نام شهر یا مکان
Generic filters
پارک های آبیجاذبه های گردشگری تایلند

معرفی پارک آبی رامایانا پاتایا سومین پارک آبی برتر آسیا

مطالب مرتبط

پارک آبی رامایانا پاتایا بهترین پارک آبی کشور تایلند و سومین پارک آبی قاره آسیا می باشد که محل مناسبی برای گردش شما و دوستانتان است، همانطور که می دانید کشور تایلند پس از دبی و ترکیه پرترافیک ترین مقصد گردشگری در بین ایرانیان است ، یکی از دلایل این محبوبیت شرایط ویژه آب و هوایی استوایی کشور تایلند می باشد که باعث شده در بین توریست های ایرانی به شهرت برسد، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری خارجی با یکی از بهترین جاذبه های گردشگری پاتایا آشنا خواهید شد، همراه این تودی باشید.

  • آدرس پارک آبی رامایانا : آسیا، تایلند، پاتایا، منطقه ساتاهیب، روستای ناچوم تیام، جاده بان ین 7، ناحیه 9، پارک آبی رامایانا
  • ساعات کاری : 10 صبح الی 18
  • مدت زمان بازدید : 6 ساعت
  • خصوصیت بارز : سومین پارک آبی برتر آسیا
  • قیمت بلیت : بزرگسالان 1190 بات، خردسالان 750 بات
  • تاریخ ساخت : 2016 میلادی
  • امکانات رفاهی : رستوران – کافی شاپ – تاکسی سرویس – اتوبوس – سینما – سرویس بهداشتی
  • لوازم مورد نیاز : حوله – مایو – عینک شنا – کوله پشتی برای وسایل زیر – دوربین عکاسی – مونوپاد

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

این پارک آبی که دقیقا هم از شهر بانکوک پایتخت تایلند و هم از پاتایا می توان به آن مراجعه کرد یکی از مجهزترین و مدرن ترین پارک های آبی اسیا لقب گرفته و این روزها گردشگران فراوانی آن را برای تفریح انتخاب می کنند، در رده بندی بیست پارک ابی برتر دنیا، پارک آبی رامایانا پاتایا جز آن قرار گرفته است و هر ساله با افزودن امکانات جدیدتر در این رنگینگ رتبه بهترین دریافت می کند، این پارک آبی در فاصله 35 کیلومتر شهر پاتایا در کشور تایلند قرار دارد، همانطور که در بخش بالای مطلب خدمتتون گفتم تاریخ ساخت این پارک در سال 2016 میلادی بوده و زیربنای کلی این پارک آبی وسعتبی برابر با 194 هزار مترمربع می باشد.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

تفریحات رامایانا

نکته قابل توجه درباره این مکان این است که در اینجا علاوه بر سرسره های آبی بی نظیر شما می توانید از سالن های ورزش های دیگری همچون والیبال، فوتبال و بوکس هم استفاده نمایید و لذت سفر خود را دو چندان کنید، همچنین این پارک آبی دارای کلی امکانات رفاهی برای بازدید کنندگانش می باشد که از جمله آنها می توان رستوران های متعدد و با کیفیت، کافی شاپ، فروشگاه و سینما اشاره کرد.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

معرفی سرسره های پارک ابی رامایانا پاتایا

خوب در این بخش به معرفی سرسره های جذاب و هیجان انگیز پارک آبی رامایانا پاتایا پرداخته ایم ، همراه این تودی باشید.

سرسره آکوالوپ

برای استفاده از این سرسره باید وزنی بین 45 الی 130 کیلوگرم داشته باشید و همچنین قد هر شرکت کننده باید بیشتر از 120 سانتیمتر باشد، این سرسره دارای یک لوله سربسته مرتفع و دراز به طول 180 متر است و شما باید از درون این لوله به قسمت پایینی و حوضچه برسید که بسیار ترسناک و تاریک است.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره سقوط آزاد

قوانین استفاده از سرسره سقوط آزاد هم همانند سرسره اکوالوپ است یعنی باید وزن شما بین 45 تا 130 کیلوگرم و قد شما بیشتر از 120 سانتیمتر باشد تا بتوانید از این سقوط آزاد هیجان انگیز استفاده کنید.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره ترن آبی

این سرسره طولانی ترین سرسره آبی دنیا با طول 250 متر می باشد، سوار شدن بر این سرسره تقریبا برای هر فردی ممکن نیست چون واقعا وحشتناک است شما برای شوار شدن بر این سرسره ترن ابی باید وزنی بین 50 تا 120 کیلوگرم و قدی بیشتر از 130 سانتیمتر داشته باشید.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره مار پایتون

همانطور که از اسم آن مشخص و در تصاویر می بینید، این سرسره دارای لوله هایی تاریک و ترسناک و با شیب زیاد می باشد  و قوانین سوار شدن بر آن همانند سایر سرسره های دیگر پارک است یعنی وزنی بین 50 تا 130 کیلوگرم و قدی بیشتر از 120 سانتیمتر داشته باشید.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره مسابقه ای رامایانا

این سرسره که از نام آن مشخص است به صورت مسابقه ای تعبیه شده است یعنی شما به روی یک فرش پلاستیکی دراز می کشید و همراه با یک شرکت کننده دیگر از ارتفاع 60 متری به سوی دریاچه لیز میخورید، قوانین استفاده از این سرسره هم وزن شما باید بین 40 الی 135 کیلوگرم و قد شما بیشتر از 110 سانتیمتر باشد.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره مدور 

استفاده از سرسره مدور می تواند زا دو نفر تا چهار نفر با یک لاستیک صورت بگیرد و شما با شیبی ملایم از بخش بالایی سکو در لوله هایی بزرگ به سمت زمین لیز میخورید، وزن شرکت کننده ها باید بین 45 تا 130 کیلوگرم و قد آنها بیشتر از 120 سانتمیتر باشد.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره شیطان

سرسره شیطان که نصف آن به صورت روباز و نیمی دیگر به صورت سربسته در محیطی ترسناک و تاریک است در بخش شمال شرقی رامایانا قرار دارد و شما برای استفاده از آن باید وزنی بین 40 الی 130 کیلوگرم و قدی بیشتر از 110 سانتیمتر داشته باشید.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره رودخانه ای

در سرسره رودخانه ای که تمام آن روباز است شما می توانید سوار بر لاستیک های یک نفره و یا دونفره شوید و با چندین چرخش جذاب به سمت دریاچه حرکت کنید، قوانین استفاده از این سرسره هم وزن شما باید بین 40 الی 130 کیلوگرم باشد و قد شما بیشتر از 120 سانتیمتر باشد.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره های ویژه خردسالان و خانوادگی

در پارک آبی رامایانا پاتایا بخشی وجود دارد که در آن سرسره هایی قرار دارد ویژه کودکان بین 3 تا 15 سال همراه با خانواده که می توانند از سرسره های ایمن آن استفاده نمایند و لذت یک بازی خانوادگی را تجربه کنند.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره یو شکل

در سرسره یو شما همراه با یک نفر دیگر سوار بر لاستیک شده و در لوله ای بزرگ به سمت زمین رها می شوید و بخش انتهایی بازی وارد یک سرسره بزرگ تر شده و به صورت معکوس وارد دریاچه می شوید، استفاده از این سرسره برای افرادی با وزن 50 الی 180 کیلوگرم و قدی بیشتر 120 سانتیمتر مجاز می باشد.

پارک آبی رامایانا پاتایا

استخر موج پارک آبی رامایانا رامایانا

استخر موج ، استخر بزرگ آبی دارای دو بخش تولید موج بزرگ است که در واقع هنگامی که شما در آن مشغول شنا هستید موجه های ریز و درشتی به سمت شما می آیند و حس بی نظیری به شرکت کننده ها دست می دهد، شما می توانید در این استخر بوسیله لاستیک هایی بزرگ به بخش های عمیق آن بروید و لذت ببرید.

پارک آبی رامایانا پاتایا

رودخانه خروشان

در این رودخانه خروشان که دورتادور پارک می باشد شما همراه با سایر شرکت کننده ها بوسیله لاستیک های یک یا چند نفره می توانید به آرامی قایق رانی کنید و کمی هم استراحت کنید.

پارک آبی رامایانا پاتایا

استخر ساده پارک آبی رامایانا | Ramayana Water Park

اگر شما جز دسته افرادی هستید که تحمل جمعیت زیاد و شلوغی را ندارید می توانید از استخر آرام رامایانا استفاده کنید تا علاوه بر استراحت کمی آرامش پیدا کنید و بتوانید به تفریحات دیگر پارک برسید.

پارک آبی رامایانا پاتایا

والیبال آبی

یکی دیگر از استخرهای موجود در رامایانا، اسختری است که در آن شما می توانید هندبال آبی و یا والیبال ابی بازی کنید و بسیار هیجان انگیز هم می باشد، همانطور که در عکس های گالری مشاهده می کندی دروازه و تورهای والیبال در آن قرار دارد و گردشگران به صورت دسته جمعی در آن مشغول بازی می شوند.

پارک آبی رامایانا پاتایا

فواره های رامایانا

فواره های این محل یکی دیگر از بخش های ویژه خردسالان فواره های این پارک است، شما می توانید به همراه کودکانتون از میان فواره های متعددی که از زمین و دیوارها به شما پرتاب می شود عبور کنید و لذت ببرید.

پارک آبی رامایانا پاتایا

بخش های ورزشی

در ابتدای مطلب هم گفتم این پارک تفریحات غیر آبی هم دارد که شما می توانید از انها هم استفاده کنید، از بازی های موجود در این محل می توان به بخش والیبال ساحلی، واتر پلو، بوکس آبی، زومبا و فوتبال ساحلی اشاره کرد که در صورت علاقه به آنها می توانید به رایگان از انها استفاده نمایید.

پارک آبی رامایانا پاتایا

امکانات رفاهی پارک ابی رامایانا

این مکان دارای امکانات رفاهی متعددیست که از مهم ترین آنها می توان به بازار شناور رامایانا که در آن می توانید لوازم مختلف از سوغاتی تا غذاهای تایلندی تهیه کنید، بخش بازدید از مجسمه های بزرگ بودایی ، بخش بازی در هزارتوی اشاره کرد، همچنین تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ وجود دارد که با فروش اواع غذاهای تایلندی و بین المللی و هچنین سرو انواع نشیدنی های سرد و گرم و قهوه های اسپرسو ناب به گردشگران این پارک مشغول هستند، هزینه خرید یک وعده غذایی حداقل برای شما بیشتر 200 بات هزینه بردار خواهد بود.

پارک آبی رامایانا پاتایا

اجاره کلبه

خیلی جالبه که شما می تونید در این پارک ابی بیشتر از چند ساعت حضور داشته باشید و برای این امر هم میتونید از کلبه های زیبای آن که به گردشگران اجاره داده می شود استفاده کنید و در آنها مشغول استراحت شوید، هزینه اجاره این کلبه ها بین 600 تا 2000 بات تایلندی برای شما هزینه دارد، این کلبه ها دارای امکاناتی نظیر اینترنت، تخت خواب، مبل و سرویس بهداشتی و حمام ویژه است.

فروشگاه های پارک آبی رامایانا

اگر وسایل شنا و تفریحات آبی همراه خود ندارید نگران نباشید، شما می توانید در فروشگاه های موجود در رامایانا هر نوع وسیله ای که مورد نیازتون است برای شنا را تهیه کنید، وسایلی همچون مایو، حوله، عینک شنا، بینی بند، گوش بند، لباس شنا، کلاه شنا و … با قیمت هایی مناسب قابل خرید است،همچنین در هیمن بخش شرکت های حضور دارند که می توانید در آنها برای برگزاری یک میهمانی یا جشن تولد و یا جشن نامزدی و سالگرد ازدواج تدارک میهمانی ببینید و تیم فیلم برداری و عکس برداری هم همراه شما به درون پارک بیایند و از این لحظات شیرین تصویربرداری نمایند، هزینه برگزاری میهمانی در رامایانا بین 800 الی 3 هزار بات هزینه بردار است،از دیگر امکانات رفاهی عرضه شده  می توان به اجاره کمدهای لباس، برگزاری رقص های تایلندی، بخش ماساژهای تایلندی، تاکسی سرویس و اطلاعات اشاره کرد.

هزینه بلیط ورودی

خوب این پارک آبی همانند اکثر پارک های ابی دیگر دارای پلن های مختلفی است شما می توانید بلیت های یک روزه این مکان را با قیمت 1200 بات بزرگسال و خردسال 900 بات تهیه کنید، در پلن های یک روزه و وی ای پی که در آن به شما کمد و غذا و نوشیدنی هم ارائه می شود باید برای هز نفر بزرگسال حداقل 1500 بات و خردسال هزار بات هزینه کنید.

چگونه به رامایانا بروم

خوب شما اگر در شهر پاتایا حضور دارید می توانید خیلی راحت بوسیله تاکسی و یا اتوبوس های موجود به پارک ابی رامایانا بروید، بلیت های تور این پارک آبی در اکثر هتل های و مراکز ترویستی پاتایا به فروش می رسد و شما می توانید بدون نیاز به اتلاف وقت این بلیت ها را خریداری کنید و راهی رامایانا شوید.

Center map

سخن پایانی

برای مراجعه به این پارک آبی باید همیشه شرایط آب و هوایی آن روز را بررسی کنید ، چون در صورت بارش باران های استوایی این پارک آبی تعطیل می شود، شما می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این پارک آبی با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید

1

1

ترلان کمیلی

بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا