اروپاکلیسا

کلیسای جامع سنت ویتوس پراگ

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
III. Nadvori 48/2 | Prague Castle, Prague 119 01, Czech Republic
مدت زمان بازدید
:
21 ساعت
ساعت دسترسی
:
09:00 تا 17:00
تفریحات
:
پیاده روی , عکاسی
امکانات
:
اطلاعات , سرویس بهداشتی , پارکینگ , راهنما , آنتن دهی موبایل , دسترسی به اینترنت , نیمکت
اماکن نزدیک
:
قلعه پراگ 52m ، دیوار جان لنون 689m ، موزه فرانتس کافکا 777m ، پل چارلز 926m ، رستوران یو گالبیچی 430m ، کافه گربه پراگ 2km ، برگر کینگ (شعبه پراگ) 2.6km
نکات ضروری
:
همه روزه دایر است!
ثبت ها
:
آثار ملی جمهوری چک
افتخارات
:
معماری رنسانس - گوتیک دیدنی
تماس
:
420224372434
لوازم سفر
:
موبایل , وجه نقد , کارت بانکی , کفش راحتی
موقعیت روی نقشه گوگل
:

کلیسای جامع سنت ویتوس از مهم ترین جاهای دیدنی پراگ می باشد که معماری شگفت انگیزی دارد، هرچند ساخت قلعه پراگ در سال 970 شکل گرفته، ساخت این کلیسا در سال 1344 شروع شده و در بازه های زمانی مختلف تا سال 1929 و به مدت 6 قرن مراحل تکمیلی اش به درازا کشید. بدون شک، همین امر و تطویل زمان ساخت، مهمترین دلیل برای تنوع سبک های معماری در مراحل تکمیل کلیسا می باشد.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

معماری کلیسا جامع سنت ویتوس

معماری کلیسا جامع سنت ویتوس

فضای داخلی کلیسا هم از این تنوع سبک معماری، مبرا نیست، ارتفاع زیاد فضای داخلی یکی از شاخصه های اصلی معماری داخل کلیسا می باشد. شبستان مرکزی، پنجره های بزرگ با شیشه های رنگی، نمازخانه سمت دروازه طلایی و نقاشی های روی دیوار، از باشکوه ترین و زیباترین بخش های کلیسا می باشد که برای گردشگران جذابیت شیشه های رنگی و تلالو نورهای عبوری از آن در فضای معنوی کلیسا، نمود بیشتری دارد.

مقبره پادشاهان در کلیسای جامع سنت ویتوس

مقبره پادشاهان و بزرگان زیادی در سرداب سلطنتی این کلیساست که مهم ترین آنها پادشاه چارلز چهارم می باشد، در منبعی ذکر شده که تنها 2 درصد مردم چک در مراسم مذهبی شرکت می کنند و این کلیسا اغلب برای امور مذهبی بی استفاده و تنها به عنوان جاذبه گردشگری از آن استفاده می شود، کلیسای سنت ویتوس در داخل قلعه پراگ واقع شده و از مهم ترین جاذبه های قلعه و شهر پراگ می باشد.

نوشته های مشابه

تزئینات قلعه و کلیسای پراگ

تزئینات قلعه و کلیسای پراگ

پس از ورود به قلعه و از درب شرقی آن با دیدن نمای شرقی کلیسای جامع ویتوس مقدس که ابهت و زیبایی آن چشمگیر است، بزرگترین و مهم ترین کلیسای چک در داخل قلعه پراگ، روبرویتان خواهد بود، کلیسایی که انواع مختلف سبک های معماری را در خود جای داده، به نوعی ترکیبی از سبک های نئوگوتیک و گوتیک (گنبدی) همراه با تأثیرات سبک باروک ( آرایش عجیب و غریب ) و رنسانس ( دوره تجرد ادبی و فرهنگی ) را می توان در این کلیسا مشاهده نمود.

دیدنی های کلیسای جامع سنت ویتوس 

دیدنی های کلیسای جامع سنت ویتوس 

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

در محوطه جنوبی کلیسای سنت ویتوس، دروازه طلایی Golden Gate کلیسا وجود دارد، محوطه جنوبی از شلوغ ترین قسمت های قلعه و قصر پراگ است این محوطه به مجسمه ای از سنت جورج و یک ستون هرمی گرانیتی و ابلیسک Obelisk آراسته شده است، اما مهمترین و زیباترین قسمت در اینجا، بدون شک، نمای جنوبی کلیسای ویتوس مقدس و دروازه طلایی Golden Gate می باشد.

این درب، قبل از درب غربی که در حال حاضر، ورودی کلیساست، دروازه ورودی اصلی بود که پادشاهان در روز تاجگذاری از اینجا وارد می شدند. موزائیک کاری بالای قسمت ورودی، معرق کاری رستاخیز یا به نوعی تصویر زیبا و رنگارنگی از روز جزاست. از این نما، بلندترین برج کلیسای جامع یا همان برج ساعت با مناره 97 متری، کاملا پیداست که برخلاف قسمت اعظم کلیسا که به سبک گوتیک ساخته شده، این بخش به سبک رنسانسی بوده و گنبد باروکی دارد و بر بالای آن نماد خروس نصب شده است.

ترکیب سبک های معماری در یک ساختمان، شاید در نظر اولیه، آشفتگی و ناهمگونی را عیان کند ولی به نظر جالب، زیبا و قابل تأمل هستند، در سمت ورودی غربی کلیسا یک نمای فوق العاده از سبک نئوگوتیک اجرا شده است. البته فاصله کم کلیسا با ساختمان روبرویی، امکان دیدن جزئیات این نمای زیبا را محدود می کند، یکی از مراکز اطلاعات گردشگری Tourist Information Center در روبروی درب غربی کلیسا واقع شده و یکی از محل های فروش بلیط مجموعه است.

محل بلیط فروشی کلیسا

محل بلیط فروشی کلیسا

آلترناتیوهای بازدید از مجموعه قلعه پراگ زیاد است ولی بازدید از کلیسای سنت ویتوس در همه آنها مشترک می باشند. در هر صورت بازدید از داخل کلیسا نیاز به خرید بلیط دارد، به راحتی و بدون انتظار در صف، وارد کلیسا خواهید شد، نمای داخلی کلیسا، کم از نمای بیرونی ندارد، پرشکوه و با عظمت بود. در واقع زیبا در بیرون و تماشایی در داخل بود.

سخن پایانی

حال که با کلیسای جامع سنت ویتوس پراگ آشنا شدید می توانید نظرات و تجربیات خود را درباره این سازه ی دیدنی در بخش زیر کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
تالیف: این تودی
مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا