نام شهر یا مکان
Generic filters
جاذبه های گردشگری چابهار

مناطق بکر چابهار کدوماست ؟

مطالب مرتبط

مناطق بکر چابهار به قدری متعدد و دست نخورده هستند که هوش از سر هر گردشگری می برند، وقتی به لیست جاهای دیدنی چابهار و نقشه چابهار نگاه می کنیم متوجه می شویم اکثر مکان ها در بین جاذبه های طبیعی جا می گیرند، ما اکثر آنها را در بخش ایرانگردی با راهنمای کامل بازدید معرفی کرده ایم، سفر به چابهار یکی از ده شهر برتر توریستی ایران زمین برای مسافران داخلی محبوبیت زیادی دارد، از همین رو بر آن شدیم تا در این مطلب با مناطق بکر چابهار شما را آشنا کنیم، همراه من در این تودی باشید.

قلعه پرتغالی های چابهار

قلعه پرتغالی های چابهار

در بخش جاذبه های تاریخی چابهار نام قلعه پرتغالی ها به چشم می خورد، این محل که در 5 کیلومتری شهر واقع شده در بین آثار ملی ایران نامش دیده می شود، این مکان توسط لشکر استعماری کشور پرتغال ایجاد گردید و بعدها با تغییر کاربری به فانوس دریایی برای راهنمایی کشتی و قایق های ماهیگیری مورد استفاده قرار داشت.

مقبره سید غلام رسول

مقبره سید غلام رسول

از دیگر مناطق بکر چابهار مقبره سید غلام رسول با سبک معماری هندوستانی می باشد، این محل قدمتش به قرن 5 هجری قمری بر می گردد و در بین آثار ملی هم نامش حضور دارد، سید غلام از عرفای مشهور هنی می باشد که با هدف ازدواج به بندر چابهار سفر می کند و در همین محل هم از دنیا می رود، برای بازدید از این مکان به 4 کیلومتری شمال غربی چابهار سفر کنید.

روستای رمین

روستای رمین

یکی از زیباترین روستاهای ایران ، روستای رمین می باشد که نام آن را بارها درر صدا و سیما شنیده ایم، این دهکده دیدنی و بکر در هفت کیلومتری چابهار قرار دارد و دارای جاذبه های طبیعی متعددیست که علاقه مندان به بوم گردی را هر ساله به خود می کشاند.

بخوانید  خلیج گواتر چابهار با طبیعت دست نخورده

ساحل درک زرآباد

ساحل درک زرآباد

یکی از نادرترین پدیده های طبیعی دنیا در ساحل درک زرآباد قرار دارد، جایی که شن های صحرا با دریای عمان همسایه هستند،گرچه مسیر رسیدن به آن برای مسافران با توجه به دویست کیلومتر مسافت کمی دشوار خواهد بود، اما بازدید از این منطقه خالی از لطف نخواهد بود.

قدمگاه خضر نبی

قدمگاه خضر نبی

از دیگر مناطق بکر چابهار در بخش جنوب غربی بندر قدمگاه خضر نبی می باشد و در زمره بهترین جاذبه های مذهبی چابهار نامش دیده می شود، بومیان منطقه احترام ویژه ای برای این محل مقدس قائل هستند، این قدمگاه بر بلندای کوه مناظر دیدنی در اختیار گردشگران قرار می دهد.

ساحل موج فشان

ساحل موج فشان

هر چه از طبیعت شهر چابهار بگوئیم کم گفته ایم، ساحل موج فشان از نادرترین جاذبه های گردشگری چابهار می باشد که به صورت کاملا طبیعی موج های دریا به شکل فواره از سوراخ هایی بکر به بالا پرتاب می شوند.

غار های سه گانه بان مسیتی

غار های سه گانه بان مسیتی

رشته کوه شهباز بند یکی از مناطق بکر چابهار می باشد که میزبان غارهای سه گانه بان مسیتی است، این غارهای دستکند توسط هندوئیان در این ناحیه ساخته شده و در آن قرن ها محلی برای راز و نیاز پیروان آن آئین بوده است، این جاذبه واقع در روستای تیس چابهار می باشد.

سواحل صخره ای

سواحل صخره ای

از دیگر مناطق بکر چابهار سواحل صخره ای این شهر می باشد که با چشم از شخصی بازی می کند، برخورد موج های خروشان دریای عمان با صخره ها در این منطقه جلوه ای دیگر از طبیعت را به رخ می کشند، گرچه باید در حین بازدید مراقب موج ها باشید تا اتفاقی برایتان نیوفتد.

بخوانید  مرکز خرید ابریشم چابهار با آدرس و راهنما

روستای تیس

روستای تیس

روستای تیس همچون رمین از زیباترین روستاهای چابهار می باشد که علاوه بر دارای بودن جاذبه های تاریخی و مذهبی همچون مسجد جامع تیس، دارای یک بندر فوق زیبا با نام بندر بریس می باشد، این روستا امروزه به محلی برای بوم گردی تبدیل شده است و سفرهای یک تا دو روزه در آن پیشنهاد می شود.

ساحل نورانی

ساحل نورانی

ساحل نورانی یکی از بهترین مناطق بکر چابهار می باشد که در تایم شب به طور طبیعی روشن می شود، وجود برخی جانداران میکروسکپی باعث بوجود آمدن این پدیده مات کننه می شود، معمولا در پاییز اینجا به روشن ترین سواحل ایران در شب تبدیل می شود، برای بازدید از این ساحل به روستای تنگ سفر کنید.

گل فشان

گل فشان

گل فشان همانطور که از نامش مشخص است از قلب زمین گل به بیرون پرتاب می کند، اینجا در بین برترین مناطق بکر چابهار قرار دارد و در فاصله یکصد کیلومتری این بندر به محلی برای لوکیشن های جذاب عکاسی در استان سیستان و بلوچستان تبدیل شده است.

سواحل مکران

سواحل مکران

مکران خود منطقه ای بومی نشین در شهرستان چابهار می باشد که دارای جاهای دیدنی متعددیست، مهم ترین آن سواحل فوق دیدنی مکران است که امروزه به محل پیک نیک و آب تنی مردم تبدیل شده است، بازدید از این ساحل را در برنامه سفر خود به این شهر قرار دهید.

روستای باهوکلات

روستای باهوکلات

در شرق شهر چابهار روستای باهوکلات با فاصله یکصد کیلومتر جا خوش کرده است، رود چهار فصل و خروشان باهو در این روستا واقع شده و قسمت های از منطقه حفاظت شده گاندو هم اینجاست، طبیعت بکر این دهکده به محلی برای اقامتگاه های بوم گردی تبدیل شده و مدت زمان 24 ساعت برای بازدید از دیدنیهای اینجا لازم خواهید داشت.

بخوانید  دهستان ناهوک با روستاهای کوپک و کوشکوک

منطقه حفاظت شده گاندو

منطقه حفاظت شده گاندو

از مهم ترین مناطق حفاظت شده ایران گاندو می باشد که در آن علاوه بر گاندوها حیوانات دیگری همچون تمساح، سنجاب، روباه و شغال هم نگه داری می شود، اینجا در فصاله اندکی تا روستای باهوکلات واقع شده و می توانید در این گردش از آن دهکده هم دیدن کنید.

تالاب صورتی

تالاب صورتی

تالاب صورتی یا لیپار از مهم ترین مناطق بکر چابهار می باشد که در روستای رمین جا خوش کرده است، فیتوپلانکتون ها باعث تغییر رنگ آب این دریاچه می شوند و جلوه های آن همچون دریاچه مهارلو در استان فارس تقریبا بی نظیر هستند.

خلیج گواتر

خلیج گواتر

خلیج گواتر خود از مهم ترین جاذبه های دیدنی چابهار می باشد که امروزه با افزوده شدن امکانات توریستی خوب از محبوبیت زیادی در بین مسافران ایرانی برخودار است، این خلیج دارای یک بندر مهم می باشد و در آن انواع ماهی های خوشمزه دریای عمان هم یافت می شود.

درخت انجیر معابد

درخت انجیر معابد

همچون جزیره کیش در بین مناطق بکر چابهار اسمی به نام درخت انجیر معابد دیده می شود، برخی بومیان آن را مقدس می دانند و برخی دیگر این درخت را با نام انجیر هندی خطاب می کنند، شکل عجیب این درخت که همچون یک چتر مدور می باشد باعث مبهم بودن آن شده و امروزه گردشگران در نزدیکی ساحل چابهار می توانند آن را ببینند.

کوه های مریخی

کوه های مریخی

هر چه به رده های آخر لیست مناطق بکر چابهار نزدیک می شویم جذابیت آن بیشتر می شود، کوه های مریخی خود از بهترین جاذبه های طبیعی ایران می باشد که بومیان آن را با نام کالانی خطاب می کنند، شکل عجیب قلل مختلف ایین کوه ها که گویی تراش خورده اند باعث شهرت آن شده است، ورود به این ناحیه نیاز به دارا بودن تجهیزات مناسب و استقامت بدنی ایده آل می باشد و در غیر اینصورت از دور آنها را نظاره کنید.

بخوانید  ساحل نورانی تنگ چابهار با پدیده شگفت انگیز | راهنما

سخن پایانی

مناطق بکر چابهار را اگر بخواهیم تک تم معرفی کنیم از حوصله این متن خارج می شود، خود روستای بریس دارای سواحل دیدنی و آثار تاریخی متعددیست، سفر به روستای زرآباد 24 ساعت زمان شما را خواهد گرفت و از همین رو بهتر است یک برنامه ریزی دقیق برای بازدید از جاهای دیدنی چابهار داشته باشید، در بخش زیر می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود برای ما و دیگران کامنت کنید.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن