ezgif-1-ff200d5a3d

جزیره سانتورینی

جزیره ی سانتورینی
ezgif-1-eca2962dc6

جزیره سانتورینی با فوران آتشفشانی عظیمی که در این منطقه رخ داد، تسلیم دریا شد و این منطقه ی زیبا ناپدید و محو شد. برخی بر این باورند که جزیره سانتورینی در واقع محل اصلی شهر گمشده آتلانتیس بود که سال های بسیار دور در اعماق اقیانوس نایدید شد. در حقیقت جزیره سانتورینی یاقی مانده ی آن شهر اساطیری است. اکنون این منطقه با سواحل زیبا و خانه های سفید پوشش بیش از هر زمانی مورد توجه گردشگران و توریست ها قرار می گیرد.

اولین کاری که شما هنگام ورود به این جزیره انجام می دهید رفتن به سواحل رنگارنگ سانتورینی با ماسه های سیاه و قرمز آن است. در مرحله بعد چیزی که سفر شما را به یاد ماندنی تر می کند، دیدن ویرانه های سه امپراتوری از جمله رومیان و گردش باستان شناختی آکروتیری است. علاوه بر این می توانید منظره ای خیره کننده و بی نظیری از کالدرا را تماشا کنید.

چرا به سانتورینی برویم؟

این جزیره همواره از بهترین منابع توریستی کشور  یونان به حساب  می اید که همیشه افراد زیادی از سرار دنیا را به این منطقه می کشاند. یکی از زیباترین جزیره های دنیا که مطمئنا عکس های آن را به وفور می بینید، جزیره ی سانتورینی در یونان است. این جزیره در صدر لیست زیباترین و مجلل ترین جزیره های جهان قرار دارد. بی شک مقصد بسیاری از کسانی در جهان است که قصد گردشگری و در کردن خستگی خود را در یک جزیره ی بسیار زیبا و مجلل دارند، می باشد.

جزیره ی سانتورینی

نکته ی جالبی که درباره جزیره ی سانتورینی در یونان وجود دارد این است که با این که این جزیره بسیار پر تردد و گردشگر پذیر است. اما این جزیره با آب های آبی تمیز و سواحل تمیزتر احاطه شده است! در ادامه با ما همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر این جزیره را مورد بررسی قرار دهیم.

ویژگی های جزیره

جزیره ی سانتورینی در یونان تا پیش از فوران آتشفشان در سال ۱۵۰۰ قبل از میلاد شکل دایره ای داشته است ولی نیروی فوق االعاده زیاد مواد مذاب باعث شد تا بخش مرکزی این جزیره به زیر آب برود. تمام متعلقات مینوسی ها که در آن زمان در جزیره زندگی می کردند نابود و با خاکستر آتشفشان یکی می شود. همینطور بعد ها موج های عظیم به جزیره ی کرت (Crete) می رسد و تمام تمدن مینوسی ها را از بین می برد.جزیره ی سانتورینی

شکل هلالی جزیره سانتورینی باعث ایجاد یک خلیج کوچک و طولانی در درون آن شد که به آن کالدرا می گویند. این بزرگ ترین خلیج به این شکل بر روی کره زمین است. صخره های عمودی بیرون آمده از آب در کالدرا به ارتفاع ۳۰۰ متر می رسند. دو  جزیره ی کوچک آتشفشانی در این منطقه وجود دارد : پالیا کامنی و نئا کامنی، که در واقع بخشی از یک دهانه ی فعال آتش فشانی هستند که غرق شده است. در سمت غرب کالدرا جزیره ی تیراسیا و جزیره ی کوچک آسپرونیسی وجود دارد.

جزیره ی سانتورینی

جزیره ی سانتورینی در یونان ۷۴ کیلومتر مربع مساحت دارد و در فاصله ی ۱۲۷ مایل دریایی از بندر پیرائوس واقع است. کرت در ۱۰ مایلی جنوب است. مرکز جزیره شهر تیرا یا فیرا است. ۱۳ روستا در جزیره سانتورینی وجود دارد که اکثر آنها سبک سنتی زندگی ، معماری و شیوه حمل و نقل خود را حفظ کردند. تردد کشتی ها به صورت مرتب از پیرائوس و کرت به جزیره های دیگر سیکلادز و بلعکس انجام می شود و همینطور یک فرودگاه بین المللی نیز دارد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=66990

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
دبی یا استانبول؟ کدام بهتر است؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس