aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

جاهای دیدنی شمال در زمستان

جاهای دیدنی شمال در زمستان
ezgif-1-eca2962dc6

جاهای دیدنی شمال در زمستان و جاذبه های طبیعی شمال در فصل زمستان جذابیت دو چندانی دارد، بازی رنگ ها با شورع فصل پاییز در مناطق جنگلی آغاز می شود و با شروع زمستان در یک روز شاهد آفتاب، باران و برف خواهید بود! سه استان شمالی ایران شامل گلستان، مازندران و گیلان می باشند که تقریبا نیمی از ایرانی ها از شهرهای توریستی شمال ایران بازدید کرده اند، آنهایی که به دریا علاقه دارند در نیمه اول سال راهی این مناطق می شوند و عده ای که به اقامت در ویلاهایی با اجاق هایی کنده سوز در کنار تماشای دریای مازندران علاقه دارند در این فصل راهی بازدید از جاهای دیدنی شمال در زمستان می شوند، در این ایرانگردی همراه من در این تودی باشید.

پارک جنگلی کشپل نور

پارک جنگلی کشپل

پارک جنگلی کشپل نور یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شمال در فصل زمستان است که با دارا بودن امکانات اقامتی و تفریحی خوب انتخاب خوبی برای یک گردش به یاد ماندنی همراه دوستان یا اعضای خانواده محسوب می شود، فضای سبز پر تراکم با هزاران درخت افرای سر به فلک کشیده در کنار هشت رودخانه دائمی و فصلی و از همه مهمتر تعداد زیادی چشمه های جوشان زیرزمینی تنها گوشه ای از جذابیت های این پارک طبیعی می باشد.

 • آدرس : مازندران، نور، ۲.۵ کیلومتری چمستان، پارک جنگلی کشپل

جاده سراوان به فومن

جاده سراوان به فومن

جاده سراوان به فومن از بهترین جاده های جنگلی استان گیلان می باشد که دقیقا از همان ورودی شهر رشت در مقابل موزه میراث روستایی گیلان واقع در پارک جنگی سراوان آغاز می شود و تا خود شهر فومن خاتمه پیدا می کند، در طول این مسیر رویایی از مناطق سر سبز عبور خواهید کرد، در ساعات اولیه صبح رطوبت بالای هوا و مه صبحگاهی ترکیبی بهشتی برای راننده ها ایجاد می کند که البته باید نکات ایمنی را هم رعایت کرد تا دچار سانحه نشوید، در جاده سراوان به فومن تعداد زیادی روستا، کافه رستوران، سفره خانه و شهرهای ریز و درشت وجود دارد که می توانید از آنها بازدید کنید.

 • آدرس : گیلان، رشت، جاده سراوان – فومن

بام سبز ماسال

بام سبز ماسال

بام سبز ماسال از مهم ترین جاهای دیدنی شمال در زمستان می باشد که در یک کیلومتری جنوب این شهر قرار دارد، در صورت پاکیزه بودن هوا از این منطقه می توانید چشم اندازهای فوق رویایی از سه شهر ماسال، بندر انزلی و صومعه سرا را مشاهده کنید! جاده بام سبز که منتهی به این مجموعه می شود دارای تعدادی کافه رستوران و مراکز اقامتی می باشد که در صورت تمایل قابل استفاده هستند، اینجا در کل برای برپایی پیک نیک، طبیعت گردی و لوکیشن های ناب عکاسی مناسب است.

 • آدرس : استان گیلان، یک کیلومتری ماسال

جنگل توسکستان

جنگل توسکستان گلستان

جنگل توسکستان گلستان در بین بهترین جنگل های خاورمیانه نامش همیشه دیده می شود علت آن علاوه بر تراکم بالای فضای سبز آن، وجود درختان چند هزار ساله هیرکانی از جمله افرا، بلوط و توسکا می باشد، این جنگل در امتداد رشته کوه های البرز و شرقی ترین نقطه آن واقع شده که با طبیعت بکر و رنگ های متنوع طبیعی اش هر روزه میزبان صدها گردشگر داخلی و خارجی می باشد.

 • آدرس : استان گلستان، ۲۰ کیلومتریِ جنوب شرق شهر گرگان، جاده توسکستان

جنگل دالخالی

جنگل دالخالی (دالان بهشت) مازندران

جنگل دالخالی (دالان بهشت) مازندران و لوکیشن فیلم های معروف سینمای ایران در یکی از بهترین جاهای دیدنی رامسر واقع در روستای دالخالی می باشد، فاصله رامسر تا جنگل دالخالی ۳ کیلومتر بوده و در مرکز این جنگل جاده ای سرسبز با لقب دالان بهشت رویت می شود که مسافران با مشاهده آن لحظاتی از شدت زیبایی شوکه می شوند، نیمی از روزهای سال در این منطقه یک مه نیمه غلیظ دیده می شود و این همه ماجرا نیست.

 • آدرس : استان مازندران، رامسر، بعد از روستای گالش محله

لیلاکوه

جنگل لیلاکوه

منطقه ییلاقی لیلاکوه از خود شهر لنگرود سه کیلومتر فاصله دارد، برخی بومیان آن را با نام لیلی کوه خطاب می کنند، وجود جنگل های خارق العاده و سبز رنگ، باغ هایی از درختان پرتقال و مزارع کشاورزی چای در کنار برخی امکانات گردشگری و توریستی همچون کافه رستوران و سفره خانه های سنتی از ویژگی های این محل فوق طبیعی هستند.

 • آدرس : گیلان، لنگرود، کیلومتر ۳، روستای پرشکوه

مجتمع صاحلی صدف

ساحل صدف آستارا

مجتمع ساحلی صدف آستارا یا ساحل صدف آستارا از با امکانات ترین سواحل این شهرستان در استان گیلان می باشد، بومیان اینجا را با نام ساحل لوندویل سیبلی و داداش آباد خطاب می کنند که در واقع همین مجتمع صدف است، برای رسیدن به این منطقه دیدنی در جوار دریای خزر جاده این شهرستان به سمت تا تالش را تا کیلومتر ۷ ادامه دهید تا با مشاهده پناهگاه حیات وحش لوندویل با محل ورود اصلی ساحل روبرو شوید.

 • آدرس : استان گیلان، آستارا، بلوار امام رضا

پارک جنگلی نمک آبرود

پارک جنگلی نمک آبرود

پارک جنگلی نمک آبرود از بهترین جاذبه های طبیعی شهرک تفریحی نمک آبرود و برترین جاهای دیدنی شمال در زمستان می باشد که با توجه به وسعت دویست هکتاری اش از مهم ترین مناطق اکولوژیکی ایران محسوب می شود، اینکه خط یک تله کابین نمک آبرود در پارک جنگلی نمک آبرود قرار دارد و از سویی دیگر مناطق بکر، چشمه، درختان کهنسال اینجا را به یک مکان عالی برای طبیعت گردی و پیک نیک در نیمه اول سال تبدیل کرده است.

 • آدرس : مازندران، چالوس، نمک آبرود

پارک دهکده طلایی آمل

پارک دهکده طلایی آمل

یکی از بزرگترین پارک های استان مازندران پارک دهکده طلایی آمل می باشد که از پر بازدید ترین مکان های تفریحی آمل در مرکز شهر است، این بوستان زیبا دارای مسیرهای پیاده روی سرسبز، نیمکت های چوبی دلگشا برای استراحت و گفتگو با دوستان بوده که در کنار آن امروزه شهربازی طلایی آمل هم در شمال مجموعه اضافه شده است، عبور رودخانه هراز از شرق بوستان و وجود سیزده آب نما در نواحی مختلف پارک دهکده طلایی آمل را بهترین جاذبه گردشگری این شهر تبدیل کرده است، در این تفریح می توانید از موزه تاریخ آمل، پل معلق آمل و پل تاریخی دوازده چشمه در حوالی این پارک دیدن کنید.

 • آدرس : مازندران، آمل، خیابان معلم

بلوار ناهارخوران

بلوار ناهارخوران گرگان

بلوار ناهارخوران گرگان در واقع طولانی ترین و زیباترین خیابان گرگان می باشد که قبل از رسیدن به پارک جنگلی ناهارخوران باید آن را طی کنید، برخی از بومیان هر روزه در این محدوده در قلب جنگل های گلستان اقدام به پیاده روی می کنند و در ساعات غروب آفتاب تا بامداد مسافران زیادی در این محدوده گشت و گزار می نمایند، در دو طرف این بلوار دیدینی تعداد زیادی مرکز خرید، مجتمع های تفریحی، رستوران و فست فود دایر شده که تقریبا هر نوع نیاز مسافران را تامین می کنند.

 • آدرس : گرگان

پارک جنگلی بابلکنار

پارک جنگلی بزچفت

پارک جنگلی بزچفت که در گذشته با نام پارک جنگلی بابلکنار در بین گردشگران شناخته می شد، امروزه به یک منطقه نمونه گردشگری در استان مازندران تبدیل شده است، این پارک هفتصد و شصت هکتاری با فضای سبز ایده آل، چشمه های طبیعی و درختانی سر به فلک کشیده مقصد همیشگی مسافران در نیمه اول سال می شود، در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی منطقه می توانید شب را در این پارک جنگلی زیبا سپری کنید که البته این امر مستلزم دارا بودن تجهیزات شب خوابیست، سرویس بهداشتی و بوفه مواد غذایی در این دایر شده است.

 • آدرس : مازندران، بابل، پارک جنگلی بابلکنار

جاده توسکستان

جاده توسکستان گرگان تا شاهرود

جاده توسکستان گرگان و وضعیت جاده توسکستان برای علاقه مندان به جاده های کوهستانی و جنگلی به جاذبه ای دیدنی بدل شده است، عکس هوایی جاده توسکستان گرگان را که در بالا مشاهده می کنید خود نمایانگر همه چیز می باشد، این جاده با طول یکصد و سی کیلومتر بین دو شهر گرگان در استان گلستان و شاهرود در استان سمنان قرار دارد، تقریبا نود کیلومتر این مسیر پوشیده از جنگل های رویایی است که در هر فصل به رنگ های مختلف در می آید.

 • آدرس : جنوب گرگان

ساحل گیسوم

ساحل گیسوم تالش

بی شک از بهترین جاذبه های طبیعی گیلان ، ساحل گیسوم تالش در جوار پارک جنگلی گیسوم منطقه نمونه طبیعی و تفریحی ایران می باشد، اجاره ویلا در ساحل گیسوم امروزه به ترند یک گوگل تبدیل شده و مردم سعی دارند چند شب رویایی را در این منطقه فوق دیدنی با تفریحات لاکچری سپری کنند.

 • آدرس : گیلان، ۱۷ کیلومتری تالش

جنگل الگندره

عکس جنگل النگدره گرگان

جنگل النگدره گرگان یکی از بکر ترین جاهای دیدنی شمال در زمستان می باشد که قابلیت بازدید در تمام فصول سال را داراست ، علت آن وجود این منطقه در موقعیتی خاص است که گردشگران این امکان را دارند زیبایی های طبیعت را در هر فصل از سال تماشا کنند.

 • آدرس : گرگان، ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان، پارک جنگلی النگدره

ایمنی سفر در زمستان

دوستان عزیز اینکه جاهای دیدنی شمال در زمستان کجاست با توضیح داده ایم اما باید بدانید جاده های شمال کشور در طول این فصل از خطرناک ترین مسیرهای زمینی ایران می شوند که در آن یخبندان، برف، باران، مه و عدم دید مستقیم زیادی وجود دارد، دقت همراه داشتن زنجیر چرخ، تجهیزات گرمایشی و از همه مهمتر آرامش در سفر را رعایت کنید تا یک سفر خوب تبدیل به بدترین خاطره زندگی شما نشود!

جاهای دیدنی شمال در زمستان

سخن پایانی

حال که با جاذبه های گردشگری شمال در فصل زمستان آشنا شدید در بخش زیر نظرات، سوالات و تجربیات خود را برای ما و سایر گردشگران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۳ رای
https://intoday.ir/?p=48095
banner1

ترلان کمیلی

بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی

مطالب مرتبط
موزه مشاهیر چهل مقام شیراز
آیدا قوام
0 دیدگاه
حمام ارگ کریم‌خان شیراز
آیدا قوام
2 دیدگاه
پارک ساحلی محسن آباد کیاشهر
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه
اسکله تفریحی قدیمی کیش
آیدا قوام
3 دیدگاه
اسکله چوبی آبکنار
الناز ایل بیگی
5 دیدگاه
ساحل پارک ملی بوجاق کیاشهر
امیر رضا شاهرخی
0 دیدگاه

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس