معرفی باغ خزندگان اصفهان به همراه هزینه ورودی و آدرس

باغ خزندگان اصفهان یکی دیگر از جدیدترین جاذبه های گردشگری اصفهان می باشد که در پارک ناژوان در جوار آکواریوم شیشه ای اصفهان قرار دارد ، باغ خزندگان اصفهان در سال 1391 هجری شمسی به دست شهرداری اصفهان افتتاح گردید و خیلی زود در بین گردشگران داخلی و خارجی شهر اصفهان به محبوبیت رسید.

از آن سال تا به امروز سالانه به وسعت و تعداد گونه های نگهداری شده در آن افزوده شد به طوری که در حال حاضر تعداد 1491 گونه مختلف از خزندگان در باغ خزندگان اصفهان نگهداری می شود و شما می توانید برای یک تفریح 2 ساعته برنامه سفر به اصفهانتون رو در این باغ تنظیم نمایید.

 • آدرس باغ خزندگان اصفهان : آسیا، ایران، اصفهان، میدان سهروردی، خیابان الفت، ناژوان
 • ساعات بازدید : 10 صبح الی 20.30
 • قیمت بلیت ورودی باغ خزندگان : ایرانی 5 هزار تومان – خارجی 15 هزار تومان
 • خصوصیت بارز : متنوع ترین گونه های خزندگان – بزرگ ترین باغ خزدنگان ایران
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 2 ساعت
 • میزان سختی مسیر : آسان – درون شهری
 • زیربنای مجموعه خزندگان : یک هزار متر مربع
 • تعداد خزندگان : 1491 گونه
 • تاریخ افتتاح : 1391 هجری شمسی
 • امتیاز این تودی : 4.2 از 5
 • امکانات رفاهی : رستوران – کافی شاپ – تاکسی سرویس – سرویس بهداشتی – استودیوی عکاسی – نمازخانه – اتوبوس – هتل – هایپرمارکت – آنتن دهی موبایل عالی – آنتن دهی اینترنت عالی
 • لوازم مورد نیاز : وجه نقد – کارت بانکی – دوربین عکاسی
 • AddressOlfat St., Sohrevardi Sq., Isfahan, Isfahan Province

باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden

باغ خزندگان اصفهان | reptiles garden

در باغ خزندگان نوژان ، تعداد 39 بخش مختلف وجود دارد که در آنها این جانداران به سه دسته سمی، نیمه سمی و بدون خط تقسیم می شوند ، در واقع به محیط های بسته ای که خزندگان در آنها نگهداری می شود ویراریوم می گویند ، ویرایوم از خانواده آکواریوم ها می باشند با این تفاوت که در هر ویواریوم محیط زندگی مورد نیاز برای آن خزنده شبیه سازی می شود تا آن خزنده بتواند در آن زندگی کند.

باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden

بیوگرافی آقای غلامی مارگیر مشهور ایرانی

بیش از 80% خزندگان موجود در باغ خزندگان اصفهان توسط شخصی که به سلطان نگهداری مارهای ایران مشهور است اهدا شده است، آقای علی غلامی که عاشق خززندگان از جمله مار می باشد اکثر خزندگان خودش را به شهرداری اصفهان تقدیم کرد تا در باغ خزندگان ناژوان نگهداری شوند و مردم بتوانند از آنها بازدید به عمل آورند.

خانواده آقای غلامی همچنین در بین دوست داران خزندگان از شهرت برخوردار هستند ، دختر خردسال ایشان در سن 6 سالگی با تعداد زیادی بوسه بر دهان یک مار کبری سمی نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد، همچنین خود آقای غلامی بخش زیادی از گونه های مختلف و نایاب خزندگان مورد نیاز دانشکده های پزشکی را تامین می کند.

باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden

باغ خزندگان اصفهان در پارک ناژوان

همانطور که در مقالات گردشگری اصفهان عرض شد پارک ناژوان یکی از قطب های مهم توریستی مدرن در شهر اصفهان مبدل شده است و در آن علاوه بر آکواریوم شیشه ای ، تله سیژ ، زمین بازی فوتبال، والیبال، دوچرخه سواری و باغ خزندگان ، فضای سبزی به وسعت 1200هکتار قرار دارد که محل مناسبی برای گذراندن یک روز کامل شما در اصفهان است.

معرفی مهم ترین گونه های خزنده ها در باغ خزندگان اصفهان | reptiles garden

در این باغ هماانطور که عرض شد تعداد 1491 گونه مختلف خزنده نگهداری می شود که مهم ترین آنها عبارتند از : مارپیتون افریقایی با وزن 85 کیلوگرم، مار بوآی کلمبیایی، مار پیتون هندی، شاه مار مرجانی، مارهای ایرانی شامل ( مار کبری، مار شاخدار، گرز مار، مار سیاه زنگی، مار افعی پلنگی، مار سوجه، مار آتشی، کفچه مار، مار قیطانی، مار ارجنگی، مار آبی) ، ایگوانا، بزمچه بنگال، تمساح آمازون، اژدهای کمودو، عقرب های مختلف ، سوسک، خفاش های متنوع، سوسمار بالدار، مار دوسر و گوساله دوسر از مهم ترین گونه های نگهداری شده در باغ خزندگان اصفهان می باشد.

همچنین در بخش تاکسی درمی یا خزندگان خشک شده می توانید با خیالی راحت به عکاسی و بازدید از برخی حیوانات فوق خطرناک و ترسناک دنیا بپردازید.

باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden باغ خزندگان اصفهان - reptiles garden

معرفی امکانات رفاهی باغ خزندگان اصفهان

همچنین برای رفا حال گردشگران در این باغ امکانات رفاهی در نظر گرفته شده است که شامل یک رستوران ، کافی شاپ، نمازخانه، سرویس بهداشتی، استودیوی عکاسی با خزندگان، تاکسی سرویس ، اینترنت رایگان اشاره کرد.

چگونه به باغ خزندگان اصفهان برویم

برای مراجعه به این باغ زیبا باید بوسیله وسایل حمل و نقل عمومی و یا خودرو شخصی به خیابان الفت بروید و از آنجا وارد پارک ناژوان شوید تا به باغ خزندگان اصفهان برسید.

سخن پایانی

شما می توانید تجربیات، نظرات و سوالات خود را در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گفتگوی این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

منبع : این تودی بلیط هواپیما

سایر دیدنی های اصفهان

باغ خزندگان اصفهان بزرگ ترین نمایشگاه خزندگان ایران | این تودی
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری