شهرهای توریستیجاذبه های گردشگری صربستان

شهر سبوتیسا (سبوتیکا) Subotica

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

شهر سبوتیسا (سبوتیکا) را چقدر می شناسید؟ آیا در مورد تاریخ و گذشته ی آن اطلاعاتی دارید؟ اگر علاقمند هستید با ما همراه و همسفر شوید. ما قصد داریم شما را به منطقه ی شمالی باچکا در استان خود مختار وویودینا ببریم. من می خواهم شما را در سفری دور به صربستان و به شهر زیبا و تاریخی سبوتیسا ببرم. این شهر باستانس بعد از نووی ساد بزرگترین شهر وویودینا است.

شهر سبوتیسا(سبوتیکا)

تاریخچه

آنچه که در مورد تاریخ و پیشینه ی این منطقه مطرح است، وجود فرهنگ های باستانی مهم استارچوو (استارسوو) Starčevo ، وینچا (وینکا) Vinča و تیزاپلگار (Tiszapolgár) در دوره ی نو سنگی است. این فرهنگ ها در پیشرفت و شکوفایی این ناحیه تاثیر بسزایی داشتند.

شهر سبوتیسا(سبوتیکا)

نکته جالبی که من در تاریخ شهر سبوتیسا با آن مواجه شدم، حضور اولین افراد هند و اروپایی در این منطقه، در سال 4200 قبل از میلاد است. در واقع در دوره های انئولیتیک ، عصر برنز و آهن در این منطقه فرهنگ های هند و اروپایی وجود داشتند که من نام تعدادی از آنها را در این مطلب بیان می کنم. فرهنگ بادن، وسیدول (Vučedol) و  اورن فیلد (ارنفیلد) Urnfield نمونه هایی از این فرهنگ ها هستند.

 جاذبه ها

شهر سبوتیسا شاید یکی از شهرهای دیدنی صربستان و منحصربفرد ترین شهر ها باشد. این نکته را شما در معماری و ساختمان های بسیار زیبای آن می توانید ببینید. علاوه بر مکان های گردشگری و تفریحی، این شهر پر از ساختمان ها و بناهایی است که به سبک هنری نوو (Art Nouveau) طراحی و احداث شدند. تالار و کنیسه شهر که بسیار جذاب و فوق العاده زیبا هستند از این هنر بهره بردند. معماران مجارستانی به نام های مارسل کومور(Marcell Komor) و دزسو جکاب (Dezső Jakab) در بین سال های 1908 – 1910 تالار شهر و در سال 1902 کنیسه را ساختند.

شهر سبوتیسا(سبوتیکا)

به نظر بسیاری از کارشناسان یکی از نمونه های بی نظیر این هنر در شهر سوبوتیسا، ساختمان Artistic Encounter است که در سال 1904 بنا شد. از دیگر بناهای تاریخی این شهر می توان به کلیسای جامع سنت ترزا آویلا متعلق به 1797، صومعه فرانسیسکن متعلق به سال 1723، کلیساهای ارتدکس شرقی نیز مربوط به قرن 18، و کنیسه هنری مجارستانی سوبوتیکا از اوایل قرن بیستم اشاره کرد.

اگر علاقمند هستید در مورد شهرهای دیدنی تصویر صربستان بیشتر بدانید و با آنها آشنا شوید، حتما سایت این تودی را ببینید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا