کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / فرودگاه شیراز

فرودگاه شیراز

Shiraz International Airport
فرودگاه بین‌المللی دستغیب شیراز

اطلاعات پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه شیراز در دو ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه شیراز و ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز از طریق سایت فرودگاه شیراز در بالا می توانید زنده مشاهده کنید، شماره و تلفن فرودگاه شیراز همراه با آدرس و نقشه فرودگاه شهید دستغیب در بالا برای مسیریابی شما درج گردیده است.

ترمینال‌های فرودگاه شیراز

فرودگاه شهید دستغیب دارای دو ترمینال بوده، ترمینال شماره ۱ پروازهای داخلی به وسعت ۱۶ هزار متر مربع -ترمینال شماره ۲ پروازهای خارجی- در این فرودگاه روزانه ۱۲۰ پرواز داخلی و ۱۰ پرواز خارجی انجام می‌شود. در این فرودگاه ۱۴ شرکت داخلی و ۸ شرکت خارجی به بیش از ۳۵ مقصد خدمات رسانی می‌کنند ساختمان جدید ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز است که ۲۱ هزار متر مربع مساحت داشته و انجام محوطه سازی، ساخت پارکینگ خودرو و ایجاد چهار دستگاه پل عابر پیاده با هزینه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال انجام می‌گیرد.

در طراحی عملکردهای مربوط به مسافرین خروجی و ورودی سعی شده‌ است تا روانی حرکت رعایت گردد. همچنین فضاهای عملکردهای مختلف تا حد ممکن شفاف طراحی شود تا علاوه بر مسیریابی بصری عملکردها و اتفاقات پیش روی مسافران و همراهان ایشان، از اضطراب مسافران نیز کاسته شود.

امکانات فرودگاه شیراز

طبقهٔ همکف شامل سالن عمومی، سالن پذیرش مسافر و بار، سالن تحویل بار مسافران ورودی، فضاهای گمرک، اتاق‌های اداری، سالن بارانداز و فضاهای خدماتی می‌باشد. طبقهٔ اول شامل راهروی ارتباطی مسافران ورودی، کنترل گذرنامهٔ ورودی، فضاهای اداری، فروشگاه‌های آزاد و فضاهای خدماتی می‌باشد. طبقهٔ دوم شامل سالن انتظار پرواز، کنترل گذرنامهٔ خروجی، فروشگاه‌های آزاد، کنترل امنیتی، بوفه، نمازخانه، سرویس‌های بهداشتی و فضاهای خدماتی است. در سال ۱۳۹۸ خورشیدی ۲۸.۳۰۲ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۲.۸۷۰.۲۴۱ نفر مسافر و ۲۹.۸۵۲ تن بار از طریق آن جابجا شدند.

برنامه پروازهای فرودگاه شیراز

در این قسمت با برنامه پروازهای فرودگاه شیراز به طور دقیق در مسیرهای داخلی و خارجی آشنا می شوید :

 • برنامه پروازی شیراز – تهران – شیراز : همه روزه در چند نوبت
 • برنامه پرواز شیراز – دبی – شیراز : همه روزه به غیر دوشنبه و جمعه
 • برنامه پرواز شیراز – مسقط – شیراز : همه روزه به غیر از روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه
 • برنامه پرواز شیراز – مشهد – شیراز : همه روزه در چند نوبت
 • برنامه پرواز شیراز – کیش – شیراز : هه روزه در چند نوبت
 • برنامه پرواز شیراز – استانبول – شیراز : هر روز به غیر سه شنبه
 • برنامه پرواز شیراز – شارجه – شیراز : هر روز به غیر شنبه و دوشنبه
 • برنامه پرواز شیراز – کرمانشاه – شیراز : دوشنبه و پنجشنبه هر هفته
 • برنامه پرواز شیراز – تبریز – شیراز : همه روزه به غیر شنبه ها
 • برنامه پروازی شیراز – چابهار – شیراز : سه شنبه و جمعه هر هفته
 • برنامه پرواز شیراز – اهواز – شیراز : همه روزه به غیر پنجشنبه
 • برنامه پرواز شیراز – رشت – شیراز : شنبه، یکشنبه، سه شنبه و جمعه
 • برنامه پرواز شیراز – ماهشهر – شیراز : چهارشنبه و جمعه ها
 • برنامه پرواز شیراز – عسلویه – شیراز : سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته
 • برنامه پرواز شیراز – آبادان – شیراز : شنبه، یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه هر هفته
 • برنامه پرواز شیراز – صحار – شیراز : شنبه و سه شنبه هر هفته
 • برنامه پرواز شیراز – بندرعباس – شیراز : شنبه، یکشنبه، چهارشنبه و جمعه هر هفته
 • برنامه پرواز شیراز – بندرلنگه – شیراز : شنبه و چهارشنبه هر هفته
 • برنامه پرواز شیراز – لامرد – شیراز : یکشنبه و سه شنبه هر هفته
 • برنامه پرواز شیراز – نوشهر – شیراز : جمعه ها
 • برنامه پرواز شیراز – ساری – شیراز : یکشنبه و پنجشنبه هر هفته
 • برنامه پرواز شیراز – کرمان – شیراز : یکشنبه و سه شنبه
 • برنامه پرواز شیراز – زاهدان – شیراز : جمعه
 • برنامه پرواز شیراز – دوحه – شیراز : دوشنبه هر هفته
 • برنامه پرواز شیراز – کویت – شیراز : یکشنبه هر هفته

فرودگاه شیراز کجاست؟

فرودگاه شیراز یا فرودگاه بین المللی دستغیب شیراز واقع در جنوب شرقی شیراز، انتهای بلوار مدرس، میدان گلسرخ ، خیابان دکتر شاهچراغی است که با کمک نقشه بالا قابل مراجعه است، منتظر امتیاز و نظرات شما درباره فرودگاه شیراز در بخش زیر هستیم.


بیشتر بخواند

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=79505

مهری شاپوری

تا سال 95 یه زن خونه دار عادی بودم ، خیلی دوست داشتم کار کنم و همزمان به کار خونه برسم تا اینکه به تیم بزرگ این تودی آشنا شدم ، واقعا کار گردشگری بی نظیره.

مطالب مرتبط
پنجره‌های صورتی مسجد نصیرالملک
مریم عبداللهی
13 دیدگاه
قوانین همراه داشتن سیگار در فرودگاه
بهنام خیریه
0 دیدگاه
فرودگاه اردبیل
ترلان کمیلی
3 دیدگاه
فرودگاه بیرجند
بهنام خیریه
0 دیدگاه
فرودگاه بجنورد
زهرا هاشم زاده
2 دیدگاه
فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی دهلی
آیدا قوام
0 دیدگاه

10 پاسخ

 1. نسبتا فرودگاه به روزی هست. هر چند بطور کلی صنعت هوایی ایران از استانداردها خیلی عقب هست

 2. اولین ورودی به ساختمان فرودگاه شیراز برای پرواز بین المللی دستگاه اکس ری نظامی هایی که در آن قسمت کیف را چک می‌کنند اولین سوالی که می پرسند بچه کدام شهر هستیم اگر همشهری آنها نباشی ( کازرونی یا فسا) آنقدر بی ادب با شما صحبت می‌کنند که حال شما بهم میخوره با صحبت کردن با اینها و معلوم هست که کاملا بیسواد هستند یا شاید پنجم ابتدایی داشته باشند و میخواهید به شما ثابت کنند که از شما خیلی بهتر هستند و خدا نکنه که بگویی دکتر یا مهندس هستی آنوقت تمام کیف های شما را میریزند بیرون و حتی جیب‌های لباسی که منظم تا کردی و در کیف گذاشتی . ایکاش مسئولین آدم‌های با سواد را آنجا میگذاشتند و آموزش دیده. قسمت بعد جایی که قرارهست مدارک پزشکی کوید۱۹ سوال هایی که اصلا مربوط به آنها نیست وهمه را حتی با داشتن تمامی مدارک الا ف می‌کنند بدون هیچ احساس مسئولیتی . امیدوارم که مسئولین فرودگاه اینها را زیر نظر‌داشته باشند و قدمی مثبت برای اصلاح برداشته شود.

 3. très gentil, très amical, j’ai voyagé de Toronto à Istanbul puis à Shiraz. Vraiment, le personnel turc et canadien devrait aller à Shiraz et apprendre des officiers de Shiraz Comment être comme un gentleman❤❤❤❤❤
  very nice, very friendly, I traveled from Toronto to Istanbul then to Shiraz. Really, Turkish and Canadian personnel should go to Shiraz and learn from the officers of Shiraz How to be like a gentleman❤❤❤❤❤
  بسیار خوش برخورد و دوستانه ،،من از تورنتو به استانول سپس به شیراز سفر کردم ،،،واقعا برخورد خوب افسر شیرازی من رو قافلگیر کرد باید افسرهای ترک و کانادایی یک دوره برخورد با مسافر رو بیان پیش افسرهای ایرانی بگذرونن و یاد بگیرن که چگونه مثل یک ژنتلمن برخورد کنند ،،❤❤❤❤❤احترام به کودکان ،احترام به افراد سالخورده ،احترام به افراد با معلولیت و ویلچر ،احترام به خانمهای باردار ،احترام به خانواده ها با کودکان خرد سال ،،اینها همه جای دنیا رو کاغذ هست ولی افسرهای شیرازی با عشق و علاقه دنبال میکردن ،،هنوز انسانیت رو میشه دید ،،دم همتون گرم ،،

 4. شهر شيراز كه به پايتخت فرهنگى كل ايران معروف است كاركنانش بايد خيلى بهتر اين باشند!!! در گيت ورودى و قسمت چكينگ مامورانى بيسواد، عقده اى و اخمو گذاشته اند كه آدم را از سفر متنفر ميكنه.
  همراه با دوستم سفرى به شيراز داشتيم، موقع برگشت چند بسته شيريني و پنج عدد عطر هم خريده بوديم و براى سوغات به شهر خود ميبرديم، وسايل ما را به هم ريختند، عطرها را بيرون آوردند انگار كه مواد گير آوردند!!!!
  آخه اين چه طرز برخورده؟ !
  دوستانى كه در اين فرودگاه مورد اهانت قرار گرفتند ميدونند چى ميگم
  بيشتر از اين نمينويسم
  چون در خانه اگر كس است يك حرف بس است
  از مسئولين انتظار ميره براى حفظ آبروى ايران و ايرانى هم كه شده اشخاص دوره ديده و متخصص را سر اين پستها بگذارند كه بدونند چطور با مردم تعامل كنند، نه كسانيكه از ظاهرشون پيداشت در طول عمرشون يه بطرى عطر هم به چشم نديدند و فكر ميكنند ماموريت دارند حال آدمهاى بهتر از خودشون رو بگيرند

 5. من از فرودگاه‌های مهرآباد تهران، مشهد، کرمان و گرگان هم استفاده کردم. فرودگاه شیراز با اختلاف بدترین فرودگاه به لحاظ نظم و پرسنل هست.اگر از اطلاعات سوالی بکنید حتی به خودشون زحمت حرف زدن ننی‌دهند و تا جای ممکن با سر و چشم جواب می‌دهند.در زمان‌هایی که فقط ۲ پرواز همزمان هست گیت‌های ورودی بسیار بی‌نظم و شلوغ می‌شوند. در نهایت خدا نکند که بخواهید بلیط پای پرواز بگیرید. جلوی چشم سایر مسافران منتظر اول به آشنایان یا کسانی که سفارششان از جایی شده بلیط می‌دهند یا با قیمتی گزاف حاضر به تهیه بلیط به صورت مخفیانه می‌شوند.خلاصه هیچ مدیریت، نظارت و پاسخگویی وجود ندارد.

 6. فرودگاهی جمع و جور و قدیمی که در ضلع شرقی شهر شیراز واقع شده است. برای رسیدن به فرودگاه میشه از مترو، تاکسی و اتوبوس استفاده کرد. من معمولا تاکسی رو ترجیح می‌دم. یادتون باشه بهتره وسایلتون رو بیرون از فرودگاه بسته بندی بکنید. چون هزینه‌ی بسته‌بندی در محیط فرودگاه زیاده به نظرم.

 7. فرودگاه بین المللی شیراز که همانطور که از اسمش مشخصه پرواز های خارجی نیز به آنجا می آیند.برای انتظار در زمان کوتاه تا رسیدن مسافرتان خوب است و همانند تقریبا الباقی فرودگاه هاست.
  نسبت به فرودگاه تهران خلوت تره و پرواز های کمتری هم دارد.برای خرید کردن برای مسافر خیلی مناسب نیست چرا که معمولا قیمت های درون فرودگاه نجومی است.

 8. فرودگاه بین‌المللی شیراز، یک فرودگاه کوچک اما مجهز به سیستم‌های روز جهانی، تمیز و جدید.
  نکات منفی اینه که مأموران گمرک برخورد خیلی خوبی با مسافران پرواز های خارجی ندارند و بازرسی‌های بی مورد و سؤال و جوابهای بی ربطی میکنند که در شأن یک مامور گمرک نیست، نیروهای سپاه برخورد خیلی بهتری دارند نسبت به دیگران،
  همراهان مسافران خیلی جلو درب ورود تجمع میکنند و مانع ورود مسافران به سالن میشوند و متأسفانه کسی هم رسیدگی نمیکنه، انگار میخوان نظری بگیرن که اینطوری جلو درب جمع میشن.
  در کل فرودگاه خوبیه

 9. همیشه که بخوام از لار برم مشهد میام فلکه گل سرخ و تا فرودگاه پیاده روی میکنم. پرواز های آخر شب این فرودگاه رو بیشتر دوست دارم ولی چیزی که همیشه در این فرودگاه اتفاق می افتد و هیچ استثنایی ندارد تاخیر در پروازهاست. همیشه با هر پروازی که بودم به تاخیر خورده و از نیم ساعت تا ۲ ساعت معطل شدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
ثبت شده در : چهارمین فرودگاه پر تردد کشور
توضیحات بیشتر
امکانات رفاهی : اطلاعات، سرویس بهداشتی، پله برقی، پارکینگ، کافه، رستوران، آنتن دهی موبایل، دسترسی به اینترنت، راهنمای صوتی، فضای سبز، هایپرمارکت، غرفه صنایع دستی، نمازخانه، نیمکت، آلاچیق
ملزومات سفر : موبایل، کارت بانکی، کارت شناسایی
اطلاعات تماس
آدرس : استان فارس، شیراز، بلوار مدرس، میدان گل سرخ، خیابان شاهچراغی
شماره تماس : 07137115000
وب سایت : https://fids.airport.ir/1/%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D8%B2