نام شهر یا مکان
Generic filters
 
جاذبه های گردشگری کاشان

جاهای دیدنی کاشان از نظر مسافران کدامند ؟

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

لیست جاهای دیدنی کاشان و جاذبه های گردشگری کاشان متنوع است، طبیعت کاشان یک طرف و مقاصد گردشگری آن در طرفی دیگر جملگی از میراث ملی ایران محسوب می شوند، شهر کاشان در استان اصفهان از بهترین شهرهای توریستی ایران می باشد که با جشن گلاب گیری به شهرت بین المللی دست یافته است، ما در بخش ایرانگردی همه جاهای دیدنی کاشان در همه فصول همچون بهار، تابستان، پاییز و زمستان را معرفی کردیم، در این مطلب به معرفی بهترین جاهای دیدنی کاشان از نظر مسافران پرداخته ایم، این مراکز توریستی بیشترین جذب بازدید کننده در طول سال را از آن خود کرده اند، همراه این تودی باشید.

کویر ابوزید آباد اصفهان

کویر ابوزیدآباد از جاذبه های طبیعی کاشان

از مهم ترین جاهای دیدنی کاشان ، کویر ابوزیدآباد در شهری با همین نام در حوالی کاشان می باشد که امروزه در فصل بهار و پاییز میزبان هزاران طبیعت گرد از سراسر ایران می شود، این صحرای دارای اقامتگاه های بوم گردی و طبیعت فوق زیبا در شب می باشد.

شهر زیرزمینی نوش آباد کاشان

شهر زیر زمینی نوش آباد از جاذبه های تاریخی کاشان

در بخش جاذبه های تاریخی کاشان به شهر زیرزمینی نوش آباد می رسیم، این شهر با سه طبقه خارق العاده زیر زمین رکوردار گینس بوده و در دهه گذشته در این منطقه کشف شد، بازدید از این جاذبه را به هیچ عنوان فراموش نکنید، برای رسیدن به آن به شهر نوش آباد، میدان شهدا، خیابان امام خمینی بروید ( 8 صبح الی 20 همه روزه با هزینه ورودی 10 هزار تومان).

مسجد آقا بزرگ | مدرسه آقا بزرگ کاشان

مسجد جامع کاشان

از جاذبه های مذهبی کاشان که شهرت زیادی دارد مسجد جامع کاشان است که در بین پر بازدید ترین جاهای دیدنی کاشان قرار دارد، این مسجد دیدنی ثبت میراث ملی ایران شده و برای بازدید از آن وارد خیابان بابا افضل این شهر شوید ( هزینه ورودی رایگان ، بازدید در حین نمازهای جماعت صورت پذیر است).

بخوانید  خانه عباسیان کاشان همراه با تاریخچه ، سبک معماری و آدرس

باغ فین کاشان

موزه ملی کاشان

در باغ فین کاشان موزه ملی کاشان واقع شده است که در آن آثار تاریخی، تصاویر مستند و اشیای عتیقه متعددی به نمایش عمومی در آمده است، این موزه در باغ فین قرار دارد و در بین ساعات 9 الی 18 فعالیت می کند، انتهای خیابان امیر کبیر این باغ تاریخی قرار گرفته است. ( هزینه ورودی 3 هزار تومان).

بازار بزرگ صفویه کاشان

کاشان مال

یکی از بهترین مراکز خرید کاشان که نامش در بین بهترین جاهای دیدنی کاشان هم قرار دارد مرکز خرید کاشان مال در بلوار امام رضای این شهر است، در این مجتمع علاوه بر اجناس مختلف در بخش پوشاک و آرایشی، سوغات و صنایع دستی اصفهان هم عرضه می شود، اینجا همه روزه در بین ساعات 10 صبح الی 22 فعالیت می کند.

خانه تاج کاشان

خانه تاج کاشان

از خانه های تاریخی کاشان با سبک معماری چشم نواز خانه تاج می باشد که هر ساله در بین بهترین جاذبه های گردشگری کاشان نامش دیده می شود، این خانه در خیابان علوی شهر قرار دارد و در بین ساعات 8 صبح الی 19 قابل بازدید است ( هزینه ورودی 3 هزار تومان ).

بازار بزرگ صفویه کاشان

بازار صفوی کاشان

بازار صفوی کاشان را که در بخش مراکز خرید به طور کامل معرفی کردیم با معماری سنتی بیرونی و مدرن درونی امروزه از شلوغ ترین بازارهای استان اصفهان قلمداد می شود، این بازار در خیابان شهید رجایی این شهر قرار دارد و همه روزه در بین ساعات 9 الی ظهر و 17 الی 22 فعالیت می کند.

عکس تپه سیلک کاشان

تپه سیلک کاشان

یکی دیگر از بهترین جاهای دیدنی کاشان تپه سیلک می باشد، این تپه باستانی که شگفتی همگان را بوجود آورده امروزه به یک موزه و سایت باستان شناسی ایده آل تبدیل شده که برای دیدن آن به خیابان امیر کبیر مراجعه کنید( همه روزه از 9 الی 17 با هزینه ورودی 5 هزار تومان ).

بخوانید  خانه سهرابی خانه موزه عروسک و اسباب بازی کاشان

بازار سنتی کاشان

تیمچه امین الدوله کاشان

تیمچه امین الدوله کاشان با سبک معماری قجری شباهت فراوانی به سردرقیصریه بازار اصفهان دارد، این تیمچه امروزه میزبان حجره های متعدد سوغات و صنایع دستی این شهر می باشد که برای دیدن آن وارد بازار کاشان شوید( ساعات بازدید همه روزه از 8 الی 12 و 16 الی 20 ).

تصاویر خانه طباطبایی ها کاشان

خانه بروجردی های کاشان

از زیباترین خانه های تاریخی ایران، خانه بروجردی های کاشان می باشد که با سبک معماری چشم نوازش میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی در طول سال است، این مکان دیدنی در خیابان علوی قرار دارد و همه روزه در بین ساعات 9 الی 17 با هزینه ورودی 5 هزار تومان قابل بازدید است.

عکس خانه موزه عروسک و اسباب بازی کاشان

موزه اسباب بازی و عروسک کاشان

از جاهای دیدنی کاشان که خیلی جالب است خانه موزه اسباب بازی و عروسک کاشان می باشد که در آن کلاس های تفریحی و آموزشی جذابی برای خردسالان اجرا می شود، این مکان تاریخی در خیابان علوی مقابل خانه طباطبایی ها قرار گرفته و همه روزه در بین ساعات 9 الی 13 و 16 الی 20 برای بازدید عموم فعالیت می کند ( هزینه ورودی 10 هزار تومان ).

تصاویر خانه عباسیان کاشان

خانه عباسیان کاشان

بی شک در بین 5 خانه تاریخی برتر ایران ، نام خانه عباسیان کاشان همیشه قرار می گیرد، این خانه طبقاتی با معماری فوق ماهرانه ایرانیان در دوره قاجاریه برای یکی از تاجرین این شهر ساخته شد، آدرس آن در خیابان علوی، کوی سلطان امیر احمد می باشد و همه روزهای هفته در بین ساعات 8 الی 20 با هزینه ورودی 5 هزار تومان قابل بازدید است، در این محل همچنین کافه رستوران دیدنی هم فعالیت می کند.

بخوانید  شهر زیرزمینی نوش آباد کاشان با 3 طبقه در عمق 18 متری

بازار سنتی کاشان

بازار کاشان

از بهترین باراهای تاریخی ایران بازار کاشان در خیابان بابا افضل همین شهر است، این بازار با تزئینات کاشی کاری، کتیبه های متعدد و آثار مینیاتوری زیبا محل خوبی برای خرید سوغاتی می باشد، سفره خانه های سنتی این مکان با سرو انواع غذاهای اصیل ایرانی گزینه خوبی برای میل وعده های غذایی شما خواهند بود، اینجا همه روزه در بین ساعات 9 الی 12 و 17 الی 20 باز می باشد.

حمام سلطان امیر احمد کاشان

از دیگر جاهای دیدنی کاشان که خیلی مورد توجه گردشگران قرار می گیرد حمام سلطان امیر احمد می باشد که ثبت میراث ملی هم شده است، این حمام قجری و زیبا در کوچه سلطان امیر احمد قرار دارد به موزه مردم شناسی هم تغییر کاربری پیدا کرده است، ساعات بازدید از آن همه روزه از 7 صبح الی 18 با هزینه ورودی 5 هزار تومان می باشد.

تصاویر خانه طباطبایی ها کاشان

خانه طباطبایی های کاشان

این لیست جاهای دیدنی کاشان تمامی ندارد و یکی از دیگری بهتر است، خانه طباطبایی های کاشان که رد صف ثبت میراث جهانی یونسکو قرار دارد در خیابان علوی روبروی موزه عروسک قرار گرفته که همه روزهای هفته در بین ساعات 8 الی 19 با هزینه ورودی 5 هزار تومان قابل بازدید است.

مسجد آقا بزرگ | مدرسه آقا بزرگ کاشان

مدرسه و مسجد اقا بزرگ کاشان

اینجا که محل لوکیشن فیلم و سریال های تاریخی مشهور ایران است شاید نیازی به توضیح نداشته باشد، به خیابان فاضل نراقی که مراجعه کنید وارد کوچه آقا بزرگ شوید تا یکی از بهترین جاذبه های تاریخی کاشان را مشاهده نمایید ( ساعات بازدید همه روزه از 9 الی 20 با بدون هزینه ورودی ).

بخوانید  خانه عامری ها کاشان و اقامتگاه سنتی قجری

باغ فین کاشان

باغ فین

در لیست جاهای دیدنی کاشان باغ فین را در رتبه آخر قرار دادیم چون معمولا انسان آخرین نکات را بهتر به یاد می آورد، این باغ که محل قتل امیر کبیر می باشد در بین ده باغ برتر ایران می باشد، به انتهای خیابان امیر کبیر رفته تا ورودی آن را مشاهده کنید ( ساعات بازدید همه روزه از 9 الی 19 با هزینه ورودی 5 هزار تومان).

راهنمای گردشگری در کاشان

جاهای دیدنی کاشان را مشاهده کردید، شاید اگر به این شهر سفر نکرده باشید نمی دانید چنین جاذبه های دیدنی در این شهر کوچک قرار دارد، علت آن قدمت و تاریخچه کهن این منطقه می باشد، در حین این سفر می توانید از شهرهای نیاسر و نطنز در نزدیکی کاشان هم دیدن کنید تا یک سفر به یاد ماندنی با طعم تاریخ و طبیعت تجربه کنید.

سخن پایانی

امروزه با خرید بلیط هواپیما کاشان می توانید وارد این شهر شوید، البته فعلا فقط به شهرهای مشهد و تهران پروازها برگزار می شود و در آینده ای نزدیک سایر شهرها هم اضافه خواهد شد، در بخش زیر می توانید سوالات، نظرات و تجربیات خود را درباره لیست جاهای دیدنی کاشان کامنت کنید.

بیشتر بخوانید

ترلان کمیلی

بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی

یک نظر

 1. انجمن توسعه سفیدشهر کاشان
  انجمن توسعه سفیدشهر(نصرآباد کویرکاشان (نصرآبادیهای مقیم تهران)

  باسلام-قابل توجه گردشگران ازآثارتاریخی و باستانی شهر دارالفضل سفیدشهر(نصرآبادکویر) در۱۷کیلومتری شمال کاشان بازدید نمائید و لذت ببرید
  ۱-آستانه مقدسه بی بی سکینه خاتون س واقع درمحله زیارت سفیدشهر
  ۲-آستان مقدس شاهزاده ابراهیم ع واقع در دشتهای سرسبز جاده سفیدشهر به مشکات
  ۳- آب انبار تاریخی سفیدشهر
  ۴-قلعه های تاریخی ملک اباد -سفید -رضاآباد-قاسم ابادو وزیر
  ۵-دشت زیبای کویر درشمال سفیدشهر
  ۶-پار ک زیبای زنده یادباقری ورودی شهر سفیدشهر
  ۷-خانه های تاریخی آقاسیدمحمد-وکیل
  ۸-شهرزیرزمینی ومهرکده نرسه سفیدشهر
  ۹-قدمگاه علی ع سفیدشهر
  ۱۰-دشتهای وسیع وزیبای پنبه و طالبی و باغهای پسته سفیدشهر
  ۱۱-دشتهای وسیع وزیبای کشت گل محمدی برای اولین باردرسفیدشهر
  ۱۲-جنگلبانی شهیددستغیب (درختان دست کاشت کویری ) دردل کویردرشمال سفیدشهر
  ۱۳-ساختمان تاریخی چهل دختران زیارت
  ۱۴-مسجد تاریخی زیارت
  ۱۵-روستای تاریخی وکویری تقی آبادسفیدشهر

  باتشکر-مهندس حسین عبدالهی نصرآبادی
  انجمن توسعه سفیدشهر (نصرآبادیهای مقیم تهران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا