نام شهر یا مکان
Generic filters
جاذبه های گردشگری هرمزگان

جاهای دیدنی جزیره هنگام

مطالب مرتبط

لیست جاهای دیدنی جزیره هنگام از بومی ترین و بکر ترین جزایر خلیج فارس در نزدیکی جزیره قشم در بین علاقه مندان به طبیعت گردی محبوبیت بالایی دارد، اینکه این جزیره در روزهایی خاص در طول سال میزبان هزاران دلفین دریایی می شود در یک سو، آب های زلال سواحل هنگام، بازدید از خرچنگ های جزیره و قایق سواری در اطراف این منطقه فوق طبیعی همه و همه از دلایل این سفر برای شما خواهند بود، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری هرمزگان و در این مطلب با بهترین جاهای دیدنی جزیره هنگام آشنا خواهید شد، با من در این تودی همراه باشید.

سواحل نقره ای هنگام

سواحل نقره ای هنگام

از آنجایی سواحل نقره ای را در بین جاهای دیدنی جزیره هنگام نام می بریم که نظیر جنین سواحلی در هیچ کجای ایران نخواهید دید، البته از آنجایی که متاسفانه در سالهای اخیر گردشگران از خاک این سواحل برداشت زیادی داشته اند امروزه ورود به آن در اکثر روزهای سال ممنوع شده و فقط می توان از بیرون این مکان دیدنی را نظاره کرد، برخی قایق های تفریحی که توسط بومیان اداره می شوند شما را به نزدیک ترین فاصله تا این محل از راه آبی می برند.

سواحل جزیره هنگام

سواحل جزیره هنگام

در مجموع و صد در صد از بهترین جاهای دیدنی جزیره هنگام سواحل این منطقه می باشد، نوار مرزی جزیره با خلیج فارس به طول پنجاه و یک کیلومتر از بکرترین سوالح جنوب کشور می باشد که در آن ترکیبی از مرجان ها، ساحل های خرچنگ و صخره ای مشاهده خواهید کرد، تماشای سلوع و غروب خورشید از سواحل لذت خاصی دارد که حتما یک مرتبه آن را تجربه کنید.

بخوانید  پارک ساحلی غدیر بندرعباس با دو کیلومتر ساحل | راهنما

دلفین های جزیره هنگام

دلفین های جزیره هنگام

در اوایل آبان هر سال سواحل جزیره هنگام میزبان دلفین های وحشی از اقیانوس هند می شود که بیشترین تعداد آنها در اطراف این منطقه پرسه می زنند، این دلفین ها تا ماه اردیبهشت در دریا باقی می مانند که گردشگران در این ما بین با اجاره قایق های موتوری از نزدیک به تماشای دلفین ها می روند.

ساحل نورانی هنگام

ساحل نورانی هنگام

همانند ساحل نورانی چابهار ، در جزیره هنگام یک ساحل نورانی فوق دیدنی وجود دارد که شما را یاد سواحل آنتالیا می اندازند، در تایم شب در این ساحل فیتوپلانکتون ها با عملیاتی فتوسنتز شیمیایی از خود نور منتشر می کنند که سبب روشن شدن آب دریا می شوند.

تماشای خاردم های مصری

تماشای خاردم های مصری

حیات وحش جزیره هنگام از بهترین جاهای دیدنی جزیره هنگام محسوب می شوند، خاردم های مصری نوعی گونه های خاص جانوری شبیه به تمساح های کوچک هستند که در دسته خزندگان قرار می گیرند، این نوع سوسمار ها در نواحی غیر قابل سکونت جزیره به وفور دیده می شوند.

جبیرهای هنگام

جبیرهای هنگام

نوعی از آهوهای بومی هرمزگان با نام جبیر که امروزه از نادرترین ها در گونه خود هستند در جزیره هنگام دیده می شود، ابعاد این آهوها کوچک تر از آهوهای دیگر مناطق کویری می باشند و البته باید بدانید این جانوران شدیدا از آدمیزاد وحشت می کنند و شاید بتوان از نقاط دور جبیرها را تماشا کنید.

ماهی های تزئینی هنگام

ماهی های تزئینی هنگام

در لیست جاهای دیدنی جزیره هنگام نام ساحل آکواریومی با ماهی های تزئینی دیده می شود که گردشگران با پرتاب غذا به روی آب باعث جذب آنها می شوند، شفافیت آب در این منطقه برای تماشای این گونه های نادر در خلیج فارس و شکار تصاویر عالی می باشد.

بخوانید  موزه بزرگ یا مردم شناسی بندرعباس | هزینه و راهنما

لاک پشت های پوزه عقابی در هنگام

لاک پشت های پوزه عقابی

از نادرترین نوع لاک پشت ها ، لاک پشت های پوزه عقابی هنگام هستند در در اطراف این ناحیه هر ساله تخم گذاری می کنند، در این بازدید سعی کنید زیاد به این حیوانات بی آزار نزدیک نشوید و به هیچ عنوان تخم های آنها را جا به جا نکنید!

بازار جزیره هنگام

بازار جزیره هنگام

از رنگین ترین بازارهای بومی ایران بازار جزیره هنگام می باشد که در آن انواع سوغاتی و صنایع دستی هرمزگان که بیشتر آنها از صدف های دریایی ساخته شده اند، فروخته می شود، اکثر غرفه ها در این بازار توسط بانوان بومی ادراه می شوند و در ببرخی از آنها غذاهای محلی هم به فروش می رسد.

خاک قرمز 

پدیده خاک قرمز یا خاک سرخ تنها منوط به جزیره هرمز نمی باشد، در گوشه ای از جزیره هنگام خاک های قرمز رنگ به چشم می خورد که امروزه در ساخت و ساز وسایل تزئینی و مصالح ساختمانی از آنها استفاده می شود، حتی برخی عقیده دارند این خاک خوراکی بوده و خواص درمانی زیادی دارد که این مورد توسط علم اثبات نشده است!

سنگ دختر و مادر هنگام

سنگ دختر و مادر هنگام

یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی جزیره هنگام سنگ دختر و مادر می باشد، سنگ هایی که شباهت زیادی به انسان دارد در روستای غیل این منطقه دیده می شوندف برخی از قدیمی ها عقیده دارند مادر و دختری در حین فرار از دست دشمنان با دعای خود تبدیل به سنگ می شوند تا از گزند مهاجمین در امان بمانند که از همین رو این سنگ ها چنین اشکالی دارند.

بخوانید  جاهای دیدنی بندرعباس

اماکن تاریخی هنگام

اماکن تاریخی هنگام

از آنجایی که هنگام نزدیک به یکصد سال توسط انگلیسی ها و پرتغالی ها تصرف شده بود امروزه آثاری از این استعمار باقی مانده است، یک کشتی به گل نشسته بزرگ از سربازان پرتغالی و تاسیسات بندری انگلیسی ها و ساختمان تلگراف خانه ای که در دوره قاجاریه به بندر جاسک متصل بود از جمله آنها هستند.

نخلستان های جزیره هنگام

نخلستان های جزیره هنگام

نخلستان های جزیره هنگام از زیباترین ها در نوع خود هستند، گرچه اکثر میوه این درختان به مصرف شخصی خود بومیان و باغ داران می رسد اما برخی از خرماهای درجه یک آن در بازارها جزیره قابل تهیه است، معمولا مسافران در این باغ ها تصاویر سفر خود را شکار می کنند.

جاهای دیدنی جزیره هنگام جاهای دیدنی جزیره هنگام

سخن پایانی

شاید تصور نمی کردید که جاهای دیدنی جزیره هنگام تنوع بالایی داشته باشد! شما در این جزیره می توانید با همراه داشتن لوازم شنا آب تنی کنید یا در سفره خانه های سنتی آن کمی شکم گردی کنید، میل آب از چاه های آب با کشیدن آب از چاه لذت خاصی دارد که برخی آن را تجربه می کنند و در آخر باید بدانید نوعی تتوی محلی با نام نقش حنا توسط هنرمندان محلی هنگام روی دست و پای شما انجام می شود که زیبایی خاص خودش را دارد.

آیا تا به حال به هنگام سفر کرده اید ؟ نظر شما درباره این منطقه بکر چیست ؟ همراه با سوالات در بخش زیر برای ما و دیگران کامنت کنید.

بیشتر بخوانید

مهری شاپوری

تا سال 95 یه زن خونه دار عادی بودم ، خیلی دوست داشتم کار کنم و همزمان به کار خونه برسم تا اینکه به تیم بزرگ این تودی آشنا شدم ، واقعا کار گردشگری بی نظیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن