aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

پارک ژوراسیک تهران

Tehran Jurassic Park
پارک ژوراسیک تهران
ezgif-1-eca2962dc6

پارک ژوراسیک تهران و پارک حشرات از جاهای دیدنی تهران در منطقه و تفریحات سعادت آباد واقع در حاشیه میدان بهرود و نزدیک بوستان پرواز و آدرنالین پارک تهران قرار دارد، قیمت ورودی پارک ژوراسیک تهران در سال جاری ۵۰ هزار تومان می باشد، البته قیمت بلیط این مجموعه برای پارک حشرات ۴۰ هزار تومان است، همچنین هزینه خدمات داخل پارک ژوراسیک و پارک حشرات نظیر عکاسی، کافه رستوران و سینما سه بعدی سوا محاسبه می شود، پارک ژوراسیک به طور خلاصه دارای تعدادی مجسمه متحرک از انواع دایناسورها، ۲۰ مجسمه متحرک و صدا از حشرات غول پیکر، یک شهربازی کوچک برای خردسالان، غرفه آشنایی با زنبور عسل، سالن حیوانات تاکسیدرمی شده، سالن حیوانات زنده، بخش ژوراسیک جنگل بوده که با عبور از کنار هر کدام از مجسمه‌ها متحرک برخی جلوه‌های ویژه و صدای آن فعال می شود!

پارک ژوراسیک کجاست؟

شاید از خود بپرسید پارک ژوراسیک کجاست؟ اینجا یکی از جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان در منطقه ۲ است، برای رسیدن به پارک ژوراسیک از خیابان‌های مختلف تهران ابتدا به بزرگراه یادگار امام بروید، از آنجا اتوبان یادگار شرق به غرب را ادامه دهید تا با عبور از خیابان شهید ذبیحی با مشاهده تابلوی خروجی بلوار پیام وارد آن شوید، سپس بلوار پیام را ادامه دهید تا با عبور از میدان بهرود ، پارک پرواز به بلوار شقایق و دوربرگردان بلوار شقایق و درب اصلی این مجموعه برسید. جدیدا نمونه چنین مجموعه‌ای با موضوع جانداران دریایی در حوالی پارک آب و آتش با نام اقیانوس پارک تهران راه اندازی شده که شدت محبوب شده است. خوب است بدانید مسافرانی که در هتل لاکچری منطقه سعادت اباد، یعنی هتل اسپیناس پالاس تهران اقامت دارند می توانند با مقداری پیاده روی در حد یک کیلومتر به این مجموعه و پارک پرواز برسند!

قیمت بلیط پارک ژوراسیک و ورودی اسپایدر پارک

این مجموعه دارای دو بخش یکی پارک ژوراسیک تهران و دیگری اسپایدر پارک است، قیمت بلیت پارک ژوراسیک تهران و اسپایدر پارک برای کسانیکه در روزهای شنبه تا چهارشنبه قصد دارند از این محل بازدید کنند در سال جاری ۴۰ هزار تومان است، همچنین قیمت ورودی پارک ژوراسیک تهران و اسپایدر پارک ژوراسیک برای کسانیکه در روزهای پنجشنبه، جمعه و تعطیلات دیگر قصد مراجعه دارند در سال جاری ۵۰ هزار تومان می باشد، برای گرفتن تخفیف پارک ژوراسیک هم می توانید از سایت‌های تخفیفی در گوگل بلیت ورودی اینجا را بخرید.

نقشه پارک ژوراسیک تهران

اگر با خودروی سواری قصد مارجعه به پارک ژوراسیک سعادت آباد دارید، می توانید با لمس نقشه پارک ژوراسیک تهران در ابتدای مطلب خیلی راحت و آسان با کمک اپلیکیشن ویز، گوگل مپ یا نشان این مجموعه را از نقاط مختلف شهر مسیریابی کنید، پارکینگ پارک ژوراسیک با ظرفیت ۵۰۰ خودروی سواری ویژه بازدید کنندگان این مجموعه جذاب تعبیه شده که در کنار درب اصلی آن قرار دارد.

آدرس پارک ژوراسیک تهران با مترو

با گشایش ایستگاه متروی میدان کتاب در خط ۷ متروی تهران، ساکنین منطقه ۲ و سعادت آباد خیلی راحت می تواند به نقاط دیگر شهر متصل شوند، نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به پارک ژوراسیک تهران ، ایستگاه متروی میدان کتاب در خط ۷ است، از آنجا تا پارک ژوراسیک تهران مسافت ۳.۴ کیلومتری را می توانید با تاکسی یا اتوبوس‌هایی که به سمت بلوار پیام و میدان بهرود حرکت می کنند، طی کنید، مسافت متروی میدان کتاب تا پارک ژوراسیک ۷ دقیقه با ماشین بوده که اگر حوصله داشته باشید می توانید به صورت پیاده از مسیر بلوار فرحزادی و بلوار شقایق در غرب بوستان پرواز به این مجموعه بروید.

آدرس پارک ژوراسیک از شرق تهران

اگر سمت شرق تهران ساکن هستید و یا می خواهید از غرب تهران به پارک ژوراسیک بروید، برای دسترسی به خط ۷ مترو، می‌ توانید وارد خط ۲ شوید. هنگامی که به ایستگاه شهید نواب صفوی رسیدید، باید به سمت میدان کتاب بروید. چند دقیقه بعد که به ایستگاه میدان صنعت رسیدید، باید از مترو خارج شوید و سوار تاکسی‌‏ هایی که در آن حوالی هستند، شوید.

آدرس پارک ژوراسیک از غرب تهران

ساکنان غرب تهران و یا افرادی که می خواهند از غرب  با مترو به پارک ژوراسیکبروند می‌‏توانند از سمت غرب خط ۴ به ایستگاه شادمان بروند و سپس خط خود را عوض کرده و به سمت میدان کتاب بروند. این دسته افراد باید در ایستگاه میدان صنعت با استفاده از تاکسی‏‌ ها به مقصد مورد نظر خود بروند.

آدرس پارک ژوراسیک از جنوب تهران

اگر از جنوب شهر تهران قصد رفتن به پارک ژوراسیک را دارید، به سمت خط یک (کهریزک) بروید و در ایستگاه میدان محمدیه خط خود را عوض کنید. زمانی که وارد خط ۷ شدید، به سمت میدان صنعت بروید.

آدرس پارک ژوراسیک از شمال تهران

افرادی که در سمت شمال ساکن هستند و از آن جا قصد دارند به پارک ژوراسیک تهران بروند، برای دسترسی راحت‌‏ تر می‌ ‏توانند از تاکسی و اتوبوس استفاده کنند. اما اگر تمایل دارید از مترو استفاده کنید، باید وارد خط ۱(تجریش) شوید و تا ایستگاه میدان محمدیه منتظر بمانید. سپس در این خط پیاده شده و به خط ۷ تغییر مسیر بدهید. راه  دیگری که دارید این است که وارد خط ۱ (تجریش) شده و در ایستگاه شهید بهشتی پیاده شوید. خط خود را به سمت خط ۴ (ارم سبز) تغییر دهید و پس از رسیدن به ایستگاه شادمان وارد خط ۷ شوید، به سمت میدان کتاب بروید و در ایستگاه میدان صنعت پیاده شوید.

پارک ژوراسیک تهران با اتوبوس

یکی دیگر از روش‌های بازدید از پارک ژوراسیک تهران استفاده از اتوبوس است، شما می توانید با سامانه تندر یا بی آر تی خط ۴ تهران در مسیر یادگار امام شرق بر غرب در ایستگاه بلوار پیام یا بلوار شقایق پیاده شوید، همجنین اگر بخواهید می توانید با اتوبوس‌های سعادت آباد در یکی از ایستگاه‌های اتوبوس میدان سرو یا ایستگاه اتوبوس میدان کتاب پیاده شوید و از آنجا با اتوبوس میدان بهرود و بلوار پیام به نزدیک‌ترین فاصله تا پارک ژوراسیک تهران برسید.

ساعات کاری پارک ژوراسیک تهران

ساعات کاری پارک ژوراسیک تهران به طور کلی از ۰۹:۳۰ صبح الی ۲۳:۰۰ است، اما به طور دقیق ساعات کار پارک ژوراسیک تهران و اسپایدر پارک این مجموعه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱ صبح الی ۱۰ شب و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۱ شب می باشد. اگر حوصله شلوغی ندارید توصیه می کنیم برنامه بازدید از پارک ژوراسیک تهران خود را همراه دوستان و فرزندانتان در روزهای غیر تعطیل و اواسط هفته تنظیم کنید.

پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک تهران به عنوان اولین پارک موضوعی تهران فعالیت خودش را از سال ۱۳۹۲ شمسی شروع کرده است و در آن شما می توانید مجسمه های بسیار واقعی از دایناسورها که به صورت متحرک و با برترین جلوه های ویژه است بازدید نمایید، این پارک وسیع در محله سعادت آباد و نزدیک به پارک پرواز واقع شده که در یک روز می توانید از آن بوستان زیبا هم بازدید کنید، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری تهران با راهنمای بازدید از این پارک آشنا خواهید شد، همراه من در این تودی باشید.

مساحت پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک تهران با زیربنای سی هزار متر مربع دارای ۳۰ مجسمه زیبا و بی نظیر از دایناسورهای مختلف می باشد که در نوع خود در کل کشور برترین می باشد؛ اصطلاح ژوراسیک از سری فیلم های ژوراسیک که در دهه ۹۰ میلادی توسط کارگردان و نویسنده مشهور هالیوود مایکل کرایکتون ساخته شده گرفته شده است و هم اکنون در اکثر کشورهای دنیا پارک همانند نمونه آن که در تهران برقرار است موجود می باشد.

اسپاید پارک ژوراسیک

در کنار پارک ژوراسیک، اسپایدر پارک هم قرار دارد. این تم پارک درباره حشرات و خزندگان است. در اسپایدر پارک می‌توانید مجسمه حشرات و بندپایان را ببینید. مجسمه عنکبوت، زنبور، مورچه، کفشدوزک، حلزون و برخی از خزندگان مثل لاک پشت، تمساح، ایگوانا و غیره در اسپایدر پارک قرار دارد.

تعداد دایناسورهای پارک ژوراسیک

همانطور که گفتیم اینجا در کنار پارک ژوراسیک مشهد از بهترین پارک‌های ژوراسیک ایران است، مجموعه ژوراسیک پارک شامل : بازدید از ۳۰ نماد متحرک و ۳۰ نوع از انواع دایناسورها که در برخی از آنها می توانید کودکانتان را هم سوار کنید جذاب است، البته تعدادی بازی برای خردسالان تعبیه شده تا کمی در کنار گردش، مشغول بازی شوند.

پارک حشرات

تماشای مجموعه ای از خزندگان غول پیکر (مار پیتون، تمساح، لاک پشت و ایگوآنا) حشرات و خزندگان غول پیکر با تم های زیبا و مرتبط با هر یک از آیتم ها امکان مشاهده اطلاعات علمی حشرات که توسط یکی از بهترین حشره شناسان کشور دکتر علیرضا زمانی تهیه شده است، مشاهده تراریوم های بسیار زیبا و متنوعی از زیست بوم حشرات به همراه حشرات واقعی تاکسیدرمی شده که در ایران بی نظیر است. در پارک حشرات تا به امروزه ماکت ۲۰ حشره غول پیکر طراحی شده که می توانید از تک تک آنها دیدن کنید. جالبه بدانید تمام این مجسمه‌های متحرک حشرات دارای صدای خاص خودشان بوده و با کمی تحرک بسیار واقعی به نظر می رسند.

غرفه آشنایی با زنبور عسل ژوراسیک

یکی از بخش‌های دیگر اسپایدر پارک که جدیدا داخل این مجموعه احداث شده است، غرفه آشنایی با زنبور عسل، شیوه زندگی و رشد آن و تاثیر آن بر روی زیست محیط کره زمین می باشد که برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال و دانش آموزان رده ابتدایی مناسب است.

پارک حیوانات زنده ژوراسیک

قسمتی که در سال اخیر به این مجموعه اضافه شده با موضوع حیوانات زنده مورد توجه قرار دارد، در این زمین شما و کودکان می توانید از برخی گونه‌های جانوری زنده از نزدیک آشنا شوید و همراه لیدر موجود اطلاعات لازم درباره آنها را کسب کنید تا گردش شما تکمیل شود.

واقعیت مجازی پارک حشرات

داخل پارک حشرات ژوراسیک ، قسمتی سینما مانند با موضوع تصاویر و فیلم‌های واقعیت مجازی با موضوع حشرات ایجاد شده است، با انتخاب موضوع و زدن عینک وارد محیطی سه بعدی می شوید تا حشرات گوناگون را با وضوح بالا مشاهده کنید که این قسمت هم مناسب کودکان طراحی شده تا درک بهتری از تمام حشرات داشته باشند.

گیفت شاپ پارک ژوراسیک

در این مجموعه بخشی فروشگاهی با عنوان گیفت شاپ تعبیه شده و در آن یادبود، مجسمه، اسباب بازی و برخی لوازم دیگری که از موضوع این پارک الهام گرفته و طراحی شده فروخته می شوند، خرید تی شرت‌های حکاکی شده از عکس دایناسور و برخی اقلام دیگر از ویژگی‌های این فروشگاه جذاب است که مورد توجه کودکان و نوجوانان قرار دارد.

استودیو عکاسی ژوراسیک

از بخش‌ها و خدمات پارک ژوراسیک استودیو عکاسی آن است، معمولا خانواده‌هایی که با فرزندان خود راهی چنین مجموعه علمی و تفریحی می شوند، تمایل دارند تا چند عکس با کیفیت بالا ثبت کنند، تیم عکاسی این مجموعه در لوکیشن و پلن‌های مختلف این کار را برای شما انجام می دهد که می توانید با پرداخت هزینه فایل آن دریافت کنید و یا آن را در همانجا چاپ کنید تا یادگاری خوبی از این تهرانگردی داشته باشید.

کافه رستوران پارک ژوراسیک

از بخش‌های دیگر این مجموعه یک بوفه جالب با کافه رستوران پارک ژوراسیک است، اگر خسته شدید و یا تمایل دارید تا در این محیط جالب یک وعده غذایی، نوشیدنی سرد و گرم یا فست فود بخورید، می توانید به بوفه مجموعه مراجعه کنید تا کمی هم استراحت کرده باشید، قیمت غذا در این بوفه همچون کل مراکز غذایی سعادت آباد تقریبا دو برابر محاسبه می شود.

امکانات رفاهی پارک ژوراسیک

برای رفاه حال بازدید کنندگان برخی امکانات رفاهی در ژوراسیک پارک تهران تعبیه شده که از آن دست می توان به توالت ایرانی و فرنگی، نمازخانه، بوفه تنقلات، بستنی فروشی، راهنمای صوتی، پارکینگ خودروهای سواری، راهنمای گردشگری، استودیو عکاسی، کافه رستوران، گیفت شاپ، یک شهربازی کوچک برای خردسالان، نیمکت، مسیرهای پیاده روی سر سبز، پارک حشرات، سینما سه بعدی، اطلاعات و کاتالوگ‌های گردشگری، برپایی کلاس سفال و برخی کارگاه‌های دیگر اشاره کرد.

فاصله پارک ژوراسیک تا مناطق دیگر تهران

از آنجایی که روزانه صدها نفر همراه فرزندان قصد بازدید از این مکان را دارند، لازم است بدانید بین مناطق مختلف تهران از جنوب تا شرق و شمال و مرکز تهران تا پارک ژوراسیک چقدر مسافت دارید، در این قسمت مزیان مسافت مناطق مهم تا این مجموعه تفریحی را به طور دقیق درج کرده‌ایم :

 • فاصله راه آهن تهران تا پارک ژوراسیک : ۲۱.۳ کیلومتر معادل ۳۵ دقیقه از مسیر اتوبان چمران
 • فاصله میدان تجریش تا پارک ژوراسیک : ۹.۸ کیلومتر معادل ۱۵ دقیقه از مسیر یادگار امام
 • فاصله میدان شوش تا پارک ژوراسیک : ۲۶.۱ کیلومتر معادل ۴۰ دقیقه از مسیر اتوبان چمران
 • فاصله میدان ولیعصر تا پارک ژوراسیک : ۱۶ کیلومتر معادل ۲۵ دقیقه از مسیر شهید مدرس
 • فاصله میدان آزادی تا پارک ژوراسیک : ۱۳.۶ کیلومتر معادل ۲۰ دقیقه از مسیر شیخ فضل الله نوری
 • فاصله تهرانپارس تا پارک ژوراسیک : ۲۳.۴ کیلومتر معادل ۴۵ دقیقه از مسیر قاسم سلیمانی
 • فاصله سه راه افسریه تا پارک ژوراسیک : ۳۴.۱ کیلومتر معادل ۵۵ دقیقه از مسیر قاسم سلیمانی
 • فاصله میدان ونک تا پارک ژوراسیک : ۹.۳ کیلومتر معادل ۱۵ دقیقه از مسیر هاشمی رفسنجانی
 • فاصله کرج تا پارک ژوراسیک : ۵۲.۳ کیلومتر معادل ۸۰ دقیقه از اتوبان تهران ب کرج
 • فاصله ترمینال جنوب تهران تا پارک ژوراسیک : ۲۳.۳ کیلومتر معادل ۳۰ دقیقه از اتوبان چمران
 • فاصله برج میلاد تا پارک ژوراسیک : ۹ کیلومتر معادل ۱۲ دقیقه از بلوار پاکنژاد
 • فاصله نارمک تا پارک ژوراسیک : ۲۲.۳ کیلومتر معادل ۳۵ دقیقه از مسیر زین الدین
 • فاصله ولنجک تا پارک ژوراسیک : ۷.۵ کیلومتر معادل ۱۰ دقیقه از یادگار
 • فاصله صادقیه تا پارک ژوراسیک : ۱۲ کیلومتر معادل ۱۷ دقیقه از مسیر اشرفی اصفهانی
 • فاصله اسلامشهر تا پارک ژوراسیک : ۳۹.۹ کیلومتر معادل ۵۵ دقیقه از مسیر آیت الله سعیدی
 • فاصله پردیس تا پارک ژوراسیک : ۴۷.۹ کیلومتر معادل ۶۰ دقیقه از مسیر شهید بابایی
 • فاصله شهر ری تا پارک ژوراسیک : ۳۶.۲ کیلومتر معادل ۴۷ دقیقه از مسیر اتوبان چمران
 • فاصله پاکدشت تا پارک ژوراسیک : ۵۸.۷ کیلومتر معادل ۸۰ دقیقه از سه راه افسریه و بابایی
 • فاصله بازار تهران تا پارک ژوراسیک : ۲۳.۵ کیلومتر معادل ۳۸ دقیقه از مسیر چمران
 • فاصله فرودگاه امام خمینی تا پارک ژوراسیک : ۶۷.۳ کیلومتر معادل ۸۵ دقیقه از اتوبان تهران به قم
 • فاصله هتل اسپیناس پالاس تا پارک ژوراسیک : ۱ کیلومتر معادل ۳ دقیقه از میدان بهرود
 • فاصله هتل استقلال تا پارک ژوراسیک : ۷.۴ کیلومتر معادل ۱۰ دقیقه از یادگار
 • فاصله هتل لاله تا پارک ژوراسیک : ۱۵.۱ کیلومتر معادل ۲۲ دقیقه از مسیر چمران
 • فاصله دریاچه چیتگر تا پارک ژوراسیک : ۲۷ کیلومتر معادل ۴۰ دقیقه از مسیر تهران به کرج

نظرات پارک ژوراسیک تهران

طی سال‌های اخیر ده‌ها کاربر این تودی نظرات خود را درباره پارک ژوراسیک تهران، اسپایدر پارک و پارک حشرات تهران از جاهای دیدنی سعادت آباد در زیر کامنت کرده‌اند که می توانید آنها را بخوانید، همچنین خودتان امتیاز و تجربیاتتان درباره این مجموعه علمی و تفریحی را ارسال کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
https://intoday.ir/?p=4439
banner1

کوروش ابریشمی

اینکه رشته نرم افزار خوندم و هیچ کمکی تو زندگی بهم نکرد داشت نا امیدم می کرد تا بعد از آزمون و خطاهای متعدد با شغل گردشگری آمیخته شدم ، همین که به کارم علاقه دارم ایزد رو شکر می کنم هر روز.

مطالب مرتبط
پارک ائللر باغی ارومیه
آیدا قوام
2 دیدگاه
پارک جنگلی شیخ تپه ارومیه
الهه شاکردوست
0 دیدگاه
آبشار چال مگس
آیدا قوام
3 دیدگاه
آبشار هنزک لواسان
الناز ایل بیگی
3 دیدگاه
باغ موزه مینیاتور تهران
ترلان کمیلی
3 دیدگاه
مجموعه تفریحی ورزشی هودین و هورام تهران
الهه شاکردوست
11 دیدگاه

33 پاسخ

 1. عالی بود. دقت کنید پارک دو قسمت کاملا مجزا داره که با یک بلیط میشه دیدن کرد و خیلی خوبه. بخش اسپایدر پارک فراموش نشه

 2. پارک مناسبی خصوصا برای بچه ها می باشد دو بخش داشت که در یکی چند حیوان زنده و طوطی وجود داشت و بچه ها از نزدیک لمسشان می کردند و یک بخش خیلی جالب هم داشت در خصوص حشرات و مورچه ها که راهنمای بسیار مسلطی داشت تا ساعت ۱۰ شب باز بود و بلیط کامل تمام بخش‌ها نفری ۱۱۰ هزار تومان بود

 3. فضای چندان بزرگی نداره و ماکت حیواناتش کهنه و کثیف شده و بعضیش نیاز به بازسازی یا شستشو داره با این وجود برای بچه ها و آشنایشون با حیوانات منقرض شده مناسبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
مدت بازدید : 1 ساعت
ساعت دسترسی : 10:00 تا 22:00
هزینه ورودی : 50.000 هزار تومان
ثبت شده در : اولین پارک ژوراسیک ایران
قدمت این مکان : 1392 شمسی
نوع کاربری : پارک ژوراسیک، پارک حشرات، سینما 3 بعدی، واقعیت مجازی
توضیحات بیشتر
موارد تفریحی : پیاده روی، شهربازی، سینما، خرید، عکاسی
امکانات رفاهی : اطلاعات، سرویس بهداشتی، خودپرداز، پارکینگ، کافه، رستوران، راهنما، آنتن دهی موبایل، دسترسی به اینترنت، فضای سبز، نمازخانه، نیمکت، آلاچیق
ملزومات سفر : موبایل، کارت بانکی، کفش راحتی، آب آشامیدنی
اطلاعات تماس
آدرس : Tehran Province, Tehran, District 2، میدان بهرود، Iran
شماره تماس : 02122367660