پارک آبی رامایانا پاتایا

معرفی پارک آبی رامایانا پاتایا سومین پارک آبی برتر آسیا | این تودی

Bangkok
34°
scattered clouds
humidity: 56%
wind: 5m/s W
H 35 • L 34
35°
Wed
35°
Thu
35°
Fri
34°
Sat
Weather from OpenWeatherMap

جاذبه های گردشگری تایلند

پارک آبی رامایانا پاتایا همراه با هزینه ها، تصاویر و آدرس

پارک آبی رامایانا پاتایا بهترین پارک آبی کشور تایلند و سومین پارک آبی قاره آسیا می باشد که محل مناسبی برای گردش شما و دوستانتان است، همانطور که می دانید کشور تایلند پس از دبی و ترکیه پرترافیک ترین مقصد گردشگری در بین ایرانیان است .

یکی از دلایل این محبوبیت شرایط ویژه آب و هوایی استوایی کشور تایلند می باشد که باعث شده در بین توریست های ایرانی به شهرت برسد، در این پست به معرفی برترین پارک آبی پاتایا و کشور تایلند یعنی پارک آبی رامایانا پاتایا خواهیم پرداخت، همراه این تودی باشید.

  • آدرس پارک آبی رامایانا پاتایا : آسیا، تایلند، پاتایا، منطقه ساتاهیب، روستای ناچوم تیام، جاده بان ین 7، ناحیه 9، پارک رامایانا
  • ساعات کاری پارک آبی رامایانا پاتایا : 10 صبح الی 18
  • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 6 ساعت
  • خصوصیت بارز پارک ابی رامایانا تایلند : سومین پارک آبی برتر آسیا
  • قیمت بلیت ورودی به پارک آبی رامایانا : بزرگسالان 1190 بات، خردسالان 750 بات
  • تاریخ ساخت : 2016 میلادی
  • امکانات رفاهی پارک آبی رامایانا تایلند : رستوران – کافی شاپ – تاکسی سرویس – اتوبوس – سینما – سرویس بهداشتی
  • لوازم مورد نیاز : حوله – مایو – عینک شنا – کوله پشتی برای وسایل زیر – دوربین عکاسی – مونوپاد

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

این پارک آبی که دقیقا هم از شهر بانکوک پایتخت تایلند و هم از پاتایا می توان به آن مراجعه کرد یکی از مجهزترین و مدرن ترین پارک های آبی اسیا لقب گرفته و این روزها گردشگران فراوانی آن را برای تفریح انتخاب می کنند.

در رده بندی بیست پارک ابی برتر دنیا، پارک آبی رامایانا پاتایا جز آن قرار گرفته است و هر ساله با افزودن امکانات جدیدتر در این رنگینگ رتبه بهترین دریافت می کند، این پارک آبی در فاصله 35 کیلومتر شهر پاتایا در کشور تایلند قرار دارد، همانطور که در بخش بالای مطلب خدمتتون گفتم تاریخ ساخت این پارک در سال 2016 میلادی بوده و زیربنای کلی این پارک آبی وسعتبی برابر با 194 هزار مترمربع می باشد.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

نکته قابل توجه درباره پارک آبی رامایانا پاتایا این است که در اینجا علاوه بر سرسره های آبی بی نظیر شما می توانید از سالن های ورزش های دیگری همچون والیبال، فوتبال و بوکس هم استفاده نمایید و لذت سفر خود را دو چندان کنید.

همچنین این پارک آبی دارای کلی امکانات رفاهی برای بازدید کنندگانش می باشد که از جمله آنها می توان رستوران های متعدد و با کیفیت، کافی شاپ، فروشگاه و سینما اشاره کرد.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

معرفی سرسره های پارک ابی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

خوب در این بخش به معرفی سرسره های جذاب و هیجان انگیز رامایانا پرداخته ایم ، همراه این تودی باشید.

سرسره آکوالوپ پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

برای استفاده از این سرسره باید وزنی بین 45 الی 130 کیلوگرم داشته باشید و همچنین قد هر شرکت کننده باید بیشتر از 120 سانتیمتر باشد، این سرسره دارای یک لوله سربسته مرتفع و دراز به طول 180 متر است و شما باید از درون این لوله به قسمت پایینی و حوضچه برسید که بسیار ترسناک و تاریک است.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره سقوط آزاد پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

قوانین استفاده از سرسره سقوط آزاد هم همانند سرسره اکوالوپ است یعنی باید وزن شما بین 45 تا 130 کیلوگرم و قد شما بیشتر از 120 سانتیمتر باشد تا بتوانید از این سقوط آزاد هیجان انگیز استفاده کنید.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره ترن آبی پارک ابی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

این سرسره طولانی ترین سرسره آبی دنیا با طول 250 متر می باشد، سوار شدن بر این سرسره تقریبا برای هر فردی ممکن نیست چون واقعا وحشتناک است شما برای شوار شدن بر این سرسره ترن ابی باید وزنی بین 50 تا 120 کیلوگرم و قدی بیشتر از 130 سانتیمتر داشته باشید.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره مار پایتون پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

همانطور که از اسم آن مشخص و در تصاویر می بینید، این سرسره دارای لوله هایی تاریک و ترسناک و با شیب زیاد می باشد  و قوانین سوار شدن بر آن همانند سایر سرسره های دیگر پارک است یعنی وزنی بین 50 تا 130 کیلوگرم و قدی بیشتر از 120 سانتیمتر داشته باشید.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره مسابقه ای پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

این سرسره که از نام آن مشخص است به صورت مسابقه ای تعبیه شده است یعنی شما به روی یک فرش پلاستیکی دراز می کشید و همراه با یک شرکت کننده دیگر از ارتفاع 60 متری به سوی دریاچه لیز میخورید، قوانین استفاده از این سرسره هم وزن شما باید بین 40 الی 135 کیلوگرم و قد شما بیشتر از 110 سانتیمتر باشد.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره مدور پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

استفاده از این سرسره می تواند زا دو نفر تا چهار نفر با یک لاستیک صورت بگیرد و شما با شیبی ملایم از بخش بالایی سکو در لوله هایی بزرگ به سمت زمین لیز میخورید، وزن شرکت کننده ها باید بین 45 تا 130 کیلوگرم و قد آنها بیشتر از 120 سانتمیتر باشد.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره شیطان پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

این سرسره که نصف آن به صورت روباز و نیمی دیگر به صورت سربسته در محیطی ترسناک و تاریک است در بخش شمال شرقی رامایانا قرار دارد و شما برای استفاده از آن باید وزنی بین 40 الی 130 کیلوگرم و قدی بیشتر از 110 سانتیمتر داشته باشید.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره رودخانه ای پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

در این سرسره که تمام آن روباز است شما می توانید سوار بر لاستیک های یک نفره و یا دونفره شوید و با چندین چرخش جذاب به سمت دریاچه حرکت کنید، قوانین استفاده از این سرسره هم وزن شما باید بین 40 الی 130 کیلوگرم باشد و قد شما بیشتر از 120 سانتیمتر باشد.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره های ویژه خردسالان و خانوادگی | Ramayana Water Park

در پارک آبی رامایانا پاتایا بخشی وجود دارد که در آن سرسره هایی قرار دارد ویژه کودکان بین 3 تا 15 سال همراه با خانواده که می توانند از سرسره های ایمن آن استفاده نمایند و لذت یک بازی خانوادگی را تجربه کنند.

پارک آبی رامایانا پاتایا پارک آبی رامایانا پاتایا

سرسره یو شکل پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

در این سرسره شما همراه با یک نفر دیگر سوار بر لاستیک شده و در لوله ای بزرگ به سمت زمین رها می شوید و بخش انتهایی بازی وارد یک سرسره بزرگ تر شده و به صورت معکوس وارد دریاچه می شوید، استفاده از این سرسره برای افرادی با وزن 50 الی 180 کیلوگرم و قدی بیشتر 120 سانتیمتر مجاز می باشد.

پارک آبی رامایانا پاتایا

استخر موج پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

این استخر بزرگ آبی دارای دو بخش تولید موج بزرگ است که در واقع هنگامی که شما در آن مشغول شنا هستید موجه های ریز و درشتی به سمت شما می آیند و حس بی نظیری به شرکت کننده ها دست می دهد، شما می توانید در این استخر بوسیله لاستیک هایی بزرگ به بخش های عمیق آن بروید و لذت ببرید.

پارک آبی رامایانا پاتایا

رودخانه پارک آبی رامایانا تایلند | Ramayana Water Park

در این رودخانه که دورتادور پارک رامایانا می باشد شما همراه با سایر شرکت کننده ها بوسیله لاستیک های یک یا چند نفره می توانید به آرامی قایق رانی کنید و کمی هم استراحت کنید.

پارک آبی رامایانا پاتایا

استخر ساده پارک رامایانا | Ramayana Water Park

اگر شما جز دسته افرادی هستید که تحمل جمعیت زیاد و شلوغی را ندارید می توانید از استخر آرام رامایانا استفاده کنید تا علاوه بر استراحت کمی آرامش پیدا کنید و بتوانید به تفریحات دیگر پارک برسید.

پارک آبی رامایانا پاتایا

والیبال آبی در پارک رامایانا | Ramayana Water Park

یکی دیگر از استخرهای موجود در رامایانا، اسختری است که در آن شما می توانید هندبال آبی و یا والیبال ابی بازی کنید و بسیار هیجان انگیز هم می باشد، همانطور که در عکس های گالری مشاهده می کندی دروازه و تورهای والیبال در آن قرار دارد و گردشگران به صورت دسته جمعی در آن مشغول بازی می شوند.

پارک آبی رامایانا پاتایا

فواره های پارک ابی رامایانا تایلند | Ramayana Water Park

یکی دیگر از بخش های ویژه خردسالان فواره های این پارک است، شما می توانید به همراه کودکانتون از میان فواره های متعددی که از زمین و دیوارها به شما پرتاب می شود عبور کنید و لذت ببرید.

پارک آبی رامایانا پاتایا

بخش ورزش های پارک آبی رامایانا تایلند | Ramayana Water Park

در ابتدای مطلب هم گفتم این پارک تفریحات غیر آبی هم دارد که شما می توانید از انها هم استفاده کنید، از بازی های موجود در این پارک آبی می توان به بخش والیبال ساحلی، واتر پلو، بوکس آبی، زومبا و فوتبال ساحلی اشاره کرد که در صورت علاقه به آنها می توانید به رایگان از انها استفاده نمایید.

پارک آبی رامایانا پاتایا

امکانات رفاهی پارک آبی رامایانا پاتایا

این پارک ابی دارای امکانات رفاهی متعددیست که از مهم ترین آنها می توان به بازار شناور رامایانا که در آن می توانید لوازم مختلف از سوغاتی تا غذاهای تایلندی تهیه کنید، بخش بازدید از مجسمه های بزرگ بودایی رامایانا، بخش بازی در هزارتوی رامایانا اشاره کرد.

همچنین تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ وجود دارد که با فروش اواع غذاهای تایلندی و بین المللی و هچنین سرو انواع نشیدنی های سرد و گرم و قهوه های اسپرسو ناب به گردشگران این پارک مشغول هستند، هزینه خرید یک وعده غذایی حداقل برای شما بیشتر 200 بات هزینه بردار خواهد بود.

پارک آبی رامایانا پاتایا

اجاره کلبه در رامایانا

خیلی جالبه که شما می تونید در این پارک ابی بیشتر از چند ساعت حضور داشته باشید و برای این امر هم میتونید از کلبه های زیبای آن که به گردشگران اجاره داده می شود استفاده کنید و در آنها مشغول استراحت شوید، هزینه اجاره این کلبه ها بین 600 تا 2000 بات تایلندی برای شما هزینه دارد، این کلبه ها دارای امکاناتی نظیر اینترنت، تخت خواب، مبل و سرویس بهداشتی و حمام ویژه است.

فروشگاه های پارک ابی رامایانا تایلند | Ramayana Water Park

اگر وسایل شنا و تفریحات آبی همراه خود ندارید نگران نباشید، شما می توانید در فروشگاه های موجود در رامایانا هر نوع وسیله ای که مورد نیازتون است برای شنا را تهیه کنید، وسایلی همچون مایو، حوله، عینک شنا، بینی بند، گوش بند، لباس شنا، کلاه شنا و … با قیمت هایی مناسب قابل خرید است.

همچنین در هیمن بخش شرکت های حضور دارند که می توانید در آنها برای برگزاری یک میهمانی یا جشن تولد و یا جشن نامزدی و سالگرد ازدواج تدارک میهمانی ببینید و تیم فیلم برداری و عکس برداری هم همراه شما به درون پارک بیایند و از این لحظات شیرین تصویربرداری نمایند، هزینه برگزاری میهمانی در رامایانا بین 800 الی 3 هزار بات هزینه بردار است.

از دیگر امکانات رفاهی عرضه شده در رامایانا می توان به اجاره کمدهای لباس، برگزاری رقص های تایلندی، بخش ماساژهای تایلندی، تاکسی سرویس و اطلاعات اشاره کرد.

هزینه های ورودی به پارک آبی رامایانا پاتایا | Ramayana Water Park

خوب این پارک آبی همانند اکثر پارک های ابی دیگر دارای پلن های مختلفی است شما می توانید بلیت های یک روزه این پارک آبی را با قیمت 1200 بات بزرگسال و خردسال 900 بات تهیه کنید، در پلن های یک روزه و وی ای پی که در آن به شما کمد و غذا و نوشیدنی هم ارائه می شود باید برای هز نفر بزرگسال حداقل 1500 بات و خردسال هزار بات هزینه کنید.

چگونه به پارک آبی رامایانا پاتایا بروم

خوب شما اگر در شهر پاتایا حضور دارید می توانید خیلی راحت بوسیله تاکسی و یا اتوبوس های موجود به پارک ابی رامایانا بروید، بلیت های تور این پارک آبی در اکثر هتل های و مراکز ترویستی پاتایا به فروش می رسد و شما می توانید بدون نیاز به اتلاف وقت این بلیت ها را خریداری کنید و راهی رامایانا شوید.

سخن پایانی

برای مراجعه به این پارک آبی باید همیشه شرایط آب و هوایی آن روز را بررسی کنید ، چون در صورت بارش باران های استوایی این پارک آبی تعطیل می شود، شما می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این پارک آبی با ما در میان بگذارید.

 

1

معرفی پارک آبی رامایانا پاتایا سومین پارک آبی برتر آسیا | این تودی
5 (100%) 1 vote[s]

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب