ایرانگردی

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ارومیه

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی و به ویژه جاهای دیدنی ارومیه در بین مسافران ایرانی خیلی محبوب هستند، وقتی عکسهای زیبا از شهر ارومیه را تماشا می کنیم کمی هوس سفر به این خطه از یاران زمین به سرمان می زند! جاهای خوب ارومیه به قدری متنوع و زیاد هستند که ارزش یک مرتبه بازدید را دارند، شهر ارومیه با قدمتی بیش از سه هزار سال از مناطف باستانی ایران زمین قلمداد می شود، در بین بهترین شهرهای توریستی ایران و جاذبه های گردشگری ایران همیشه نام جاهای دیدنی ارومیه دیده می شود، در ادامه همراه این تودی باشید تا با انها آشنا شوید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

چشمه آب معدنی کوه زنبیل در ارومیه

چشمه آب معدنی کوه زنبیل

چشمه آب معدنی کوه زنبیل در اطراف دریاچه ارومیه از مهم ترین جاذبه های طبیعی شمال غربی ایران است، این چشمه ها با تعداد زیاد در حوالی دهستان نازلو چای دیده می شوند، بزرگ ترین این نوع چشمه ها که قابل اشامیدن هم هستند با عمق نیم متر در چهار فصل سال آب خنک را به بیرون پرتاب می کند.

دریاچه ارومیه

دریاچه ارومیه

دریاچه ارومیه بزرگ ترین دریاچه جهان ( حتی بزرگ تر از دریاچه وان ) از قدیم الایام مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی قرار داشت، این دریاچه که تا سال 1396 رو به خشکی پا گذاشته بود امروزه با افزایش میزان بارندگی دوباره احیا شده و پرندگان مهاجر به آن بازگشته اند؛ در نیمه اول سال با همراه داشتن تجهیزات پیک نیک یک سفر رویایی در بهترین جاذبه طبیعی ایران تجربه خواهید کرد.

بازار تاریخی ارومیه

بازار تاریخی ارومیه

همچون سایر شهرهای تاریخی ایران نظیر شیراز، اصفهان و مشهد این شهر هم دارای یک بازار تاریخی دیدنی است، در لیست جاهای دیدنی ارومیه نام این بازار ارومیه همیشه دیده می شود و قدمتش به دوران حکومت صفویان در ایران بر می گردد، در این محل تعداد هزار غرفه و واحد تجاری در زمین ههای مختلف بویژه سوغات و صنایع دستی فعالیت می کنند و موقعیت خوبی برای خرید های شماست، برای بازدید ازز این محل به جنوب شرقی شهر سفر کنید.

دریاچه مارمیشو از جاذبه های طبیعی ارومیه

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

دریاچه مارمیشو

ما در بخش دریاچه ، دریاچه مارمیشو ارومیه را خیلی کامل معرفی کرده ایم، گرچه سفر در دو فصل پاییز و زمستان به این منطقه دشوار بوده اما در نیمه اول سال طبیعت بکر و آب و هوای ایده آل مارمیشو موقعیت خوبی برای دوری از گرمای هوا در تعطیلات آخر هفتست، مارمیشو در 45 کیلومتری غرب شهر ارومیه قرار دارد.

موزه ارومیه از جاهای دیدنی ارومیه

موزه ارومیه

از بهترین جاذبه های گردشگری ارومیه موزه ارومیه می باشد که از سال 1346 خورشیدی تا به امروزه در بین بهترین جاهای دیدنی ارومیه دیده می شود، اشیای کشف شده عتیقه از دوران عصر آهن تا برنز و هخامنشیان تا بعد از اسلام در این محل به نمایش عمومی در آمده است، برای بازدید از این جاذبه به خیابان بهشتی این شهر سفر کنید.

چشمه آب گرم هفت آباد در ارومیه

چشمه آب گرم هفت آباد

باز هم به سراغ جاذبه های طبیعی آذربایجان غربی می رویم، چشمه آب گرم هفت آباد در یکی از زیباترین روستاهای ایران با روستای هفت آباد قرار دارد، آب تنی در این چشمه در نیمه اول سال مرسوم می باشد که برای بازدید از آن به 45 کیلومتری ارومیه از توابع سیلوانا و محال مرگور سفر کنید.

پارک جنگلی شیخ تپه ارومیه

پارک جنگلی شیخ تپه

یکی دیگر از جاهای دیدنی ارومیه ، پارک جنگلی شیخ تپه در بلوار نبوت این شهر می باشد، اینجا که به نوعی بام ارومیه محسوب می شود با فضای سبز عالی، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری، تعدادی سفره خانه سنتی و امکانات توریستی خوب میزبان گردشگران این شهر می باشد.

دره قاسملو از جاذبه های طبیعی ارومیه

دره قاسملو

بیشتر جاهای دیدنی ارومیه را باید در نیمه اول سال بازدید کرد، علت آن اب و هوای سرد و کوهستانی آذربایجان غربی می باشد، دره قاسملو از این قاعده مستثنی نمی باشد، طبیعت بکر، باغ های میوه و چشمه های آب معدنی متعدد اینجا را به محل مورد علاقه برای طبیعت گردی و پیک نیک بدل کرده است، این دره در ما بین شهر ارومیه با اشنویه واقع شده است.

پیست اسکی خوشاکو از اطراف ارومیه

پیست اسکی خوشاکو

درسته بیشتر جاذبه های گردشگری ارومیه درر نیمه اول سال امکان بازدید دارند، اما پیست اسکی خوشاکو یکی از بهترین تفریحات زمستانی ارومیه قلمداد می شود، این پیست مجهز در فصل زمستان و فقط در روزهای جمعه قابل بازدید و تفریح می باشد که برای رسیدن به آن باید به بخش سیلوانا و سپس روستای خوشاکو سفر کنید.

آبشار سوله دوکل یا دیزج در آذربایجان غربی

آبشار سوله دوکل یا دیزج

خط مرزی بین سه کشور عراق، ترکیه و ایران در جنوب غربی آذربایجان غربی یکی از زیباترین ابشارهای ایران با نام ابشار سوله دوکل دیده می شود، این آبشار بسیار خروشان و متحیر کننده در دامنه کوه دالانپر قرار دارد و معمولا در فصل تابستان مملو از جمعیت می شود، برای بازدید از این پدیده فوق طبیعی به روستای زبوه سفر نمایید.

ساختمان شهرداری ارومیه

ساختمان شهرداری ارومیه

ساختمان شهرداری ارومیه در لیست برترین جاهای دیدنی ارومیه قرار دارد، این سازه دیدنی در سال 1307 شمسی ساخته شد و در طول سالها مورد اصابت بمب و گلوله های فراوان جنگی قرار گرفته است، از تصاویر هوایی این ساختمان به شکل یک عقاب با بال های باز می باشد که دلیل آن آرم و لوگوی آلمانی ها در آن سالها بود.

خانه انصاری ارومیه

خانه انصاری ارومیه

از لیست اماکن تاریخی ارومیه نام خانه انصاری مشاهده می شود، این منزل دیدنی در دوران قاجاریه در این منطقه ساخته شد، سبک معماری دیدنی و استفاده هنر گچ بری ایرانی آن را به یک جاذبه دیدنی خوب تبدیل کرده است، امروزه مالکیت آن بر عهده اداراه آموزش و پرورش قرار دارد که برای بازدید از آن به خیابان مدنی پس از میدان گول اوسته سفر کنید.

خانه جنرال ارومیه

خانه جنرال ارومیه

جنرال عسگرخان عبدالمالکی افشار در زمان قاجارها فرمانده نظامی منطقه ارومیه بود، این شخصیت مهم تاریخی برای زندگی خود یک خانه و عمارت خارق العاده با سبک معماری قجری ساخت و پس از آن با اضافه کردن یک مسجد و حسینیه به آن اسم و رسمی برای خود راه انداخت، برای دیدن یان اثر ملی به خیابان عسگر خان مراجعه کنید.

مسجد جامع ارومیه

مسجد جامع ارومیه

در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری ارومیه به زیباترین جاذبه مذهبی این خطه می رسیم؛ مسجد جامع ارومیه که قدمتش به دوران ایلخانیان در قرن 7 قمری بر می گردد بسیار زیبا خود نمایی می کند، البته در دوره های مختلف از جمله سلجوقیان و صفویان به آن شبستان و صحن های دیگری اضافه شد و چندین کتیبه با خط کوفی در ورودی محل به چشم بینندگان میخورد، این اثر ملی در خیابان امام واقع شده است.

سه گنبد از اماکن تاریخی ارومیه

سه گنبد

سه گنبد یک اثر به جا مانده از زمان سلجوقیان در ایران است که البته فقط یک گنبد دارد! این سازه استوانه ای شکل با ارتفاع 13 متر و قطر 5 متر و دو طبقه روی تپه ای باستانی در جنوب شهر قرار دارد، البته اینکه چه شخصی در این مکان مدفون است مشخص نیست و فقط به علت زیبایی و تاریخچه مهم آن در بین گردشگران محبوب شده است.

سخن پایانی

بلیط هواپیما ارومیه امروزه از شهرهای تهران و مشهد انجام می شود در سالهای آینده به شهرهای دیگر هم متصل خواهد شد، حال که با لیست بهترین جاهای دیدنی ارومیه آشنا شدید در بخش زیر می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
تالیف: این تودی
مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا