رستوران عمارت سیمون اصفهان

Simon Pavilion restaurant
رستوران عمارت سیمون اصفهان

رستوران عمارت سیمون یکی ازی زیباترین کافه رستوران‌های اصفهان در محله جلفا، در جوار کلیسای وانک قرار دارد، صبحانه عمارت سیمون در بین اصفهانی‌ها و مسافران، محبوبیت بالایی دارد، ساعت کاری رستوران عمارت سیمون همه روزه از ۸.۳۰ صبح الی ۲۳.۳۰ شب، حتی در روزهای تعطیل است که معمولا در وعده‌ی صبحانه با توجه به منوی صبحانه جذابش، شلوغ‌تر از سایر ساعات می‌شود.

رستوران سیمون دارای سه نوع صندلی، یکی در محوطه و صحن حیاط اصلی، تعدادی میز و صندلی در اتاق‌های مختلف عمارت سیمون و میزهایی در بخش بالکن عمارت سیمون است که به شدت زیباست و معمولا گردشگران از بخش‌های مختلف این خانه تاریخی عکس‌های زیبایی ثبت می‌کنند، همچنین برای رزرو میز در رستوران سیمون با شماره تلفن رستوران سیمون که در بخش جزئیات مطلب درح شده تماس بگیرید.

از لحاظ قیمتی، به طور کلی ، قیمت نوشیدنی و غذاهای رستوران سیمون در لیست رستوران‌های لوکس اصفهان با قیمت گران قرار می‌گیرد که با توجه به لوکیشن تاریخی و برند بودن نام رستوران در کنار کیفیت خوب غذاهای سرو شده در این مکان، معقولانه به نظر می‌رسد، برای اطلاع از قیمت غذاهای کافه رستوران سیمون، پیچ اینستاگرام عمارت سیمون را که لینک آن، در بخش جزئیات مطلب درح شده، دنبال کنید.

عمارت سیمون که یکی از خانه‌های تاریخی اصفهان در محله جلفا قرار دارد، امروزه با تغییر کاربیر به یک کافه رستوران، خیلی زود در بین مردم و مسافران ورودی به شهر اصفهان با توجه به انتشار تصاویر جذاب این عمارت، به شهرت رسیده که معمولا در دو روز پایانی هفته، پیدا کردن میز خالی در این کافه رستوران کلاسیک، نیاز به انتظار یکی دو ساعته دارد، منوی رستوران عمارت سیمون دارای غذاهای ایرانی، منوی غذاهای گیاهی، منوی غذاهای فرنگی، منوی استیک و کباب، منوی اسپرسو و گلاسه، دسر، نوشیدنی، صبحانه و برخی غذاهای مختص این کافه رستوران بوده که در ادامه، بیشتر آشنا خواهید شد.

عمارت سیمون کجاست؟

عمارت سیمون در محله جلفا و نزدیک کلیسا وانک و کلیسای بتلحم واقع شده است، برای رسیدن به عمارت سیمون با خودروی سواری، نقشه رستوران عمارت سیمون در ابتدای مطلب را دنبال کنید تا با کمک نقشه نشان، بلد یا گوگل مپ، خیلی آسان این عمارت نوستالژیک را مسیریابی کنید، البته پیدا کردن جای پارک در این محدوده از شهر اصفهان، تقریبا غیر ممکن است و باید خودروی خود را در حاشیه خیابان حکیم نظامی پارک کنید تا بقیه مسیر را پیاده به این عمارت طی کنید.

آدرس رستوران عمارت سیمون با مترو

بهترین روش مراجعه به عمارت سیمون برای میل غذا یا نوشیدنی، استفاده از متروی اصفهان است، ایستگاه متروی دکتر شریعتی در فاصله ۱ کیلومتری کافه رستوران عمارت سیمون قرار دارد که نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به عمارت سیمون محسوب می‌شود که با پیاده شدن در این ایستگاه، بقیه مسیر را از سنگ فرش جذاب منطقه جلفا و خیابان کلیسا به سمت عمارت سپری کنید.

منوی رستوران عمارت سیمون

منوی رستوران عمارت سیمون اصفهان برای هر نوع سلیقه و سن و سالی فرمت خود را چیده است، در زیر فهرست غذاهای رستوران سیمون در سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام به شرح زیر می‌باشد:

  • منوی غذاهای فرنگی عمارت سیمون: سوییت اندساور چیکن، پنه آلفردو مرغ، پنه آلفردو بیکن، کروکت سیب زمینی، سالاد سزار
  • منوی غذاهای ایرانی رستوران سیمون: چلو جوجه کباب با استخوان بی درنگ، آسه ملس، کباب سرکیف شیشلیک، قبضه کباب، مرغ کباب، بختیار کباب، قنجه کباب، قنجه ارباب با چلو، دمی ماهیچه پلو، پوده کباب، ماهی جواهرنشان، شیش طاووق با پلو
  • منوی خوراک‌های رستوران سیمون: خوراک جوجه کباب با استخوان بی درنگ، خوراک قنجه کباب، خوراک شیش طاووق، خوراک ماهی جواهرنشان، خوراک گردن، شوید باقلی پلو، خوراک آسه ملس، خوراک کباب سرکیف، خوراک قبضه کباب، خوراک مرغ کباب، خوراک بختیار کباب، خورشت فسنجان با گوشت، خورشت فسنجان با مرغ
  • منوی پیش غذای رستوران سیمون: حمص، میرزا قاسمی، سبزه باغ، چکه ماست، خورشت ماست
  • منوی صبحانه کافه سیمون: پنیر، مربا، ارده، چای نبات، عسل

اتاق گالری عمارت سیمون

اتاق گالری عمارت سیمون هم برای برگزاری میهمانی‌های کوچک، جلسات کاری و تجاری با ظرفیت اندک طراحی شده، که در آن ۵ میز که هر کدام ۳ تا ۵ صندلی دارند، تعبیه شده است، در یکی از اتاق‌های عمارت سیمون همراه با میز و صندلی‌های کلاسیک و بدور از سر و صدای محیط اصلی رستوران، برای علاقه مندان قابل رزرو باشد. سقف اتاق گالری به صورت چوبی تزئین شده و پنجره‌های موجود در آن به صورت رنگی به محوطه اصلی حیاط ویو دارند.

اتقاق جلسات عمارت سیمون

یکی دیگر از اتاق‌های بزرگ عمارت سیمون که در گذشته کاربری اندرونی در بخش تابستان نشین را داشته، امروزه با تغییر کاربری و چیدن یک میز طولانی همراه با صندلی، به اتاق جلسات این کافه رستوران اختصاص پیدا کرده تا گروه‌های تجاری و بیزنسی با ظرفیت کم بتوانند، جلسات کاری خود را همراه با سرو غذا و نوشیدنی در یک اتاق وی آی پی و محیطی کاملا آرام برگزار کنند.

تاریخچه عمارت سیمون

بر اساس شواهد موجود مالک اصلی خانۀ خواجه سیمون، یکی از تاجران بنام  در قرن هجدهم میلادی بوده که وضعیت مالی خوبی نیز داشته است. در اسناد و مدارک مکتوب، آمده که وی علاوه بر فعالیت تجاری و ‏اجتماعی در امور خیریه پیشقدم بوده و سرپرستی حدود سی خانوار را در فریدن بر عهده داشته است. او در ۱۲۴۰ق/۱۸۲۴م به دست ‏حاجی هاشم خان، حاکم وقت، کشته شد.

اتاق شاه نشین عمارت سیمون

اتقاق شاه‌نشین عمارت سیمون که اکنون یکی از گران‌ترین میزهای رستوران سیمون در آن قرار دارد، در گذشته مورد استفاده این تاجر بزرگ قرار داشته است، اتاقی متشکل از ۵ در معروف به پنج دری که به سایر بخش‌های عمارت از جمله اندرونی، بیرونی، حیاط و مطبخ خانه هم راه پیدا می‌کند، پنجره‌های این اتاق با ویو دل انگیز به سمت فضای سبز و حوض عمارت سیمون، چشم هر بیننده‌ای را لحظاتی مات جذابیت خود می‌کند.

معماری عمارت سیمون

عمارت سیمون با سبک معماری گودال باغچه که برای مناطق کویری ساخته شده، دارای یک صحن حیاط در مرکز همراه با حوض و فضای سبز و ساختمانی دو طبقه، گرداگرد صحن اصلی حیاط بوده که دو بخش عمارت تابستان نشین سیمون و عمارت زمستان نشین سیمون در گذشته، در فصول گرم و سرد سال، مورد استفاده ساکنین این خانه قرار داشته است تا از سرمای سوزناک هوای اصفهان و گرمای طاقت فرسای این شهر در امان باشند.

این دو بخش به گونه‌ای طراحی شده که در فصل تابستان کمترین میزان نور خورشید به عمارت بتابد و بالعکس در بخش زمستان شنین، بیشترین میزان نور خورشید برای گرمای بیشتر عمارت به ساختمان و آجرهای بیرونی برخورد می‌کند، سبک معماری عمارت سیمون کاملا قجری و ایرانی بوده که نمونه‌های مشابه این نوع معماری را در خانه‌های تاریخی ایران نظیر خانه تاریخی ملاباشی، عمارت طباطبایی‌ها کاشان و عمارت عباسیان کاشان هم مشاهده می‌کنیم.

نظرات رستوران عمارت سیمون

قبل از اینکه نظرات مردم و گردشگران درباره کافه رستوران عمارت سیمون اصفهان را بخوانید، توصیه می‌کنیم اگر حوصله شلوغی و ایستادن برای خالی شدن صندلی ندارید، در روزهای غیر تعطیل و تایم عصر تا ۸ شب به این کافه رستوران زیبا مراجعه کنید، در پایان منتظر امتیاز و نظرات شما درباره کافه رستوران عمارت سیمون اصفهان در محله جلفا خواهیم بود.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=89467

زهرا هاشم زاده

مطالب مرتبط
زیباترین خانه‌های تاریخی ایران کدامند؟
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
خانه نصیر الملک شیراز
امیر رضا شاهرخی
0 دیدگاه
خانه زینت الملک شیراز
آتنا بنی اسدی
11 دیدگاه
مقبره خواجه نظام الملک اصفهان
امیر رضا شاهرخی
0 دیدگاه
خانه مردم شناسی بومیان کیش
الناز ایل بیگی
2 دیدگاه
خانه تک بادگیر کیش
آتنا بنی اسدی
2 دیدگاه

24 پاسخ

  1. عالی بود واقعا همه چیز عالی بود اتاق تولد و دیزاین خیلی خوب وشیک غذاها خوشمزه محیط زیبا و دوست داشتنی خیلی خوب پذیرایی انجام شد غذاها طعم متفاوت و جدیدی داشتن واقعا هزینه کردن توی سیمون برای تجربه جدید و فضای زیبا و غذاهای واقعا خوشمزه ارزشداره . توصیه میکنم دوستان یکبار حتما تجربه کنند .

  2. محیط تاریخی و زیبا . کارکنان عالی و با ادب . کیفیت غذا عالی و قیمت ها بالا . در هر صورت خیلی زیبا بود و دنج .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
ساعت دسترسی : 08:30 تا 23:30
نوع کاربری : کافه رستوران با غذاهای ایراین و فرنگی
توضیحات بیشتر
موارد تفریحی : شکم گردی، شب گردی، عکاسی
امکانات رفاهی : سرویس بهداشتی، کافه، آنتن دهی موبایل، دسترسی به اینترنت، رزرو میز، آلاچیق
ملزومات سفر : موبایل، وجه نقد، کارت بانکی، کفش راحتی
اطلاعات تماس
آدرس : اصفهان، جلفا، خیابان کلیسا، مقابل کلیسای وانک
شماره تماس : 03131325011
وب سایت : http://www.simonpavilion.com/