معرفی غار نمکی قشم به همراه آدرس و تصاویر

بزرگترین جزیره خلیج همیشه فارس در استان هرمزگان، در این پست به صورت ویژه به معرفی طولانی ترین و برترین غار نمکی ایران و جهان در قشم خواهیم پرداخت.

در جزیره قشم کوه نمکی وجود دارد که جز برترین جاذبه های دیدنی خلیج فارس می باشد که روزانه توریست های زیادی از این مکان بی نظیر بازدید به عمل می آورند.

تصاویر غار نمکی قشم تصاویر غار نمکی قشم

غار نمکی قشم

طول بلندترین غار این کوه نمکی 6 کیلومتر و 430 متر می باشد و موقعیت جغرافیایی خود این کوه که دارای غارهای فراوانی می باشد از مرکز جزیره در فاصله نود کیلومتری در حاشیه ساحل جنوب غربی قشم قرار دارد.

همچنین کوه نمکی جزیره قشم در استان هرمزگان کشور ایران، بلندترین کوه این جزیره هم می باشد و ارتفاع آن از سطح دریا 243 متر است و کوه نمکدان طبق براورد کارشناسان دارای 575 سال قدمت می باشد که در نوع خود در کل دنیا برترین است.

درباره چگونگی تشکیل کوه نمکدان و غار نمکی قشم به صورت یک لایه نازک از نمک در طبقات زیرین خلیج فارس و خود سطح سنگی و خاکی جزیره بوده که به تدریج طی سال ها به سطح روی جزیره آمده و باعث بوجود آمدن این کوه نمکی زیبا شده است.

تصاویر غار نمکی قشم تصاویر غار نمکی قشم

جنس اصلی کوه نمکی و غارهای نمکی جزیره قشم از سنگ ها و صخره های آذرین و ترشحات آن با آب شور می باشد و همچنین در سال 1377 شمسی غار نمکدان و کوه نمکی قشم جز کوه های غیرفعال نمکی قرار دارد و دلیل غیرفعال بودنش هم برخورد این کوه با آب دریا می باشد که باعث تحلیل شدن نمک های روی سطح کوه می شود.

یکی از دلایل مهم ایجاد کوه های نمکی و گنبدهای نمکدان آب و هوا می باشد که این چنین کوه های طبیعی در مناطق گرم و خشک و دارای کم بارش بوجود می آید و اختصاصی کوه نمکی قشم، که در بین مردم به گنبد نمکدان مشهور می باشد که بلندترین غار این کوه دارای عرض میانگین پنج متر و تالار ورودی 680 متر است.

تصاویر غار نمکی قشم تصاویر غار نمکی قشم

چگونه از نقاط مختلف قشم به غار نمکی برویم

برای مراجعه به کوه و غار نمکی قشم، پس طی مسافت نود کیلومتر از مرکز قشم و عبور از سه بندر باسعیدو، گورمی و سلخ وارد جاده شوسه و طی دو کیلومتر به ورودی اصلی این غار می رسید، اگر بدون تجهیزات هستید، تا فاصله بیست متری این غار می توانید بدون استفاده از نور و تجهیزات غارنوردی داخل شوید.

هر چه بیشتر وارد غار نمکدان شوید با محیط زیباتر و کریستاله تری از نمک و ستون های نمکی بی نظیر روبرو خواهید شد که تماشای آنها لذت خاص خودش را دارد.

در قسمت داخل کوه نمکی قشم، چشمه ای زیبا وجود دارد که جریان آب به صورت مداوم در این چشمه می باشد و در اطراف این چشمه فضای نمکی زیبایی به چشم میخورد.

در ورودی گنبد نمکدان و غار نمکی جزیره قشم یک نقشه دقیق برای گردشگران و مسافران طراحی شده است تا شما بتوانید با استفاده از آن نقشه خیلی راحت و با کیفیت بازدید خودتون رو از غار نمکی انجام دهید.

تصاویر غار نمکی قشم

تصاویر غار نمکی قشم

تصاویر غار نمکی قشم

تصاویر غار نمکی قشم

خواص درمانی بازدید از غارهای نمکی

دوستان شما در غار نمکی قشم فقط تفریح و بازدید نمی کنید بلکه این نوع غارها و بویژه غار نمکی جزیره قشم دارای خواص درمانی زیادی می باشد که بازدید از آن برای بیماران تنفسی، بیماران آسم و انسان های سالم هم توصیه می شود.

اگر شما از بزرگترین غار نمکی جهان بازدید کرده اید و تجربه ای در این گردش دارید می توانید با دیرگان به اشتراک بگذارید.

آدرس گنبد نمکی و غار نمکدان جزیره قشم : ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، 90 کیلومتری جنوب غربی قشم

سخن پایانی

بهتر است قبل از مراجعه وسایلی نظیر کوله پشتی، کفش کوهنوردی، پلاستیک زباله، وجه نقد، خوراکی، آب آشامیدنی، موبایل، پاوربانک، مونوپاد، کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی همراه خود داشته باشید و همچنین نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره غار نمکی قشم در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

منبع : این تودی بلیط هواپیما

غار نمکی و گنبد نمکدان قشم | جاذبه های گردشگری قشم | این تودی
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری