خانه / شهر سرمسکا میتروویکا (Sremska Mitrovica)

شهر سرمسکا میتروویکا (Sremska Mitrovica)

شهر سرمسکا میتروویکا (Sremska Mitrovica)

در سفر به شهر سرمسکا میتروویکا قطعا چیزهای شگفت آور و جذابی را خواهید دید که هیچگاه از حافظه ی شما پاک نخواهد. شد. در واقع یک گردش و تفریح و همینطور یک سفر زمانی خاطره انگیز می شود که لحظات نابی را برای شما و همسفرانتان رقم بزند. من شما را در این گشت و گذار به یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا همراهی می کنم. با هم می رویم به استان وویودینا و در ناحیه ی سرم صربستان، شهری پر از جاذبه های تاریخی و گردشگری که ارزش یک بار دیدن را دارد.

شهر سرمسکا میتروویکا (Sremska Mitrovica)

تاریخچه

سرمسکا میتروویکا بر اساس کشفیات باستان شناسان تاریخی کهن رو با خودش همراه دارد. من چند تا از مواردی را که در جستجوهایم در مورد این شهر بدست آوردم، را خدمت تون می گویم. اول اینکه محققان و باستان شناسان توانستند به شواهدی دست پیدا کنند که نشان می دهند از حدود ۵۰۰۰ سال پیش افرادی در این منطقه زندگی می کردند. البته جواهرات یونیا (آیونیا) Ionia و حکومت رومیان بر این منطقه یک قرن پیش از میلاد، تا حدودی این قضیه را تایید می کند. من می خواهم یک داستان واقعی را از کشف آثار متعلق به دوران باستان در سرمسکا میتروویکا را برای شما تعریف کنم.

شهر سرمسکا میتروویکا (Sremska Mitrovica)

در سال ۱۹۷۲ یک کارگر به صورت خیلی تصادفی گلدانی قدیمی مربوط به دوران رومی ها شامل ۳۳ سکه طلا را پیدا می کند، این سکه ها در یک کیسه ی چرمی و در داخل دیوار خانه پنهان شدند. جالب ترین قسمت این داستان اینست که چهار سکه دوره کنستانتیوس دوم در میان سکه های ضرب شده سیرمیوم قرار داشت. این سکه ها متعلق به اواخر قرن چهارم پس از میلاد است.

شهر سرمسکا میتروویکا (Sremska Mitrovica)

اینها فقط نمونه هایی از آثار تاریخی شهر سرمسکا میتروویکا بشمار می روند، که البته همه بسیار گرانبها هستند. من همواره این شهر را بعنوان شهری ناشناخته برای گردشگران و توریست ها می دانم. امیدوارم این مطلب در آشنایی بیشتر شما با جاذبه های تاریخی و گردشگری سرمسکا میتروویکا کمک کننده باشد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=68466

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه
شهر وایت هورس از شهرهای توریستی کانادا
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس