبشار پیران ریجاب کرمانشاه

آبشار پیران از بلندترین آبشارهای ایران با ارتفاع ۹۹.۵ متر یکی از آثار طبیعی ایران و جاهای دیدنی اطراف سرپل ذهاب می باشد، ابشار پیران در دامنه رشته کوه زاگرس با زیبایی و شکوه هر چه تمام تر واقع شده که البته مسیر دسترسی به آن نیاز به استقامت بدنی بالا و تجهیزات طبیعت گردی خوب دارد، از مکان از مهم ترین جاذبه های طبیعی ایران بشمار می رود که برخی ارتفاع آن را تا ۱۸۰ متر تخمین می زنند ( اشتباه می کنند ).

مسیر دسترسی آبشار پیران

مسیر دسترسی آبشار پیران
مسیر دسترسی آبشار پیران

در گذشته از دو سمت روستای پیران که آبشار نیز نام خود را از این روستا گرفته و از سمت روستای ژالکه می‌توانستید به آبشار برسید؛ اما همانطور که در مقدمه نیز توضیح دادیم به دلیل تخریب گسترده مسیر سنگفرش رسیدن به آبشار از سمت روستای پیران، ریزش سنگ و مسدودشدن این راه و از بین رفتن دید گردشگران برای بازدید از آبشار، امکان دسترسی به آبشار پیران فعلا از این طریق وجود ندارد. مسیر جدید از طریق دره اژدها در حال طراحی و احداث است. پس از افتتاح و بهره برداری از این مسیر، این مطلب نیز به‌روزرسانی می شود و اطلاعات جدید در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

دیدنی های نزدیک آبشار پیران آبشار پیران کرمانشاه کجاست؟

البته اگر علاقه دارید تا حتما از آبشار دیدن کنید می‌توانید از مسیر روستای ژالکه استفاده کنید؛ این روستا در منطقه زیبای ریجاب قرار دارد. شما پس از ورود به منطقه و جاده ریجاب، باید راه‌تان را به سمت روستای ژالکه ادامه دهید و پس از عبور از روستا به آبشار برسید. البته باید توجه کنید از این مسیر تنها چشم اندازی از بلندی به آبشار پیران خواهید داشت و نمی‌توانید از نزدیک از آبشار دیدن کنید. منتظر نظرات شما هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=69525

زهرا هاشم زاده

مطالب مرتبط
آبشار راشنه جواهرده
پروانه ماندگار
5 دیدگاه
آبشار جواهرده
آیدا قوام
3 دیدگاه
مسجد جامع شافعی
مهدی خانی
0 دیدگاه
بازار سنتی کرمانشاه
مهدی خانی
0 دیدگاه
فرودگاه کرمانشاه
مهدی خانی
5 دیدگاه
آبشار اول گلابدره
پروانه ماندگار
2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس