ezgif-1-ff200d5a3d

شهر ساوجبلاغ

ساوجبلاغ
ezgif-1-eca2962dc6

شهر ساوجبلاغ مثل بسیاری از شهرهای ایران هم پیشینه ی تاریخی دارد و هم از طبیعت و محیط زیست بی نظیری برخوردار است. شما تا کنون به این منطقه و شهر سفر کردید؟ چقدر در مورد ویژگی های طبیعی و جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر ساوجبلاغ می دانید؟ شاید تعداد اندکی از شما به این نواحی سفر کردند، من فکر می کنم حتی بسیاری ازهموطنانم حتی اسم این شهر را نشنیدند. این مغفول ماندن از بعضی از شهرها و مناطق زیبای ایران من را بر این داشت تا به معرفی این نواحی بپردازم. امروز شهر ساوجبلاغ را با همه ی ویژگی ها و جذابیت هایش به شما معرفی می کنم.

تاریخچه

من مطمئن هستم بسیاری از شما می خواهید معنی ساوجبلاغ را بدانید. نام این شهر، یک نام ترکی است که به معنی چشمه آب سرد است. این شهر کهن مکانی فوق العاده است که باید گردشگران و توریست ها هر چه بیشتر با آن آشنا شوند. این نواحی با این همه جاذبه می تواند در آینده میزبان خیل عظیمی از مسافران داخلی و خارجی باشد. تعدد مکان های تاریخی و باستانی این منطقه بسیار حیرت انگیز و شگفت آور است. محوطه های باستانی مختلف در این منطقه گویای وجود تاریخی بزرگ و عظیم در این نواحی است. محوطه های باستانی این شهر شامل گورستان ها، غارها، گور دخمه ها، تپه ها و قلعه های تاریخی اند. اگر شما قصد بازدید از این مکان ها را دارید، باید زمان زیادی را برای این کار بگذارید.

ساوجبلاغ

علاوه بر محوطه ها و آثار تاریخی، ساوجبلاغ به لحاظ فرهنگی و مذهبی بسیار ارزشمند و غنی است. شهر ساوجبلاغ که تاریخ و فرهنگی بیش از هفت هزار سال را با خود همراه دارد، بزرگان و حکمایی فرهیخته را در خود جای داده است. شاید یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین ویژگی های این شهر وجود حدود پنجاه امامزاده در آن است که، نشان دهنده ی ارتباط عمیق مردم این شهر با اهل بیت (ع) است.

طبیعت

این شهر که در استان البرز قرار دارد، در میان شهرستان های کرج، اشتهارد، آبیک، نظر آباد و طالقان محصور شده است. نام این شهر به خوبی همه چیز را در مورد طبیعتش آشکار می کند. به کوه های مرتفع، زمین های تپه ماهوری و دره های عمیق تنها بخش های کوچکی از طبیعت زیبای شهر ساوجبلاغ هسستند. من به شما عزیزان پیشنهاد می کنم هر زمان تصمیم گرفتید به سفر بروید، حتما از روستاهای ساوجبلاغ دیدن کنید. این روستاها با میوه های خوشمزه ای مثل آلو، گیلاس، توت حتما میزبان خوبی برای شما خواهند بود.

کلام آخر

اگر چه برای معرفی شهر ساوجبلاغ و جاذبه های گردشگری آن تبلیغات گسترده ای صورت نگرفته، اما این مطالب به آشنایی شما قطعا کمک می کند. این شهر و دیگر شهرهای استان البرز در زمینه ی گردشگری مذهبی بسیار جای کار دارند و می توانند مسافران بسیاری را جذب کنند. برای آشنایی با استان البرز می توانید مطلب معرفی البرز را در سایت این تودی بخوانید.


میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=68912

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
بازار بزرگ اصفهان
مهری شاپوری
2 دیدگاه
تیمچه ملک التجار بازار اصفهان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
شهر کتاب اصفهان اردیبهشت
مهری شاپوری
3 دیدگاه
موزه ملی هنرهای اصفهان
مهری شاپوری
2 دیدگاه
پارک هشت بهشت اصفهان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
موزه تاریخ طبیعی اصفهان
ترلان کمیلی
2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس