خانه / شهر سومبور (سامبور) Sombor

شهر سومبور (سامبور) Sombor

شهر سومبور (سامبور) Sombor

امروز قصد دارم شهر سومبور (سامبور) را به شما معرفی کنم، شهری با طبیعتی بی نظیر و دیدنی که علاقمندان خاص خود را می طلبد. این شهر که در استان خود مختار وویودینا واقع است و مرکز اداری باچکا می باشد، در طی سالیان گذشته، دوران سخت و دشواری را در زیر پرچم حکومت های مختلف سپری کرده است. در واقع در طول تاریخ، مردمان این منطقه و این شهر مشکلات بسیاری را تحمل کردند، اما استوار و پایدار ماندند.

شهر سومبور (سامبور) Sombor

ویژگی ها

حاکمان مجار و عثمانی سال ها بر این نواحی سیطره داشتند. طبق آنچه که در تاریخ سومبور بیان شده، پادشاهان مجار تا قرن ۱۶ میلادی حاکم اینجا بودند. البته عثمانی ها حکومت را از چنگ مجارها بیرون کشیدند و خود بر این نواحی حکومت کردند. نکته مهم در این دوران تغییر نام این شهر است. بعد از اینکه عثمانی ها اداره ی این شهر و منطقه را بدست گرفتند، این شهر را سونبور نامیدند. با تمام این تغییرات و تحولات اکنون اینجا یکی از شهرهای دیدنی صربستان محسوب می شود. سرسبزی و فضای طبیعی این شهر بیش از هر چیز توجه گردشگران و توریست ها را به خود جلب می کند. طبیعتی که شادابی و نشاط را به تمام مسافران تزریق می کند و زیبایی خاصی دارد.

شهر سومبور (سامبور) Sombor

اگر از محیط این شهر جدا شویم و سری به نقاط مختلف آن بزنیم، متوجه سازه ها و ساختمان های قدیمی می شویم. وقتی شما به شهر سومبور امروزی می رسید و در خیابان ها و محلات آن پیاده روی می کنید، احساس خوبی بدست می آورید. اگر چه سازه ها و ساختمان های قدیمی همچنان در سومبور دیده می شوند، اما فقط به عنوان یک جاذبه ی گردشگری و تاریخی اهمیت دارند.

من به شما پیشنهاد می کنم شهر سومبور را بعنوان یکی از گزینه های گردشگری خود در صربستان مد نظر قرار دهید. این شهر زیبایی ها و جذابیت هایی دارد که قطعا شما از سفر به آن راضی خواهید بود.

شهر سومبور (سامبور) Sombor


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=68461

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
دبی یا استانبول؟ کدام بهتر است؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس