نام شهر یا مکان
Generic filters
 
قوانین فرودگاهی

قوانین حمل حیوانات خانگی در هواپیما

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط
رزرو هتل

در این مقاله به تشریح مهم ترین نکات و قوانین حمل حیوانات خانگی در هواپیما پرداخته ایم تا شما از سرگردانی درباره چگونگی انتقال آنها با هواپیما آگاه شوید ، همراه این تودی باشید، با توجه به گسترش نگهداری حیوانات خانگی در بین خانواده های ایرانی شرکت های هواپیمایی مجبور به اعمال قوانینی شدند تا مسافران بتوانند با کمترین مشکلی حیوان خود را توسط هواپیما حمل کنند و در سفرهای خود همراه آنها باشد، باید به این نکته توجه داشته باشید که قوانین حمل حیوانات خانگی در هواپیما برای هر ایرلاین کاملا متفاوت است و از حوصله این مقاله خارج بوده ، اما به مهم ترین نکات مشترک قوانین حمل حیوانات با پرواز در ایرلاین ها پرداخته ایم تا کمی از اتلاف وقت شما جلوگیری به عمل آید، از همین رو قوانین مهم ترین ایرلاین های داخلی و خارجی را مورد برررسی قرار داده ایم :

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

قوانین حمل حیوانات خانگی در هواپیمایی ماهان

مهم ترین نکته در حمل حیوانات این است که در تمامی ایرلاین های داخلی از ورود آنها به داخل کابین مسافران ممانعت به عمل می آید و باید از دو روش جهت حمل و نقل انها استفاده کنید، روش اول حمل حیوانات توسط بخش پایانه مسافربری ایرلاین ماهان که در آن شما می توانید با تحویل حیوان خود به پایانه آن را در هنگام اتمام سفر خود تحویل بگیرید، روش دوم زمانیست که شما به هر علت نمی توانید همراه آن حیوان در پرواز باشید و قصد ارسال آن برای شخصی را دارید، در این حالت پس از مراجعه به فرودگاه باید به گیت باربری مراجعه کنید و حیوان خود را تحویل آنها دهید.

مدارک مورد نیاز جهت حمل حیوان خانگی با هواپیمایی ماهان ایر

خوب حمل حیوان آن طورها هم آسان نیست و برای این کار نیاز به تهیه مدارکی دارید به شرح زیر :

گواهی معتبر پزشکی جهت سلامت حیوان از دامپزشکی ، برگه های واکسیناسیون با مهر دامپزشکی، پاسپورت در پروازهای خارجی و شناسنامه حیوان در پروازهای داخلی، فیش واریزی هزینه جابه جایی حیوان در فرودگاه و در مرحله آخر هم باید یک فرم چند برگی را درباره تعهد حمل حیوانات زنده پر نمایید.

قبل از مراجعه به فرودگاه چه اموری باید انجام دهم ؟

در برخی موارد پرواز دارای کابین هواکشی مخصوص حیوانات زنده نمی باشد و برای این امر باید با فرودگاه و یا ایرلاین مربوطه تماس بگیرید و اطلاعات زیر از آنها دریافت کنید :

نوشته های مشابه
  • برای این امر باید بین 24 تا 48 ساعت قبل از ساعت پرواز خود با فرودگاه در ارتباط باشید، در هنگام مراجعه به پرواز باید حداقل 3 ساعت قبل از سفر در فرودگاه حاضر شوید.
  • برای جا به جایی توله های سگ و توله های گربه باید توجه  داشته باشید که سن آنها بیشتر از 10 هفته باشد و کنترل لازم در رفتار خود داشته باشند.
  • طبق قوانین فرودگاهی ایران هر شخص می تواند نهایتا دو عدد سگ یا گربه و یا 10 عدد پرنده همراه خود داشته باشد.
  • شما باید همچنین یک الی دو ساعت قبل از حرکت هواپیما به حیوان خود غذا و آب کافی را بدهید تا آن حیوان دچار حمله عصبی نگردد و به مردم پرخاش نکند.
  • همچنین اگر مسیر پروازی شما بیشتر از دو ساعت می باشد باید ظرف آبی درون قفس حیوان قرار دهید تا حیوان از تشنگی از بین نرود.
  • همچنین اگر حیوان شما به هر علت شلوغ کند و به دیگران پرخاش کند، بوی بدی بدهد و کثافت کاری زیادی داشته باشد حتی در صورت تکمیل مدارک از ورود آن به پرواز ممانعت به عمل می آید.
  • این ایرلاین اجازه حمل حیوانات وحشی و غیر خانگی و همچنین حمل جوجه های پرندگان بدون مادر خودشان را نمی دهد.

شرایط و ابعاد قفس حمل حیوان در پرواز

قفس خریداری شده باید دقیقا در ابعاد آن حیوان باشد و حیوان بتواند بدون مشکل روی پای خود بایستد، درب آن باید دارای قفل باشد و همچنین محکم در برابر ضربات خارجی، اگر سگ همراه خود دارید اجازه بستن حیوان درون قفس را ندارید و حیوان باید کاملا آزاد باشد.

اگر توله های شما وزنی کمتر از 4 کیلوگرم داشته باشند می توانید آنها را در یک قفس قرار دهید در غیر اینصورت باید برای هر کدام قفسی جداگانه تهیه کنید و در آخر تمامی هزینه های جابه جایی حیوان خانگی در پرواز ماهان ایر به عهده خود شماست و باید به صورت سوا از هزینه بلیط خود آنها را پرداخت نمایید.

قوانین حمل حیوانات خانگی در هواپیمایی ایران ایر

در این یارلیان هم تمامی قوانین مشابه ایرلاین ماهان می باشد با این تفاوت که در بیشتر پروازها به شما یک قفس رایگان تا انتهای پرواز داده می شود و نیازی نیست همراه خود قفسی داشته باشید.

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

قوانین حمل حیوانات خانگی در هواپیمایی قطر

در این ایرلیان هم شما اجازه ورود حیوان به داخل کابی را ندارید و باید برای آن یک قفس ویژه به اسم چکد بگیج تهیه کنید و آن را به بخش کارگو ایرلاین قطر تحویل دهید.

نکته پایانی

دوستان عزیز قوانین حمل حیوانات خانگی در تمام خطوط پروازی داخلی و خارجی مشابه یکدیگر می باشد و شما مهم ترین کاری که قبل از پرواز باید انجام دهید تهیه مدارک دامپزشکی و واکسیناسیون با مهر معتبر ، تهیه شناسنامه و پاسپورت ، تهیه قفس مناسب ، آموزش حیوان خانگی خود و دعوت آن به آرامش پس از دستور شما و از همه مهمتر خانگی بودن آن حیوان است، یعنی شما نمی توانید همراه خود یک کروکدیل به فرودگاه ببرید ویا یک شیر وحشی چون علاوه بر جریمه همانجا شما را جرم حمل حیوانات وحشی و قاچاق آنها دستگیر خواهند کرد.

تماس 24 الی 48 ساعت قبل از پرواز با ایرلاین یا آژانس مربوط و یا فرودگاه فراموش نشود.


بیشتر بخوانید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا