ezgif-1-ff200d5a3d

جاذبه های شهر صحنه کرمانشاه

جاذبه های شهر صحنه کرمانشاه
ezgif-1-eca2962dc6

جاذبه های شهر صحنه کرمانشاه یا جاهای دیدنی صحنه از زیباترین شهرهای توریستی استان کرمانشاه در نیمه اول سال مورد توجه مسافران داخلی و خارجی غرب کشور قرار می گیرد، جاذبه های طبیعی شهر صحنه در نوع خود کم نظیر هستند و در کنار جاذبه های تاریخی که تعدادی از آنها ثبت میراث ملی شده اند از جمله مهم ترین دیدنی های این شهر هستند، شرایط آب و هوایی شهر صحنه ایجاب می کند تا در نیمه اول سال برای گردشگری راهی آن شوید، بدون اتلاف وقت و در ادامه بخش ایرانگردی با لیست بهترین جاذبه های شهر صحنه کرمانشاه آشنا خواهید شد، همراه من در این تودی باشید.

تفرجگاه دربند صحنه

منطقه سراب صحنه

تفرجگاه دربند سراب صحنه در استان کرمانشاه از مهم ترین جاهای دیدنی شهرستان صحنه می باشد که با شروع فصل گرما گروه های متعدد طبیعت گردی و گردشگران به قصد برپایی پیک نیک راهی آن می شوند، تفرجگاه دربند صحنه در شمال این شهر علاوه بر طبیعت بکر و مسیرهای متعدد کوهنوردی دارای تعدادی رستوران و سفره خانه سنتی می باشد، دقت کنید آب این دربند دارای عمق بین ۱ تا ۶ متر بوده که از همین رو خطر غرق شدن وجود دارد، در این گردش می توانید از گور دخمه صحنه ، محل دفن شیرین و فرهاد هم بازدید کنید.

گوردخمه صحنه

گوردخمه صحنه

برخی می گویند محل دفن شیرین و فرهاد، عده ای اینجا را مقبره کیکاوس و برخی دیگر گوردخمه صحنه یا گوردخمه دربند شهر صحنه را کشف نشده می دانند، در هر صورت این گور باستانی در دو طبقه خارق العاده بر بلندای کوه شوق علی در نزدیکی تفرجگاه دربند این شهر واقع شده است، ارتفاع این دخمه از سطح زمین پنجاه متر می باشد که ایوان آن با عمق ۶ متر، طول چهارده متر و ارتفاع یازده متر از بی نظیرترین اثار باستانی استان کرمانشاه محسوب می شود که در میراث ملی ایران به ثبت رسیده است.

مناطق حفاظت شده امروله و دالاخانی

مناطق حفاظت شده امروله و دالاخانی

مناطق حفاظت شده امروله که خود متشکل از دو منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع امرو و له می باشد در کنار قله دالاخانی در امتداد رشته کوه های زاگرس که آن هم تحت حفاظت است از دیگر جاذبه های گردشگری صحنه می باشند که بررای ورود به آن نیاز به مجوز خواهید داشت در غیر اینصورت می توانید از بیرون فنس ها توسط دوربین شکاری گونه های نادر جانوری و گیاهی را تماشا کنید.

محوطه تاریخی تخت شیرین

محوطه تاریخی تخت شیرین

محوطه تاریخی تخت شیرین در شمال شهر صحنه و جنوب منطقه بیستون واقع شده است، اهمیت و قدمت این منطقه به قدری بالاست که جز اولین موارد ثبت شده در میراث ملی در سال ۱۳۱۱ خورشیدی بود، نام تخت شیرین برگرفته از سنگی بزرگ در این محوطه است که به داستان شیرین و فرهاد نسبت می دهند!

سراب گروس صحنه

سراب گروس

سراب گروس از مناطق پیک نیکی و طبیعت گردی مهم شهر صحنه می باشد که در روستای گروس از توابع دهستان گاماسیاب واقع شده است، گونه های نادر گیاهی، درختان سر به فلک کشیده و چشمه های طبیعی آب از ویژگی های سراب گروس می باشند که در فاصله هفده کیلومتری از صحنه قرار گرفته اند.

جاذبه های شهر صحنه کرمانشاه

سخن پایانی

حال که با بهترین جاذبه های شهر صحنه کرمانشاه آشنا شدید در بخش زیر نظرات، سوالات و تجربیات سفر خود به این شهر دیدنی را کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=47984

آتنا بنی اسدی

بعد از انصراف از دانشگاه هشت شغل رو تست کردم تا اینکه با گروه خوب این تودی آشنا شدم و مسیر زندگی خودم تغییر کرد ، ترکیب گردشگری با کار باعث شد دید من نسبت به جهان تغییر کند.

مطالب مرتبط
مسجد جامع شافعی
مهدی خانی
0 دیدگاه
بازار سنتی کرمانشاه
مهدی خانی
0 دیدگاه
فرودگاه کرمانشاه
مهدی خانی
5 دیدگاه
شهرهای دیدنی کرمانشاه
مهری شاپوری
0 دیدگاه
روستاهای گردشگری پاوه
مهری شاپوری
0 دیدگاه
مکان های دیدنی روانسر و جاهای دیدنی روانسر
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس