جاذبه های گردشگری خوزستانسازه

یادمان طلائیه هویزه

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
خوزستان، شهرستان هویزه، مرز ایران و عراق، بلوار تند گویان
مدت زمان بازدید
:
4 ساعت
ساعت دسترسی
:
شبانه روزی
لوازم سفر
:
موبایل , وجه نقد , کارت بانکی , کفش راحتی
موقعیت روی نقشه گوگل
:

یادمان طلائیه هویزه در جوار تالاب هورالعظیم از جاذبه های جنگ تحمیلی ایران و عراق می باشد، اگر نقشه ایران را نگاه کنید مرز ایران و عراق در میانه استان خوزستان بصورت یک زاویه ۹۰ درجه دراومده که منطقه طلائیه دقیقا در آن زاویه قرار گرفته و به دال طلائیه معروف است. اینجا منطقه ای بیابانی است که البته در فصول پربارش بدلیل قرار گرفتن در کنار هورالعظیم، در محاصره آب قرار می گیرد و تبدیل به زمین های باتلاقی می شود.

یادمان شهدای هویزه

یکی از پاسگاه های مرزی ایران در اینجا واقع شده بود و طلائیه یکی از محورهای تهاجم نیروهای عراقی به خاک ایران بود که چند عملیات دفاع مقدس از جمله عملیات های خیبر و بدر در این منطقه صورت گرفت. شهیدان مهدی و حمید باکری و شهید همت در این منطقه به شهادت رسیدند.

حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) و یادمان شهدای جنگ تحمیلی در طلائیه یکی از مناطق مورد بازدید کاروان های راهیان نور و سایر مسافران در تعطیلات نوروزی است. در مکانی که این حسینیه در آن بنا شده، تعداد زیادی از پیکرهای شهدا یافت شد و به همین خاطر اینجا یادمانی شد برای شهدای طلائیه! بقایای خاکریزهای عراقی و همچنین اداوات جنگی مثل تانک ها همچنان در این منطقه دیده می شود.


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا