aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

مکان های تفریحی برای تابستان

مکان های تفریحی برای تابستان
ezgif-1-eca2962dc6

مکان های تفریحی برای تابستان و به طور کلی جاذبه های تفریحی در فصل تابستان در نقاط مختلف ایران جود دارد، اینکه بگوئیم فان استان در منطقه کویری واقع شده و فاقد آبشار یا جاذبه های طبیعی است کاملا اشتباه می باشد! ما در بخش ایرانگردی به طور کلی بهترین آبشارها، چشمه، رودخانه و مناطق خنک تابستانی ایران را معرفی کرده ایم و حال در این پست سعی داریم تا به تفکیک از هر استان یک مکان را به عنوان مکان های تفریحی برای تابستان معرفی کنیم، در ادامه همراه من در این تودی باشید.

تنگه قاهان قم

تنگه قاهان قم

دره و تنگه قاهان قم از بهترین مکان های تفریحی برای تابستان می باشد که با شروع فصل گرما سیل عظیمی از مسافران برای برپایی پیک نیک و یک بیرون شهر خنک راهی آن می شوند، این تنگه فوق طبیعی در ما بین جاده ساوه به سلفچگان در ۸۰ کیلومتری شهر قم از توابع خجلستان واقع شده است، خود این منطقه میزبان تعداد زیادی روستای گردشگری از جمله روستای قاهان، کاسوا، بنابر، نویس و آغلک می باشد که در هر کدام شاهد طبیعی بکر و درختان سر سبز در فصل بهار و تابستان خواهید بود.

آبشار کیوان گچساران

آبشار کیوان کهگیلویه و بویراحمد

آبشار کیوان روستای لیشتر از مکان های تفریحی برای تابستان و مشهورترین مناطق طبیعت گردی استان کهگیلویه و بویراحمد در نیمه اول سال می باشد، روستای لیشتر که برخی بومیان آن را با نام روستای عرب ها خطاب می کنند میزبان دشت لیشتر، چندین رودخانه و تنگه در کنار این آبشار است، وجود استخرهای طبیعی برای شنا با عمق بین ۱ تا ۶ متر اینجا را به گردشگاهی تابستانی خارق العاده بدل کرده که البته برای آب تنی باید به عمق حوضچه ها دقت کنید.

گردشگراه پیرغار

گردشگاه پیرغار فارسان

گردشگاه پیرغار فارسان واقع در روستای ده چشمه از بهترین مکان های تفریحی برای تابستان استان چهارمحل و بختیاری می باشد که با شروع فصل گرما بومیان از سراسر این استان و استان های همجوار برای برپایی پیک نیک و طبیعت گردی راهی آن می شوند، از دیدنی های تفرجگاه پیرغار می توان به یک رودخانه خروشان در بخش شرقی، قله کوه لاخرسان برای علاقه مندان به کوهنوردی آماتور تا حرفه ای، آبشار پیرغار ویژه آب تنی در روزهای داغ تابستانی اشاره کرد.

تفرجگاه تجریان ایلام

تفرجگاه تجریان ایلام

تفرجگاه تجریان ایلام از بهترین مکان های تفریحی برای فصل تابستان استان ایلام واقع در منطقه ای به نام مورت می باشد که با شروع فصل گرما هزاران گردشگر و علاقه مند به طبیعت گردی راهی آن می شوند، این محل ییلاقی با آب و هوایی خنک موقعیت خوبی برای برپایی پیک نیک، کوهنوردی و عکاسی شما خواهد بود.

آبشار خور کرج

آبشار خور کرج

آبشار خور کرج از جاذبه های طبیعی استان البرز در روستای خور می باشد که در بالاترین نقطه ارتفاع آن به پنجاه متر می رسد، شکوه و عظمت این جاذبه طبیعی به قدری بالاست که در نیمه اول سال و شروع فصل گرما روزانه صدها علاقه مند به طبیعت گردی به کیلومتر ۱۷ جاده کرج به چالوس سفر می کنند، پوشش گیاهی ایده آل اطراف این محل برای شکار لحظات ناب توسط لنز دوربین های شما خارق العاده به نظر می رسد.

ییلاق هلودشت املش

ییلاق هلودشت املش

ییلاق هلودشت املش واقع در روستای لات لیل از بهترین مقاصد طبیعت گردی در استان گیلان با ارتفاع هزار و دویست متر می باشد که هر ساله با آغاز فصل گرما هزاران علاقه به جاذبه های طبیعی را به خود می کشاند، اگر شرایط اب و هوایی مساعد باشد از بلندای ییلاق هلودشت ، شهرهای لنگرود، املش، رودسر و حتی لاهیجان مشاهده می شود! فاصله این مکان خارق العاده از لنگرود سی و هشت و از بلوردکان دوازده کیلومتر می باشد که برای رسیدن به موقعیت اصلی باید ۳ ساعت پیاده روی حرفه ای با تجهیزات عالی داشته باشید.

پارک جنگلی شهید زارع

پارک جنگلی شهید زارع ساری

پارک جنگلی شهید زارع از بهترین مکان های تفریحی برای تابستان در استان مازندارن می باشد که با درختان سر به فلک کشیده بی نظیر بسیار مورد توجه لاقه مندان به طبیعت گردی و پیک نیک قرار دارد، امکانات توریستی خوبی همچون سرویس بهداشتی، آلاچیق، پارکینگ و فروشگاه مواد غذایی برای رفاه حال گردشگران در این منطقه تعبیه شده است، آن دسته از علاقه مندان به شب خوابی می توانند با همراه داشتن تجهیزات کمپینگ یک شب رویایی را در پارک جنگلی شهید زارع سپری کنند.

دره هفت غار نیشابور

دره هفت غار نیشابور

دره هفت غار یا دره هفت وادی از بهترین ییلاق های اطراف نیشابور و در واقع از برترین جاذبه های طبیعی خراسان رضوی در شمال این شهر می باشد که با آب و هوای ایده آل در نیمه اول سال هزاران علاقه مند به طبیعت گردی را به خود می کشاند، خود دره پس از هفت تنگه صخره ای خارق العاده با طبیعتی سر سبز قرار دارد، در مسیر دره هفت غار نیشابور در صورت بارش های خوب در طول سال آبشارها و رودخانه های ریز و درشتی جاری می شوند که به معنای واقعی کلمه بهشت را به تصویر می کشد.

تفرجگاه سراب صحنه

منطقه سراب صحنه

تفرجگاه دربند سراب صحنه در استان کرمانشاه از مهم ترین جاهای دیدنی شهرستان صحنه می باشد که با شروع فصل گرما گروه های متعدد طبیعت گردی و گردشگران به قصد برپایی پیک نیک راهی آن می شوند، تفرجگاه دربند صحنه در شمال این شهر علاوه بر طبیعت بکر و مسیرهای متعدد کوهنوردی دارای تعدادی رستوران و سفره خانه سنتی می باشد، دقت کنید آب این دربند دارای عمق بین ۱ تا ۶ متر بوده که از همین رو خطر غرق شدن وجود دارد.

تنگ بستانک

تنگ بستانک شیراز

تنگ بستانک استان فارس یکی از بهترین مناطق پیک نیک و بیرون شهر در روزهای گرم سال برای گردشگران است، بستانک یک منطقه حفاظت شده با نام بهشت گمشده می باشد که با ارتفاع دو هزار متری از سطح اب های آزاد آب و هوای بسیار خنکی در نیمه اول سال داراست، تعدادی آبشار، رودخانه، دریاچه درودزن، گونه های نادر گیاهی و جانوری از ویژگی های منطقه بشمار می آیند، در این سفر لوازم ذکر شده در ابتدای مطلب برای پیک نیک همراهتان داشته باشید.

تنگه کریان قشم

تنگه کریان قشم

تنگه کریان قشم از زیباترین مکان های تفریحی برای تابستان می باشد که قدمتش به ایران باستان بر می گردد، جایی که بومیان قشمی برای تامین آب آشامیدنی خود به این تنگه متحیر کننده مراجعه می کردند، این تنگ بی نظیر در روستای دولاب در قلب رشته کوه هایی با همین نام جا خوش کرده که مسیر دسترسی به آن بسیار دشوار است، این محل در فاصله نزدیکی تا تنگه چاهکوه واقع شده که در این سفر می توان از آن پدیده خارق العاده هم دیدن کنید.

چشمه لادر

چشمه لادر خمینی شهر

چشمه لادر خمینی شهر امروزه با تغییر کاربری به منطقه نمونه گردشگری لادر از بهترین جاذبه های گردشگری اصفهان در این شهر می باشد، امکانات چشمه لادر تقریبا نیاز همه گردشگران را بر طرف می کند، از پارکینگ خودروهای سواری با ظرفیت ۴ هزار خودرو تا کافه رستوران و بوفه مواد غذایی تنها بخشی از آنهاست، لادر یک چشمه بسیار زلال طبیعی می باشد که چند صد متر پس از آن آبشاری خروشان هم دیده می شود.

کلات نادری

کلات نادری مشهد با ارتکند و قره سو

کلات نادری مشهد از مشهورترین مکان های تفریحی برای تابستان می باشد که علاوه بر دارا بودن جاذبه های طبیعی بکر، اماکن تاریخی و گنجینه های فراوانی تا به امروز در آن کشف شده است، این محل صد و پنج کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد و معمولا در نیمه اول سال بومیان و گردشگران برای دروی از گرمای طاقت فرسای مشهد و برپایی پیک نیک به آن سفر می کنند، نادرشاه افشار در این ناحیه چهارده مرتبه جنگ را بر علیه تیمور لنگ پیروز شد و از همین رو نام نادری روی آن نهاده شده است.

هفت حوض لرستان

هفت حوض لرستان در مخمل کوه

هفت حوض لرستان یکی از بهترین جاذبه های طبیعی ایران در مجموعه توریستی و پارک جنگلی مخمل کوه می باشد که در آن ۷ حوض دیدنی از آب جاریست، البته به غیر از این حوضچه ها خود پارک جنگلی مخمل کوه از زیباترین جاهای دیدنی این استان می باشد که در نیمه اول سال علاوه بر بومیان، علاقه مندان به طبیعت گردی از سراسر کشور راهی آن می شوند تا یک پیک نیک جذاب را برپا نمایند.

ییلاق تخت سرتشتک

ییلاق تخت سرتشتک بندر هنزا کرمان

ییلاق تخت سرتشتک بندر هنزا یا تخت سرتشتک عشایر نشین کرمان در نزدیکی شهر رابر این استان واقع شده و از خنک ترین مناطق طبیعی این منطقه کویری می باشد، این منطقه فوق دیدنی از شهر کرمان یکصد و هشتاد کیلومتر فاصله دارد که با خودروی سواری شخصی و مینی بوس های این شهر قابل مراجعه است، کمی باید دقت به خرج دهید در این سفر چون جاده بندر هنزا از پر شیب ترین جاده های زمینی کرمان محسوب می شود.

سخن پایانی

حال که لیست بهترین مکان های تفریحی برای تابستان آشنا شدید در بخش زیر می توانید پیشنهادات، نظرات و سوالات خود را برای ما و سایر کاربران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=52587
banner1

فاطیما علیزاده

در ابتدای نوجوونی بودم که با یک خانم گردشگر چند روزی سپری کردم ، همین مورد تلنگری به من زد و فهمیدم عاشق کار گردشگری و سفر هستم ، پیشنهاد می کنم هر هفته شده چند ساعت گردش کنید.

مطالب مرتبط
موزه مشاهیر چهل مقام شیراز
آیدا قوام
0 دیدگاه
حمام ارگ کریم‌خان شیراز
آیدا قوام
2 دیدگاه
پارک ساحلی محسن آباد کیاشهر
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه
اسکله تفریحی قدیمی کیش
آیدا قوام
3 دیدگاه
اسکله چوبی آبکنار
الناز ایل بیگی
5 دیدگاه
ساحل پارک ملی بوجاق کیاشهر
امیر رضا شاهرخی
0 دیدگاه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس