ایرانگردی

دیدنی های ایلام کدوماست؟

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

دیدنی های ایلام بیشتر شامل جاذبه های طبیعی می شوند، گرچه اماکن تاریخی ایلام و جاهای دینی ایلام تنوع زیادی دارد اما همه این استان را با طبیعت بکرش می شناسند! در بخش ایرانگردی تقریبا دیدنی های ایران رو به تفکیک استان ها و شهرها معرفی کرده ایم و حال در این مقاله با لیست بهترین دیدنی های ایلام شما را اشنا می کنیم ، همراه من در این تودی باشید.

آبشار وه ریز از دیدنی های ایلام

آبشار وه ریز ایلام از بهترین جاذبه های طبیعی اطراف ایلام در نزدیکی روستای چشمه کبود این شهرستان می باشد که در نیمه اول سال و روزهای آخر هفته تابستانی میزبان صدها علاقه مند به طبیعت گردی می شود، این آبشار دیدنی با ارتفاع ده و نیم متر در کنار مناظر زیبای اطرافش و گونه های خاص گیاهی و جانوری مکان خوبی برای برپایی پیک نیک، عکاسی و بیرون شهر شما همراه با دوستان یا خانواده خواهد بود، جالبه بدانید آب ، آبشار وه ریز ایلام از رشته کوه کبیر کوه سرچشمه می گیرد ودر نهایت به حوضچه زیر این ابشار واریز می گردد.

  • آدرس : ۵ کیلومتری جنوب ایلام، مجاورت روستای چشمه‌کبو

کوه چمن گیر از جاذبه های طبیعی ایلام

بی شک از مشهورترین جاذبه های طبیعت ایلام ، کوه چمن گیر ایلام در جنوب شرقی این شهر زیبا می باشد که با ارتفاع دوهزار و پانصد متری اش در بین علاقه مندان به کوهنوردی و طبیعت گردی محبوبیت زیادی دارد، با شروع فصل گرما گردشگران و ورزشکاران در روزهای تعطیل با همراه داشتن تجهیزات مناسب که در ابتدای مطلب ذکر کردیم راهی این کوه دیدنی می شوند.

  • آدرس : ۲۲ کیلومتری جنوب شرقی ایلام، ناحیه شیروان

نقش برجسته گل گل ملکشاهی

نقش برجسته گل گل ملکشاهی ایلام از بهترین جاذبه های تاریخی ایران مربوط به عصر آشور در حاشیه رودخانه ملکشاهی در روستای گل گل از توابع شهرستان ملکشاهی استان ایلام واقع شده است، شهر ارکواز تا این اصر باستانی هشت کیلومتر صعب العبور فاصله دارد که پیمایش این مسیر از عهده خردسالان و سالمندان خارج خواهد بود.

  • آدرس : شهرستان ملکشاهی، شهر ارکواز، روستای گل گل

تفرجگاه تجربیان از طبیعت گردی ایلام

تفرجگاه تجریان ایلام از بهترین جاذبه های طبیعی استان ایلام واقع در منطقه ای به نام مورت می باشد که با شروع فصل گرما هزاران گردشگر و علاقه مند به طبیعت گردی راهی آن می شوند، این محل ییلاقی با آب و هوایی خنک موقعیت خوبی برای برپایی پیک نیک، کوهنوردی و عکاسی شما خواهد بود، پیشنهاد می کنیم برای این سفر حتما تنظیم باد خودروی خود را انجام دهید تا با همراه تجهیزات مناسب بیرون شهر یک خاطره به یاد ماندنی از این گردشگری داشته باشید.

  • آدرس : ۲۰ کیلومتری جاده‌ چوار، منطقه مورت و بولی

طاق شیرین و فرهاد از اماکن تاریخی ایلام

بنای تاریخی طاق شیرین و فرهاد ایلام در روستای چهل زرعی از توابع ایوان از عجیب ترین جاهای دیدنی استان یالام محسوب می شود که به گفته بومیان فرهاد اینجا را برای استراحت شیرین در حین پیاده روی ساخت! حتی قدیمی تر ها طاق شیرین و فرهاد را با نام طاق شیرین خطاب می کنند، این اتاقک سنگی با ابعاد 3.2 متر در 2.9 متر و دو متر ارتفاع بعد از قرن ها همچنان سالم باقی مانده و در آثار ملی ایران هم لیست شده است.

  • آدرس : ایوان، بخش زرنه، روستای چهل زرعی، تنگ کوشک

قلعه اسماعیل خان ایلام

قلعه اسماعیل خان ایلام یا قلای اسماعیل خان به زبان شیرین کردی از مشهورترین جاهای دیدنی اطراف ایلام می باشد که بر دامنه انبارآب در شمال این شهر قرار گرفته است، این بنای نظامی در دوره اسماعیلیان در این منطقه استراتژیک احداث شد تا سربازان دید ایده آلی به محیط اطراف داشته باشند، دیوار هفتصد متری با ضخامت دو تا 5 متر در نواحی مختلف همراه با بخش هایی همچون شاه نشین، برجک نگهبانی و یک درب ورودی بزرگ از ویژگی های معماری این دژ سنگی می باشند.

  • آدرس : شهر ایلام، جاده سیوان، کوه انبار آب

تنگه کافرین از دیدنی های ایلام

تنگه کافرین ایلام یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی ایران در غرب کشور می باشد ، این تنگه در دامنه رشته کوه های زاگرس قرار دارد که از مرکز آن رودخانه ای چهار فصل و خروشان عبور می کند و با درختان بلوط سر به فلک کشیده اطرافش نوید یک تفریح کم نظیر را می دهد.

  • آدرس : شهرستان بدره، جاده دره شهر- ایلام

تنگه رازیانه

تنگه رازیانه یا تنگ رازیانه یکی از بهترین جاذبه های طبیعی ایلام بشمار می رود که در بین مناطق دیدنی ژئوتوریسم ایران هم نامش دیده می شود ، طبیعت بکر ، درختان بلوط سر به فلک کشیده و گونه های گیاهی متنوع تنها بخشی از دیدنیهای این مکان محسوب می شود ، عرض این تنگه در نقاط مختلف بین نیم الی یک و نیم متر و طول آن دو کیلومتر می باشد که با ارتفاع میانگین 35 متر از زیباترین تنگه های ایران است .

  • آدرس : شهرستان بدره ، جاده ایلام- دره شهر ، قبل از روستای چنار باشی

دیدنی های ایلام

سخن پایانی

حال که با لیست بهترین دیدنی های ایلام در شهرهای و نواحی مختلف این استان خارق العاده آشنا شدید در بخش زیر مورادی که ما از قلم انداختیم را همراه نظرات خود کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا