خانه / شهر پوژارواچ (Pozarevac)

شهر پوژارواچ (Pozarevac)

شهر پوژارواچ

شهر پوژارواچ (پوژاراواک) شهری بسیار دیدنی با طبیعتی زیباست، که رودخانه های پر آب و تپه های سرسبز آن بر جذابیت این منطقه افزوده اند. این مکان ها برای عکاسی بسیار مناسب هستند. به همین دلیل بسیاری از گردشگران و توریست ها در گشت و گذار در میان این جاذبه های گردشگری عکس های جذابی را می گیرند. شاید این تصاویر بتواند گوشه ای از فضای زیبا و بی نظیر شهر پوژارواچ را به تصویر بکشد. شما برای دیدن شهر پوژارواچ باید به شرق صربستان سفر کنید، ناحیه ای به نام برانیچوو (برانیکوو) که این شهر مرکز اداری آن است.

شهر پوژارواچ

ویژگی ها

از نظر جغرافیایی و موقعیت مکانی شاید این منطقه در بهترین و جذاب ترین منطقه قرار دارد. منطقه ای که بین سه رودخانه دانوب، موراوای بزرگ و مولاوا و در زیر تپه ی چاچالیکا با ارتفاع ۲۰۸ متر واقع است.

در مورد تاریخچه ی این شهر مطالب بسیاری عنوان شده است. در واقع تقسیم بندی تاریخ در پوژارواچ بر اساس مدارک وآثار بدست آمده از کاووش ها صورت می گیرد. شاید یکی از مهم ترین آثار باستانی این شهر بت کلیچواچ نام داشت. این مجسمه متعلق به دوران یا عصر برنز بود که در روستای کلیچواچ پیدا شد. متاسفانه این اثر تاریخی ارزشمند و گرانبها در طی جنگ جهانی دوم ویران شد.

شهر پوژارواچ

جالب است بدانید در ژوئن سال ۲۰۰۸ یک قبر یک قبر تریبال (تراکیا) با سرامیک (کورم) مربوط به هزاره اول قبل از میلاد در شهر پوژارواچ یافت شد. شما برای دیدن آثار تاریخی کمیاب و بسیار ارزشمند صربستان می توانید از موزه بلگراد و پوژارواچ بازدید کنید.

شهر پوژارواچ

یکی از نکات جذاب زمان شکل گیری شهر مدرن پوژارواچ است. اولین بار در قرن چهاردهم و در سال ۱۴۷۵ نام امروزی این شهر در اسناد و مدارک ذکر شد. این شهر با همه مراکز و مکان های تفریحی و تاریخی اش یکی از شهرهای دیدنی صربستان می باشد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=68182

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه
شهر وایت هورس از شهرهای توریستی کانادا
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس