خانه / آبشار های ساوجبلاغ

آبشار های ساوجبلاغ

آبشارهای ساوجبلاغ

آبشار های ساوجبلاغ اینقدر جذابند و طبیعت زیبایی دارند که اگر یکبار این مناطق را ببینید، قطعا بارها با آنجا سفر می کنید. اگر می خواهید در کنار این آبشار ها ساعاتی را به خوشی بگذرانید، باید از میان روستاهای دیدنی و سرسبز شهر ساوجبلاغ بگذرید. دهکده هایی که هر کدام به خودی خود یک جاذبه ی گردشگری بی نظیر هستند. روستاهایی مثل ولیان، اسپی داران، خوروین، برغان و.. که فضا و محیط سرشار از آرامش آنها در میان مردم معروف و مشهور است.

من باید یک نکته ی جالب را به شما بگویم، شما می توانید سه آبشار چوب بست، وارش کورخانه و آبشار زنجیره ای جوزه را در فاصله ی کوتاهی از هم ببینید. برای من این صحنه و عبور از این آبشار ها به حدی خوشایند بودند که نمی توانم آن روزها را فراموش کنم. شما هم می توانید با همراهی دوستان یا خانواده به استان البرز سفر کنید و این آبشار ها را ببینید. من سعی کردم تعدادی از این آبشار ها را در این مطلب به شما معرفی کنم.

آبشار های دیدنی ساوجبلاغ

صدای ریزش آبشار ها در این نواحی لذت سفر را بی نهایت می کند و این را شما حس نمی کنید، تا اینکه این نواحی را از نزدیک ببینید. خیلی از کسانی که به این مناطق سفر می کنند برای دیدن این آبشار ها پای پیاده و با یک کوله پشتی سبک راه می افتند.

۱- آبشار عالم زمین

شما از زمانی که سفر خود را برای دیدن این آبشار آغاز می کنید تا رسیدن به آن، از مسیری بسیار زیبا عبور می کنید. این طبیعت با هوای پاکش، ریه های شما را پر از هوای تازه می کند و انرژی بسیاری به شما می دهد.

آبشارهای ساوجبلاغ

۲- آبشار آغشت

کوه ها، رود ها و آبشار های ساوجبلاغ با همه ی ویژگی های طبیعی شان، لحظات خاطره انگیزی را برای مسافران رقم می زنند.  آبشار آغشت مثل همه ی آبشار های این منطقه، بسیار روح افزا و جان بخش است، همانطور که رودی که از این آبشار شکل می گیرد، زمین های اطراف را سیراب می کند.

آبشارهای ساوجبلاغ

۳- آبشار وارش کورخانه

از اینجا و در کنار این آبشار دل انگیز است که راه شما برای دیدن آبشار های پشت سر هم و زنجیره ای آغاز می شود. اگر قصد سفر به این مناطق را دارید، حتما از اهالی و افراد راه بلد سوال بپرسید تا مسیر را اشتباه نروید.

آبشارهای ساوجبلاغ

۴- آبشار چوب بست

شاید شما هم جزوه افرادی هستید که در سفر به نواحی مختلف حتی روستاها دوست دارند، تمام مسیر را با ماشین بروند. اگر اینطور است پس خبر خوبی برای شما دارم. شما می توانید برای دیدن این آبشار قسمتی از مسیر را با ماشین بروید، البته احتیاط را فراموش نکنید.

آبشارهای ساوجبلاغ

۵- آبشار های جوزه رود

این آبشار که خودش زنجیره ای از آبشار هاست، نام زیبای جوزه رود را با خود دارد. وقتی من نام این رود را شنیدم بلافاصله به یاد درختان گردو افتادم. این زنجیره از دیدنی ترین آبشار های ساوجبلاغ هستند.

آبشارهای ساوجبلاغ

۵- آبشار سوته دره

شما برای گشت و گذار و دیدن این آبشار می توانید علاوه بر قدم زدن و پیاده روی در این فضا و طبیعت دلچسب، از دوچرخه هم استفاده کنید. از بالای تپه ها، روستاها و آبشار ها جذاب تر به نظر می رسند.

آبشارهای ساوجبلاغ

۶- آبشار سنج

درختان و صخره های اطراف این آبشار بسیار زیبایند. آبشار که از دل دره به درون حوضچه ای بیرون می ریزد هوایی تازه را به اطراف می پراکند.

آبشارهای ساوجبلاغ

۷- آبشار خور

این آبشار در فضا و در میان طبیعتی بسیار زیبا و دیدنی و در نزدیکی روستای خور قرار دارد. این آبشار هم در بهار و تابستان و هم در زمستان زیباست.

khur-waterfall


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=69306

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
آبشار راشنه جواهرده
پروانه ماندگار
5 دیدگاه
آبشار جواهرده
آیدا قوام
3 دیدگاه
آبشار اول گلابدره
پروانه ماندگار
2 دیدگاه
پارک محیط بان کرج
آتنا بنی اسدی
5 دیدگاه
آبشار خره بو ماسوله
شهره مقصودی
5 دیدگاه
آبشار ماسوله
شهره مقصودی
3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس