شهرهای دیدنی در صربستان

شهرهای دیدنی در صربستان

صربستان و شهرهای دیدنی آن اگرچه دارای جذابیت ها و جاذبه های گردشگری بسیارب هستند، با این حال اغلب این شهرها برای گردشگران ناشناخته اند. در واقع شهرهای صربستان در مقایسه با سایر کشورها در جنوب شرقی اروپا نادیده گرفته می شوند. در شهرهای مختلف این کشور صومعه ها، کلیساها و قلعه های بسیار دیدنی قرار دارد، که شما بعنوان مسافر قطعا از دیدن آنها متحیر می شوید.

شهرهای دیدنی در صربستان

شاید برای جالب باشد که بلگراد در این بین استثناست و هیجان و زندگی شبانه ای که در این شهر موج می زند، طرفداران بسیاری دارد. در کنار رودخانه ‌های زیبا یا در میان تپه‌ها و دره‌ها در شهرهای دیدنی صربستان، جشنواره‌ های موسیقی و فرهنگی متعددی برای بازدیدکنندگان برگزار می شود. تاریخ شگفت‌انگیز و گاه پر دردسر این کشور دلیل دیگری برای بازدید است این کشور دوست‌داشتنی شما را با آن شگفت‌زده خواهد کرد. در این مطلب شما را با این شهرها آشنا می کنیم.

۱۵- ورانیه (Vranje)

ورانجه (ورانیه) در جنوب کشور واقع است، شما با قدم زدن در خیابان آن و دیدن عمارت ها و حمام های دوره عثمانی احساس می کنید در ترکیه هستید. در واقع این شهر در تاریخ طولانی اش توسط رومیان، بلغارها و به ویژه عثمانی‌ها اداره می گردید. ترک ها تاثیر زیادی در توسعه ی این شهر داشتند. ورانجه (ورانیه) یکی از شهرهای دیدنی صربستان است که مردمانی صمیمی دارد و از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است. بازدید از مکان های تاریخی و قلعه ی زیبای قرن یازدهم این شهر، دلیل اصلی سفرگردشگران به اینجا است.

۱۴- لسکواچ (Leskovac)

شما با گشت گذار در اطراف این شهر مناظر بسیار دلپذیری را می بینید. در کنار این مناظر جذاب، تپه‌های کم ارتفاع و زیبای لسکواچ محیطی آرامش ‌بخش را برای مردم فراهم می کنند. متاسفانه در جنگ جهانی دوم این شهر به شدت بمباران شد و بسیاری از ساختمان های تاریخی آن از بین رفت، به همین دلیل مرکز شهر فاقد ساختمان های جذاب و دیدنی است. با این حال این شهر دارای میراث فرهنگی غنی است. تعدادی صومعه قدیمی زیبا در نزدیکی شهر وجود دارد که قطعا ارزش دیدن را دارند.

۱۳- پانچوو (Pancevo)

پانچوو در کنار رودخانه های تامیس و دانوب قرار دارد و این یکی از ویژگی های بارز این شهر است. در تابستان، محلی ها و خارجی ها به تفرجگاه Bela Stena می روند تا از ساحل زیبا نهایت استفاده را ببرند. خود شهر دارای جاذبه های فرهنگی متعددی است که باید برای گشت و گذار در آن ها وقت بگذارید. صومعه قرن شانزدهمی Vojlovica تنها یکی از نقاط برجسته آن است.

۱۲- اسمدروو (Smederevo)

تاریخ باستانی اسمدروو که در سواحل دانوب قرار دارد، آن را به مکانی جالب برای بازدید تبدیل کرده است. مرکز شهر با بلوارهای عریض که کافه‌ها و رستوران‌های کوچکی را در خود جای داده، دلپذیر و دیدنی است. جاذبه ی اصلی پیشنهادی قلعه فوق العاده زیبای شهر است، که اگرچه در جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید، اما با این حال مطمئناً جذاب و دیدنی است. همچنین توصیه می کنم از موزه شهر برای دیدن تمام آثار باستانی دیدن کنید. اسمدروو یکی از شهرهای دیدنی صربستان است.

۱۱- زرنیانین (Zrenjanin)

این شهر که در بخش شمالی کشور صربستان قرار دارد، به نام زارکو زرنیانین، رهبر پارتیزان های یوگسلاوی که در جنگ جهانی دوم توسط نازی ها شکنجه و کشته شد، نامگذاری شد. شکل ساختمان ها و سازه ها در زرنیانین منعکس کننده وضعیت این منطقه در دوران های مختلف به لحاظ سیاسی است. شما می توانید ساختمان های دوران هاپسبورگ ها در میان بلوک های خاکستری دوران سوسیالیستی ببینید. جاذبه های بسیار زیادی در زرنیانین قرار دارد، از میدان مرکزی آن که بی نظیر است تا قلعه ها و مراکز فرهنگی همه و همه دیدنی هستند. این شهر یکی از شهرهای دیدنی صربستان است.

۱۰- سومبور (Sombor)

در میان مردم محلی، این شهر را به دلیل خیابان ‌های سرسبز، پارک ‌ها و میدان ‌های سرسبز و زیبایش، با عنوان Greentown شناخته می‌شود. سامبور جاذبه ها و مکان دیدنی بسیاری دارد که تالار شهر و ساختمان Zupanija تنها دو مورد از برجسته‌ترین آنها است. علیرغم الحاق شدن به مجارستان در طول جنگ جهانی دوم، ساختمان های Sombor به خوبی حفظ شده اند و خیابان اصلی عابر پیاده مملو از جذابیت های قدیمی است که باعث می شود احساس کنید به زمان بازگشته اید.

۹- پوژارواچ (Pozarevac)

اگر به دنبال گشت و گذار در منطقه اطراف بلگراد هستید، پوزارواچ که در بیش از هفتاد کیلومتری پایتخت قرار دارد، یک مکان بی نظیر برای سفری کوتاه و یکروزه است. پوزارواچ علاوه بر گالری بزرگی که بر آثار هنری نقاش مشهور صربستانی باریلی تمرکز دارد، دارای یک موزه خارق العاده است که تعداد زیادی از مصنوعات مربوط به تاریخ شهر را در خود جای داده است.در این موزه تعداد زیادی سکه، گلدان و اسلحه رومی بسیار شگفت‌انگیز وجود دارد.

شما می توانید از سایت باستان شناسی در حومه شهر دیدن کنید، البته باید به این توجه داشته باشی که تنها سه یا چهار درصد از آن تا به امروز کاوش شده است، اگر در پوزارواچ هستید ارزش دیدن دارد. علاوه بر همه ی این جاذبه ها، من پیشنهاد می کنم برای گشت و گذار و تفریح به کلوپ‌های شبانه و بارهای شاد شهر بروید تا تجربه ی جدیدی بدست بیاورید. این شهر یکی از شهرهای دیدنی و جذاب صربستان است.

۸- سرمسکا میتروویکا (Sremska Mitrovica)

این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا است که تاریخی چشمگیر متعلق به پنج هزار سال قبل از میلاد دارد. سرمسکا میتروویکا زمانی یکی از چهار پایتخت امپراتوری روم بود که در آن زمان به عنوان سیرمیوم شناخته می شد. این شهر در حال حاضر کمی در رکود به سر می برد، صنعت آن در حال از بین رفتن است و آینده آن نامشخص به نظر می رسد. شاید جذاب به نظر برسد که این شهر دارای ویرانه‌های باستانی فراوانی است زیرا در گذشته یکی از بزرگترین شهرهای جهان بود. علاوه بر موزه سرمسکا که بسیار جذاب است، ویرانه‌های رومی، کلیساها و بازارهای قدیمی خوبی نیز در سرمسکا میتروویکا برای بازدید وجود دارد.

۷- ورساک (Vrsac)

این شهر کوچک که فاصله چندانی با مرز رومانی ندارد، با پای پیاده به راحتی قابل کاوش است و مانند بسیاری از بازدیدکنندگان، باید قبل از رفتن به رومانی از آنها دیدن کنید. این شهر با تاکستان‌های بسیار خوب اطراف شهر، تپه‌های سرسبز و قلعه‌ای قدیمی مشرف به ورساک، مکانی زیبا با مناظر زیبا و نوشیدنی‌های عالی برای تفریح است. ورساک با تعداد زیادی رستوران و کافه، و همچنین دو صومعه ارتدکس در نزدیکی آن، یک مکان کوچک دوست‌داشتنی برای گذراندن دوران تعطیلات است. ورساک یکی از دیدنی ترین و زیباترین شهرهای صربستان است.

۶- سوبوتیسا (Subotica)

سابقاً یک شهر تأثیرگذار در امپراتوری اتریش-مجارستان بود، ثروت و اهمیت سوبوتیکاT معماران و هنرمندان بسیاری را به خیابان‌های آن کشاند و به همین دلیل است که امروزه بازدید از آن بسیار جذاب است. معماران و هنرمندان در سوبوتیکا هنر خود را با طراحی ساختمان های خیره کننده به نمایش گذاشته اند. شما با قدم دن در خیابان های این شهر مجذوب زیبایی های این سازه ها می شوید. این شهر که در شمال کشور واقع شده است، کاملاً چند فرهنگی است و جمعیت بزرگ کروات و مجارستان این شهر ترکیبی از فرهنگ ‌ها را بوجود آوردند. از اینجا می توانید یک سفر یک روزه به شهر زیبای کنار دریاچه پالیک داشته باشید.

۵- نیس (Nis)

نیس که قدمت آن به دوران پیش از روم برمی‌گردد، مطمئناً دارای سهم مناسبی از مکان‌های تاریخی است. شاید این نکته برای شما جذاب باشد که امپراتوران رومی متعددی در اینجا متولد شدند. این قلعه چشمگیر و برج جمجمه این شهر که بعدها توسط عثمانی ها اداره شد، بقایایی از گذشته پرفراز و نشیب آن است که باید در لیست بازدید شما گنجانده شود.

سومین شهر بزرگ کشور مکانی شلوغ است که در آن کوکتل ‌بارها و کافه ‌های جوی در میان کوچه‌های قدیمی پنهان شده‌اند. هر نیس که یکی از شهرهای دیدنی صربستان است، جمعیت دانشجویی زیادی دارد. حضور دانشجویان، نیس را به صحنه موسیقی پر جنب و جوش تبدیل کرده است. این شهر بهترین رویداد ها و جشنواره ها و بخصوص برنامه های آشپزی  را در کشور دارد.

۴- کرالیوو (Kraljevo)

کرالیوو در مرکز کشور واقع است، شهر کوچکی است که هر ساله تعداد بیشتری از گردشگران را به خود جذب می کند. در حالی که خود شهر نسبتاً ضعیف است و چیز زیادی در آن نیست و جاذبه اصلی آن چیزی است که خارج از محدوده ی آن قرار دارد.

صومعه های قرون وسطایی دیدنی در نزدیکی آن قرار دارند. آنها واقعا با معماری نفس گیر و نقاشی های دیواری لذت بخش زیبا هستند. استودنیکا که قدمت آن به قرن دوازدهم می رسد، خیره کننده است و یکی از چشمگیرترین ساختمان های کشور است. علاوه بر این در کرالیوو می توانید از قلعه Maglic دیدن کنید که دارای استحکامات باستانی و مناظر زیبایی از رودخانه ایبار است. در تابستان می توانید در امتداد آبراه ها و تپه های آن به قایقرانی بروید.

۳- کراگویواچ (Kragujevac)

چهارمین شهر بزرگ کشور در کنار رودخانه لپنیکا قرار دارد. کراگویواچ با وجود اینکه مرکز صنعتی صربستان است، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دارد. جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن دیدن کنید، پارک یادبود سوماری برای بازدید بسیار جالب است. کراگویواچ، مکانی جوان‌پسند است که هوای سرزنده و رستوران‌ها و بارهای ارزان ‌قیمتی برای بازدیدکنندگان دارد. کراگویواچ از شهرهای دیدنی صربستان است که زندگی شبانه پر شور آن جذابیت دیگری دارد.

۲- نووی ساد (Novi Sad)

این شهر زیبا که به «آتن صربستان» معروف است، مملو از مکان‌های تاریخی است. از مهمترین آثار آن قلعه سلطه ‌جویانه پترووارادین است که از جهاتی یادآور پارتنون است. در حالی که این مکان جذاب با ساختمان های متعددی است که قدمت آنها به هاپسبورگ ها بازمی گردد، صحنه فرهنگی پر جنب و جوشی در آن وجود دارد و هر سال ارگ میزبان یک جشنواره موسیقی عظیم است. نووی ساد مکانی زیباست که پارک‌های کوچک زیادی دارد. یکی از جاذبه های این شهر کافه‌ ها و گالری‌ های آن در میان کوچه ‌های پر پیچ‌ و خم آن است.

۱- بلگراد (Belgrade)

پایتخت صربستان در نقطه‌ای که رودخانه‌های ساوا و دانوب به هم می‌رسند، مکانی است که پر از انرژی و زندگی است. بلگراد با ترکیبی التقاطی از سبک‌ های معماری که شامل بلوک ‌ها و ساختمان ‌ها و خرابه‌های بتنی سوسیالیستی است که قدمت آن به زمانی که کشور توسط عثمانی‌ها و هاپسبورگ اداره می‌شد، یک شهر جذاب برای کاوش است. بسیاری از موزه‌ های جالب، قهوه‌ خانه ‌ها و یک ارگ چشمگیر و همچنین چند پارک دوست‌داشتنی و پیاده‌روی در کنار رودخانه از نمونه ای از جاذبه های بلگراد است. با تعداد زیادی بار و کلوب، زندگی شبانه بلگراد به تنهایی ارزش بازدید از این شهر را دارد.

شهرهای دیدنی صربستان شهرهای دیدنی صربستان شهرهای دیدنی صربستان شهرهای دیدنی صربستان شهرهای دیدنی در صربستان شهرهای دیدنی در صربستان شهرهای دیدنی در صربستان شهرهای دیدنی در صربستان شهرهای دیدنی در صربستان شهرهای دیدنی در صربستان شهرهای دیدنی در صربستان شهرهای دیدنی در صربستان شهرهای دیدنی در صربستان شهرهای دیدنی در صربستان


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=67966

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
دبی یا استانبول؟ کدام بهتر است؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس