نام شهر یا مکان
Generic filters
جاذبه های گردشگری مازندران

جاذبه های گردشگری رامسر

مطالب مرتبط

جاذبه های گردشگری رامسر ملقب به عروس شهرهای ایران شهره عام و خاص هستند، جاهای دیدنی رامسر و جاذبه های طبیعی رامسر از جمله جنگل های رامسر به قدری متعدد و زیبا هستند که همیشه نامشان زبانزد همه گردشگران و مسافران داخلی و خارجی هستند، بی شک بهترین جاذبه های طبیعی مازندران در رامسر و اطراف آن واقع شده و به نوعی یک محیط طبیعی لوکس در شمال کشور گرداگرد هم قرار دارند، در این مطلب و در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری مازندران با لیست بهترین جاذبه های گردشگری رامسر آشنا می شوید، با این تودی همراه باشید.

آئین کرنا زنی رامسر

آئین کرنا زنی رامسر

آئین کرنا زنی گرچه امروزه در اکثر شهرهای مازندران اجرا می شود اما ریشه آن به شهر رامسر بر می گردد، این مراسم زیبا معمولا هر ساله در روزهای محرم و صفر ( ایام شهادت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفصل (ع) ) اجرا می شود و در آن وسیله ای بادی شکل با جنس کدو توسط نوازندگان بومی در دسته های سینه زنی شهرستان رامسر نواخته می شود، این آئین از جاذبه های فرهنگی ایران می باشد که قدمتش به سیصد سال قبل بر می گردد.

هتل قدیم رامسر

هتل قدیم رامسر

در لیست جاذبه های گردشگری رامسر همیشه نام هتل قدیم رامسر دیده می شود، هتلی که در سال 1317 خورشیدی در سه طبقه مجلل احداث گردید با یک معماری کاملا غربی همچنان پا برجا باقی مانده است، استفاده از تزئینات چشم نواز همچون گچ بری های ایرانی و اروپایی در شهرت این مکان دخیل بوده است، پلکان ورودی این هتل از زیباترین بخش های آن بوده که برای لوکیشن های عکاسی بسیار ایده آل است.

موزه عاج رامسر

موزه عاج رامسر

در بخش جاهای دیدنی رامسر به موزه عاج رامسر با لقب اولین و تنها موزه عاج خاورمیانه می رسیم، امروزه تعداد سیصد عاج گوناگون در عمارت تاج الملوک به نمایش در آمده است که بازدید از آن خالی از لطف نمی باشد، این مکان خاص در سال 1396 شمسی به صورت رسمی در کاخ موزه رامسر افتتاح گردید.

موزه تاریخ طبیعی رامسر

موزه تاریخ طبیعی رامسر

در نزدیکی پلاژ لیدو از مشهور ترین سواحل رامسر موزه تاریخ طبیعی رامسر دیده می شود که توسط آقای اسماعیل پور رستمی از علاقه مندان به گونه های مختلف جانوری و گیاهی در سال 1396 خورشیدی بازگشایی شد، حیوانات تاکسیدرمی شده، صدف، انواع سنگ و حشرات از جمله دیدنی های این محل محسوب می شوند.

بخوانید  جنگل دالخالی (دالان بهشت) مازندران

موزه مردم شناسی رامسر

موزه مردم شناسی رامسر

یکی از مهم ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری رامسر ، موزه مردم شناسی رامسر تحت عنوان موزه شمال می باشد که در همان کاخ موزه مشهور این شهر قرار دارد، عیسی خاتمی شخصی علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ این خطه زحمات خود در زمینه کشفیات و تصاویر مستند تاریخی را در طول چندین دهه را در این محل به نمایش عمومی در آورده است تا همه از نتایج تحقیقات او آگاه شوند، در این موزه شما به شیوه زندگی مردم این مرز و بوم در قرن های دور آشنا می شوید.

کاخ مرمر رامسر

کاخ مرمر رامسر

پهلوی اول در همان ابتدای روی کار آمدنش دستور ساخت کاخی فوق لاکچری در منطقه رامسر داد که امروزه با نام کاخ مرمر از آن بازدیدهای فراوانی می شود، هوانس اونیک قریبیان معمار ارشد این بنا بود تا خاندان پهلوی در هنگام فصول گرم سال به آن ییلاق کنند، کاخ موزه مرمر با سبک معماری اروپایی، تزئینات مجلل غربی، گچ بری های پیشرفته و دیدنی ایرانی در زمره زیباترین عمارت های خاورمیانه قرار دارد و امروزه در این محل موزه ای تحت عنوان موزه تماشاگه خزر برپاست و در آن اثار هنرمندان مشهور ایرانی و خارجی به نمایش در آمده است.

قلعه مارکوه در رامسر

قلعه مارکوه در رامسر

در بخش جاذبه های تاریخی ما قلعه مارکوه که قدمتی باستانی دارد را به طور کامل معرفی کردیم، این قلعه ششصد متر مربعی در قرن سوم هجری قمری با اهداف نظامی در بالای یک تپه مرتفع ساخته شد و اکنون به غیر دیواره های آن چیز خاصی از آن باقی نمانده است، این مکان تاریخی عضو میراث ملی ایران هم می باشد.

آب گرم سادات محله

بعد از سرعین، چشمه های آب گرم رامسر و نواحی اطراف آن رد بین مسافران ایرانی بسیار محبوب هستند، در این بین آب گرم سادات محله از مهم ترین آنهاست، این روستا که در فصاله 4 کیلومتری شهر واقع شده آب آن با دمای 32 درجه سانتیگراد برای درمان بیماری های پوستی، ارتروزی و مفصلی مفید است.

بخوانید  جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی نوشهر

سد میجران از جاهای دیدنی رامسر

سد میجران

در بخش جاذبه های طبیعی رامسر به سد میجران می رسیم، اگر به قلعه مارکوه سفر کردید از آن مکان 4 کیلومتر به سمت جنوب حرکت کنید تا این سد دیدنی را نظاره گر شوید، این سد دقیقا روی رودخانه نسارود کشیده شده تا با مورد نیاز کشاورزان اطراف را براحتی تامین کند، برپایی کمپ و پیک نیک در اطراف این سد و به طور کلی طبیعت گردی با توجه به پوشش گیاهی سرسبز منطقه ایده آل هستند.

آبشار سیاسرت رامسر

آبشار سیاسرت رامسر

جاذبه های گردشگری رامسر به قدری زیاد هستند که به ناجار از هر کدام چند خطی توضیح می دهیم، آبشار سیاسرت این شهر که از میراث طبیعی ملی ایران محسوب می شود در فاصله 30 کیلومتری جنوب شهر قرار دارد، این مکان فوق دیدنی در نیمه اول سال مملو از علاقه مندان به جاهای طبیعی و خنک می شود، سیاسرت در فصاله 300 متری از جاده اصلی جنت اباد رودبار قرار دارد و رودخانه چهل کیلومتری چالک رود در فاصله نزدیکی تا این مکان دیده می شود.

غار گرگر لوکا از جاذبه های تاریخی رامسر

غار گرگر لوکا

غار گرگر لوکا نه تنها در این شهر بلکه از مهم ترین اماکن تاریخی ایران می باشد که به دوران عصر برنز بر می گردد، البته بازدید از این محل نیاز به استفامت بدنی مناسب در کنار دارا بودن تجهیزات ایده آل کوهنوردی و غارنوردی می باشد که اگر این موارد را ندریاد به همین عکس درون مطلب اکتفا کنید!

آبشار ایج رامسر

آبشار ایج رامسر

جاذبه های گردشگری رامسر بیشتر طبیعی هستند، ابشار ایج یکی دیگر از جاهای دیدنی رامسر می باشد که بومیان آن را با نام ده قلو خطاب می کنند، این ابشار در یکی از زیباترین روستاهای ایران با نام روستای ایج واقع شده است، جلوه این مکان وقتی خاص می شود که آب از درون صخره ای غار مانند به بیرون پرتاب می شود، این آبشار توسط ذوب شدن برف های کوه خشم چال تشکیل می شود و بسیار تماشایی است.

دهستان جنت رودبار از اطراف رامسر

دهستان جنت رودبار

دهستان جنت رودبار دارای جاذبه های طبیعی بی نظیریست، اینجا قلب تپنده تولید گیاه گل گاوزبان ( یک گیاه داروی در درمان بیماری سرماخوردگی و گلودرد) می باشد، برای مشاهده این بهشت سرسبز به فاصله شصت کیلومتری از رامسر سفر کنید، ابشارهای بیشمار این منطقه همچون آبشار جسینیه، چاردر، هیسیان، آزازک، خشکا، و بزاز در کنار ییلاقاتی نظیر اکراسر، چرته، ایزکی، نمکدره، جیررود و چاک و یک جنگل ابر شاهکار یک گردش به یاد ماندنی را نوید می دهند.

بخوانید  جنگل راش سوادکوه مازندران | راهنمای بازدید

غار یاغی لوکا

در قرن های دور راهزنی در جاده های ایران بویژه در زمان قاجارها عادی بوده است، از همین رو غار یاغی لوکا که در لفظ عامیانه به سوراخ دزدان شهرت دارد ایجاد شد و امروزه درر بین جاذبه های گردشگری رامسر قرار دارد، این منطقه تاریخی در دل کوه های ایلمیلی جای گرفته و بازدید از آن نیاز به تجهیزات کوهنوردی دارد.

جنگل دالخالی از جاذبه های طبیعی رامسر

جنگل دالخالی

در بخش جنگل از جاذبه های طبیعی ، ما دالخالی را خیلی کامل معرفی کردیم، روستای دالخالی و جنگل بسیار مشهورش در بین بهترین جاهای دیدنی رامسر قرار دارند، برای رسیدن به این محل بهشتی باید سی کیلومتر به سمت جنوب شهر مسافت را طی کنید و در ارتفاع 800 متری از سطح آب های آزاد دالخالی خودش را به شما نشان می دهد! اینجا در نیمه اول سال میزبان گروهای طبیعت گردی و هزاران مسافر شمال کشور می شود.

ییلاقات گرسماسر از دیدنیهای رامسر

ییلاقات گرسماسر

ییلاقات گرسماسر در لیست بهترین جاذبه های طبیعی مازندران می باشد که در 40 کیلومتری غرب شهر رامسر قرار دارد، روستای گرسماسر میزبان هزاران گونه نادر گیاهی و جانوری در ارتفاع 2 هزار متری از دریا می باشد، شاید رسیدن به این محل در زمستان بسیار دشوار باشد، اما در فصل تابستان با توجه به اب و هوای بکر منطقه و نمایی از رشته کوه های البرز با امکانات گردشگری مناسب سفرهای شما خواهند بود.

بوستان جنگلی صفارود از دیدنی های رامسر

بوستان جنگلی صفارود

از برترین جاذبه های دیدنی رامسر بدون شک بوستان جنگلی صفارود در 10 کیلومتری جواهرده می باشد، یک دره دیدنی با دارا بودن اب های معدنی مقوی و البته امکان اجاره کلبه و منازل محلی در بالاترین نقاط کوهستان باعث شد که در انی لیست نامش را قرار دهیم، در این بوستان برای رفاه حال گردشگران تعدادی آلاچیق، کافه رستوران و سرویس بهداشتی تعبیه شده تا سفرهای تابستانی ایده آل را در آن تجربه کنید.

بخوانید  روستای کندلوس نوشهر با اولین موزه روستایی جهان

تله کابین رامسر

تله کابین رامسر

مجموعه تله کابین رامسر امروزه با لقب بزرگ ترین تله کابین ایران شناخته می شود که در نزدیکی چابکسر قرار دارد، این وسیله از نزدیک ترین نقطه تا ساحل دریای مازندران آغاز می شوذ که با دو کیلومتر مسافت شما را به قلب جنگل های رامسر می برد، این مجموعه به غیر از این تفریحات دیگری همچون زیپ لاین، پینت بال، شهربازی خردسالان، سوئیت و اقامتگاه، مرکز خرید و بازارچه صنایع دستی و کلی بازی دیگر را در اختیار گردشگران قرار می دهد.

دریاچه قو از جاهای دیدنی رامسر

دریاچه قو

از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری رامسر دریاچه قو از توابع روستای جواهرده می باشد، البته باید بدانید ورودی این مکان تفریحی با پرداخت هزینه به ازای هر اتومبیل شدنیست و پس از آن می توانید کمپ شبانه خودتان را با تجهیزات مناسب برپا کنید تا یک خاطره خوش از رامسر داشته باشید.

روستای جواهرده در اطراف رامسر

روستای جواهرده

روستای جواهرده که نامش در محافل بین المللی پیچیده است در آخرین رده از لیست بهترین جاهای دیدنی رامسر قرار دارد، مسجد سید سعید آقا و مسجد آدینه از اماکن مذهبی مشهور جواهرده هستند که در فاصله 26 کیلومتری از شهر واقع شده است، مناظر فوق طبیعی، اب و هوای بکر، خانه های محلی اجاره ای و امکان برپایی ورزش هایی همچون کوهنوردی و جنگل نوردی باعث شده بیشترین حجم مسافران رامسر به این دهکده دیدنی سفر کنند.

سخن پایانی

سفر به رامسر با هواپیما امروزه از شهرهای تهران، اهواز، شیراز شدنیست، فرودگاه های نزدیک این شهر دشت ناز در ساری و نوشهر می باشند، نزدیک ترین ایستگاه قطار هم در ساری بوده که از آنجا باید مسافتی دویست کیلومتری به رامسر را طی کنید، سفرهای زمینی هم که براحتی از تهران، گرگان و آستارا به این منطقه شدنیست، در بخش زیر می توانید سوالات، نظرات و تجربیات خود را درباره جاذبه های گردشگری رامسر کامنت کنید.

بیشتر بخوانید

آیدا قوام

اگر عطش دنیا شما رو از زندگی انداخته سفر کنید ، مهم نیست کجا ، دور یا نزدیک ، ارزون یا گرون ، با هتل یا بی هتل فقط سفر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن