کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / شهرهای دیدنی کرمانشاه

شهرهای دیدنی کرمانشاه

شهرهای دیدنی کرمانشاه

همیشه در بین جاهای دیدنی کرمانشاه نام شهرهای دیدنی کرمانشاه به چشم می خورد، وقتی به تصاویر شهرهای گردشگری استان کرمانشاه نگاه می کنیم متوجه می شویم که حقیقتا این منطقه نسبت به سایر استان ها گردشگری ایران کمتر مورد توجه قرار داشته است، در این پست ایرانگردی شما را با ۱۰ تا از بهترین شهرهای دیدنی کرمانشاه ( ۱- پاوه، ۲ – روانسر، ۳- کنگاور، ۴- ثلاث باباجانی، ۵- صحنه، ۶- جوانرود، ۷- بیستون، ۸- هرسین، ۹- سرپل ذهاب، ۱۰- گیلان غرب ) آشنا خواهید شد، همراه من در این تودی باشید.

شهرهای استان کرمانشاه

استان کرمانشاه با داشتن هزاران اثر تاریخی و فرهنگی از دوران کهن زمانی پایتخت ساسانیان بوده و امروزه نیز با آب و هوای معتدل کوهستانی و وجود باغ ها، آبشار ها، چشمه ها، غارها و بناهای تاریخی در کنار تفرجگاه های طبیعی و همچنین فرهنگ، آداب و رسوم اصیل، غذاها، نان و شیرینی های خوش طعم مختص خود، در جای جای این استان و در همه ی شهرهای اطراف کرمانشاه، باعث شده گردشگران زیادی خصوصا در فصل بهار و تابستان به سمت این استان زیبا بروند.

کتیبه کوه بیستون که بی شک همگی اسم آن را شندیده اید و همچنین بازار سنتی کرمانشاه، مجسمه هرکول، گوردخمه دربند، کلیسای قلب مقدس مسیح کرمانشاه، حمام حاج شهباز خان، تکیه معاون الملک، تکیه بیگلر بیگی، بازار نان برنجی کرمانشاه، پارک جنگلی طاق بستان، پارک شرقی کرمانشاه، موزه تمبر، مسجد عمادالدوله و… تنها بخشی از بناهای سنتی و تاریخی گردشگری در استان کرمانشاه می باشد که بازدید از آنها خالی از لطف نمی باشد.

۱ – پاوه

1 - پاوه
۱ – پاوه

جاذبه های گردشگری پاوه از شهرهای پر جاذبه با طبیعتی زیبا،آثار و بناهای تاریخی زیادی است که مکانی مناسب برای گردش و تفریح می باشد. از مکان های دیدنی شهر پاوه می توان به آتشکده زردشت، غار قلعه قوری، آرامگاه سلطان اسحاق که مکانی تفریحی در کنار رود سیروان است و دخمه های سنگی خالو حسین، آرامگاه سید محمود اصفهانی که از دوران صفویان می باشد، همچنین بسیاری از دیگر روستاهای تفریحی گردشگری پاوه با مکان های تفریحی مانند آبشار نودشه، روستای زیبای مرزی هانه، روستای خانقاه که همگی مکان های خوش آب و هوای زیبایی می باشند.

۲ – روانسر

2 - روانسر
۲ – روانسر

مکان های دیدنی روانسر مشهور به دروازه اورامانات از دیگر شهرهای زیبای گردشگری کرمانشاه ست؛ روانسر از پرجاذبه ترین شهرهای استان کرمانشاه می باشد که آثار باقی مانده در اطراف این شهر نشان سکوت انسان ها از دوران پارینه سنگی یعنی حدود ۵۰ هزار سال پیش می باشد. شهر روانسر که در دامنه کوه شاهو قرار دارد، چشمه ها و باغ های زیادی دیده می شود؛ همچنین آثار باستانی همچون تپه موسایی، دخمه روانسر، سنگ نوشته های باقی مانده از دوره آشوریان و دیگر بقایای باقی مانده از هزاران سال پیش تاکنون، در روانسر و اطراف آن باعث شده که این شهر از قدیمی ترین شهرهای دیدنی کرمانشاه به حساب بیاید.

۳ – کنگاور

3 - کنگاور
۳ – کنگاور

معبد آناهیتا که در دوران اشکانیان پرستشگاه مردم آن زمان بوده، در شهر کنگاور می باشد. از دیگر مکان های دیدنی کنگاور می توان به سراب ماران، سراب بوجان، کبوترلانه، قلعه ساری، حمام حسن خان و معادن تاریخی نیز اشاره کرد. کنگاور شهری زیبا با آب و هوای معتدل در ۹۲کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.

۴ – ثلاث باباجانی

4 - ثلاث باباجانی
۴ – ثلاث باباجانی

ثلاث باباجانی با طبیعتی بکر و زیبا و چشمه های پرآب، از دیگر شهرهای گردشگری کرمانشاه می باشد که شهری مرزی می باشد. کوه های سرسبز از پوشش گیاهان دارویی، کوه های دالاهو، نور، قجر، دری، سارون، بنی گز و شفیله و چشمه زلال شفا که آب آن برای درمان بیماری ها از جمله بیماری های کلیوی استفاده می شود از دیگر جاذبه های گردشگری شهر ثلاث باباجانی می باشد. ثلاث باباجانی تا کرمانشاه نیز ۸۱ کیلومتر فاصله دارد.

۵ – صحنه

5 - صحنه
۵ – صحنه

شهر صحنه نیز شهری خوش آب و هوا با طبیعتی کوهستانی و سرسبز می باشد. گوردخمه دربند صحنه که به قبر کیکاوس و قبر شیرین و فرهاد نیز شهرت دارد، در منطقه دربند شهر صحنه می باشد. دربند صحنه دره ای پوشیده از درختان و پوشش گیاهی متنوع است که تماشای ان شما را حیرت زده می کند. سراب نیز از دیگر جاذبه های گردشگری شهر صحنه می باشد که طبیعت آن پوشیده از درختان و چشمه های زیبا می باشد. شهر صحنه با آب و هوای مطلوب در فاصله ۶۷ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

۶ – جوانرود

6 - جوانرود
۶ – جوانرود

مکان های دیدنی جوانرود که شهر مرزی جوانرود در فاصله ۹۰ کیلومتری کرمانشاه با داشتن بازارچه مرزی که انواع اجناس نو و یا حتی اجناس دست دوم، بازاری بزرگ است که در ایام مختلف سال خصوصا ایام نوروز گردشگران زیادی به این شهر خوش آب و هوا می روند.

۷ – بیستون

7 - بیستون
۷ – بیستون

بیستون یکی دیگر از شهرهای کرمانشاه است با داشتن بناهای تاریخی بسیار؛ که معروف ترین آن مجموعه تاریخی گردشگری بیستون با داشتن ۱۵۰ اثر تاریخی می باشد. مجموعه ای گردشگری تفریحی برای علاقه مندان به بناهای باستانی برای آشنایی بیشتر با قدمت، فرهنگ، حکومت و پادشاهی های گذشته در ایران است.

مجموعه ی بیستون در دامنه کوه بیستون در مسیر همدان کرمانشاه می باشد. کتیبه داریوش – کتیبه شیخ علی خان زنگنه – کاروانسرای شاه عباسی با ایوان ۳ هزار متری که ساخت آن از دوره شاه عباس تا شاه سلیمان زمان برده، همینطور کاروانسرای ایلخانی و و نقش برجسته ی هرکول بازمانده از دوران اشکانیان، تنها بخشی از آثار بجای مانده تاریخی مجموعه بیستون می باشد. که در ۳۰کیلومتری شهر کرمانشاه واقع شده است.

۸ – هرسین

8 - هرسین
۸ – هرسین

شهرستان هرسین استان کرمانشاه نیز با صنایع دستی چون قالی، گلیم و بناهای تاریخی همچون قلعه هرسین – تپه گنج دره – گوردخمه اسحاق وند – قلعه سرماج – حوض سنگی – کتیبه بیستون – تخت شیرین – دیوار ساسانی – بنای ساسانی – پل خسرو – طاق سنگی – پلکان سنگی و مجسمه هرکول، که همگی با نقش و نگار و جذابیت های خود باقیمانده از دوران کهن می باشند، که امروزه گردشگران فراوانی را به خود جذب می کنند. اگر قصد سفر به این شهر زیبا و خوش آب و هوا و دارای باغ ها و درختان میوه را دارید، خوب است بدانید که هرسین در فاصله ۵۸ کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد.

۹ – سرپل ذهاب

9 - سرپل ذهابشهرستان سرپل ذهاب نیز که زمانی حکم قلعه محافظتی مرز کشور را داشته، در کنار ویرانه های شهر کهن حلوان قرار دارد و از آن تنها قلعه ی مخروبه ای از یزدگرد سوم باقی ماندهو این شهر مرزی زمانی مورد حمله اعراب قرار گرفته است،  شهر سرپل ذهاب با چشمه های آب گرم درمانی و همچنین چشمه ساران زلال و باغ های سیب و انار و انجیر و… بسیار زیباتر شده است.

همچنین جاذبه های تاریخی دکان داوود باقیمانده از دوره مادها، نقش آنوبانی نی، طاق گرا و زیارتگاه احمد بن اسحاق و همزیستی مردم شیعه و سنی به دوستی در کنار یکدیگر؛ شهری هم مرز با کشور عراق است که در فاصله ۱۴۸ کیلومتری کرمانشاه قرار دارد.

۱۰ – گیلان غرب

10 گیلان غرب
۱۰ گیلان غرب

شهر مرزی گیلان غرب که در دوران جنگ تحمیلی مورد حمله نیروهای عراقی قرار گرفته و مردمان بسیاری با استقامت و دلیری در برابر دشمن به شهادت رسیدند، همانند دیگر شهرهای استان کرمانشاه دارای آثار باستانی و بناهای تاریخی بسیاری می باشد که مکان مناسبی برای تفریح و گردشگری به حساب می آید. عهمله قیوت، حهسهن زووردار، قصر سراب، سراب مورت گیلان غرب، منطقه سرسبز چله، تنگه گلم، پارک طبیعی ناودار، دربند گلین، بخشی از مکان های تاریخی، طبیعی و گردشگری گیلان غرب می باشند.

سخن پایانی

اگر قصد بازدید از جاذبه های گردشگری کرمانشاه و شهرهای دیدنی کرمانشاه را دارید با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه بهتره برنامه گردشگری خود را در نیمه اول سال تنظیم کنید، همچنین تجربیات و امتیاز خود را در بخش زیر درج نمایید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=73464

مهری شاپوری

تا سال 95 یه زن خونه دار عادی بودم ، خیلی دوست داشتم کار کنم و همزمان به کار خونه برسم تا اینکه به تیم بزرگ این تودی آشنا شدم ، واقعا کار گردشگری بی نظیره.

مطالب مرتبط
مسجد جامع شافعی
مهدی خانی
0 دیدگاه
بازار سنتی کرمانشاه
مهدی خانی
0 دیدگاه
فرودگاه کرمانشاه
مهدی خانی
4 دیدگاه
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :

نقشه بزودی ...

توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس