aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

جاهای دیدنی اطراف میدان انقلاب تهران

جاهای دیدنی میدان انقلاب تهران
ezgif-1-eca2962dc6

لیست جاهای دیدنی اطراف میدان انقلاب تهران و تفریحات حول محور خیابان های اطراف تا چهار راه ولیعصر شاید برای تهرانی ها از خاص ترین تهرانگردی ها محسوب شود، از همین رو بر آن شدیم تا در این مطلب یک لیست کامل از مکان های دیدنی و تفریحی میدان انقلاب برای شما تهیه کنیم، منطقه ای که قطب کتاب، محصولات فرهنگی، انتشاراتی های مطرح و تفریحات پایتخت می باشد، جاذبه های گردشگری تهران در میدان انقلاب شاید به قدری زیاد باشد که بازدید از تک تک آنها نیاز به صرف چندین روز زمان باشد، این خیابان از قدیمی ترین مناطق مسکونی ایران است که در ادامه بیشتر با آن اشنا می شوید، با این تودی همراه باشید.

جاهای دیدنی میدان انقلاب تهران جاهای دیدنی میدان انقلاب تهران

حال و هوای میدان انقلاب

حال و هوای میدان انقلاب بیشتر دانشجویی است، اکثر محققین و مدرسین و اساتید مراکز مختلف آموزشی برای پیدا کردن کتاب، مقاله و تحقیقات مورد نظر خود گام به اینجا می گذراند، البته اینکه دانشگاه تهران هم در همین حوالی است بر این موضوع تاثیر زیادی گذاشته است، این میدان از یک سو به خیابان کارگر، از سویی دیگر به آزادی و از سویی دیگر به ولیعصر راه پیدا می کند.

جاهای دیدنی میدان انقلاب تهران

فروشگاه های کتاب و محصولات فرهنگی میدان انقلاب

در میدان انقلاب و خیابان های اطراف آن تعداد زیادی فروشگاه های کتاب و محصولات فرهنگی متعددی دیده می شود که در زیر لیست مشهورترین آنها را برای شما درج کرده ایم  :

  • انتشارات و کتاب فروشی مولی
  • فروشگاه محصولات فرهنگی نور و هنگامه
  • انتشارات و فروشگاه کتاب چتر با بازارچه صنایع دستی
  • صدها دست فروشی کتاب
  • انتشارات امیر کبیر

جاهای دیدنی میدان انقلاب تهران جاهای دیدنی میدان انقلاب تهران

سینماهای میدان انقلاب

در اطراف میدان انقلاب تعدادی از سینماهای مشهور پایتخت دیده می شود که مهم ترین آنها پردیس سینمایی بهمن با ۱۲۰۰ نفر می باشد، پس از آن سینما مرکزی و سینما پارس که جملگی از دهه چهل شمسی فعالیت می کنند، بهترین فیلم های روز سینمای ایران در این اماکن اکران می شوند.

جاهای دیدنی میدان انقلاب تهران جاهای دیدنی میدان انقلاب تهران

کافه های میدان انقلاب

حال به سراغ میل نوشیدنی های سرد و گرم برویم و بهترین کافه هایی میدان انقلاب برای این امر تا یک مکان دنج و خلوت برای نوشیدن ، نوشیدنی مورد علاقه در کنار دوستان یا اعضای خانواده را انتخاب کنید، در اطراف این میدان کافه رستوران های مشهوری فعالیت می کنند که برخی از آنها سابقه ای بیشتر از ۳۰ سال دارند! پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین کافه های انقلاب از نظر مردم را هم بخوانید!

جاهای دیدنی میدان انقلاب تهران

حمل و نقل عمومی

سیستم حمل و نقل عمومی در اطراف انقلاب بسیار گسترده می شود، با خط شماره ۴ متروی پایتخت می توانید در ایستگاه انقلاب اسلامی پیاده شوید تا به خیابان گردی در اینجا مشغول شده یا با بی آر تی آزادی به تهرانپارس در یکی از ایستگاه های انلاب پیاده شوید، همچنین تاکسی های خطی و اینترنتی زیادی در مناطق مختلف میدان فعالیت می کنند.

سخن پایانی

گشت و گذار در میدان انقلاب برای علاقه مندان به تهران قدیم، عاشقان هنر هفتم و کسانی که به خرید کتاب تمایل دارند ایده آل است، دسترسی به میدان هم همانطور که گفته شد خیلی راحت می باشد، در بخش زیر می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را برای ما و دیگران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۷ رای
https://intoday.ir/?p=39737
banner1

مهسا مطهری

مطالب مرتبط
پارک آبی سوپارک
الناز ایل بیگی
6 دیدگاه
بهترین مراکز خرید پوشاک تهران کدامند؟
فاطیما علیزاده
0 دیدگاه
پاساژ کمپانی تهران
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
کلیسای تادئوس و بارتوقیمئوس مقدس تهران
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
بازار سید اسماعیل تهران
سردبیر ارشد
0 دیدگاه
امامزاده سید اسماعیل تهران
ترلان کمیلی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس