خانه / سورتمه تهران

سورتمه تهران

سورتمه تهران | Tehran Sled

مجموعه تفریحی سورتمه تهران در دامنه کوه های شمیران و در پارک گلابدره با تفریحاتی نظیر سینما پرواز، ماشین کوبنده، سافاری پارک وحشت و یک شهربازی کوچک از جاهای دیدنی شمال تهران در حوالی دربند واقع شده است که خیلی از مردم آن را با نام سورتمه دربند می شناسند، یکی از برترین جاذبه های تفریحی پایتخت می باشد و امروزه در بین مردم از محبوبیت خاصی بر خوردار می باشد، پارک گلابدره یکی از برترین پارک های تهران بوده و در عین حال دومین پارک مرتفع این شهر لقب دارد ، مهم ترین بخش تفریحی این پارک سورتمه آن است، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری تهران با این مکان هیجانی بیشتر آشنا خواهید شد، همراه من در این تودی باشید.

سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled

سورتمه تهران | Tehran Sled

 این سورتمه که در سال ۱۳۹۲ شمسی به صورت رسمی افتتاح گردید، کاملا ساخته دست مهندسین ایرانی با بروزترین تجهیزات ممکن می باشد، طول کل مسیری که شما به روی ریل ها و در واگن سورتمه ای خواهید بود به ۸۶۵ متر می رسد و سرعت هر شرکت کننده در بخش های مختلف آن بین ۱۰ کیلومتر تا ۴۵ کیلومتر بر ساعت افزایش و یا کاهش دارد.

سورتمه تهران | Tehran Sled

سرعت سورتمه تهران

شاید با خود بگویید ۴۵ کیلومتر سرعت پایینیست، اما سخت در اشتباهید، این سرعت وقتی شما در ارتفاعات کوه های شمیران هستید و منظره روبه روی شما شهر زیبای تهران است بسیار زیاد می باشد، برخی از شرکت کننده برای کاهش سرعت از ترمز های تعبیه شده به روی هر سورتمه استفاده می کنند تا از هیجان خود بکاهند.

سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled

تفریحات نزدیک سورتمه تهران

حال که با سورتمه تهران اشنا شدید بهتره بدونید که در این منطقه چندین تفریح دیگر برای بازدید کنندگان در نظر گرفته شده تا با کیفیت بالاتری به گردش بپردازند، از مهم ترین جاذبه های تفریحی موجود در پارک گلابدره می توان به سینما و پارک وحشت سافاری اشاره کرد، همچنین اگر به دنبال نستن و استراحت در فضای زیبای این پارک هستید می توانید در مناطق تعبیه شده و آلاچیق مانند زیرانداز خود را پهن کرده و از طبیعت بکر دربند و شمیران استفاده نمایید، اگر خردسال همراه خود دارید می توانید انها را به شهربازی این مجموعه ببرید و در بازی هایی از قبیل ماشین سواری و تاب های گردان آنها را شرکت دهید.

سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled

هزینه سورتمه دربند

خوب اگر برای اولین مرتبه است که قصد سورتمه سواری در دربند رو دارید باید بدونید که هزینه آن در حال حاضر ۵۰  هزار تومان برای هر بزرگسال است و برای استفاده از این سورتمه اگر دو بزرگسال باشید نمی توانید در یک واگن سوار بر آن شوید، برای افراد بزرگسال امکان استفاده از سورتمه تک نفره امکان پذیر است ولی اگر کودکی زیر ده سال همراهتون باشد رو می تونید همزمان و دو نفره در یک واگن سوار بر این بازی جذاب شوید، برای کودکان زیر ۱۰ سال استفاده همزمان از سورتمه رایگان بوده ولی اگر قصد دارید که و فرزند خود را به تنهایی در این بازی جذاب قرار دهید باید یک بلیت بزرگسال تهیه کنید.

سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled

آموزش سوار شدن بر سورتمه

پس از تهیه بلیت شما وارد یکی از واگن ها می شوید، هر واگن یک کمربند ایمنی و یک ترمز دستی دارد که در مواقعی که ترس به شما غلبه کرد از آن جهت کاهش سرعت استفاده کنید و یا در زمانی که در پیش روی شما واگنی دیگر قرار دارد ترمز را بگیرید تا به آن برخورد نکنید، معماری سورتمه تهران به گونه ای است که ابتدای حکت سرعت شما بسیار اندک بوده ولی همین که کمی به جلوتر حرکت کنید در پیچ های مختلف تعبیه شده و وحشتناک سرعت شما افزایش پیدا می کند و آدرنالین زیادی ترشح خواهید کرد.

سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled

ترمز دستی در سورتمه تهران

برای ایمنی بیشتر از واگن مجهز به یک ترمز اتومات می باشد تا سرعت سورتمه از حد مجاز آن افزایش نداشته باشد و همچنین در حاشیه و زیر ریل ها تورهایی سبز رنگ و ایمن نصب گردیده تا در صورت جدا شدن واگن از روی ریل به روی آنها قرار بگیرد و از خسارات احتمالی بکاهد، به گفته مدیران این مجموعه توریستی این سورتمه در لحظه امکان استفاده ۴ واگن به صورت همزمان را داراست و در هر ساعت ۲۵۰ واگن در این سورتمه حرکت می کنند.

سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled

روزهای کاری سورتمه تهران

همچنین سورتمه تهران ، جز معدود سورتمه های ایران است که خدمات آن در آب و هوای بارانی و برفی بر قرار می باشد به استثنای روزهای یخبندان سال و بادهای شدید که این پارک تعطیل است در سایر روزهای سال برای ارائه خدمات درب های آن همیشه باز هستند، حتی شما می توانید برای هیجان بیشتر در ساعت های ابتدایی شب بین ۲۰ الی ۲۲ سوار بر سورتمه شوید و تجربه این بازی در تاریکی را داشته باشید.

سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled

سافاری پارک سورتمه تهران

دیگر تفریح موجود در پارک گلابدره، سافاری پارک یا تونل وحشت آن است، استفاده از این تونل وحشت برای افراد زیر دوازده سال و افراد بالای شصت سال ممنوع می باشد، این سافاری پارک یا تونل وحشت جز وحشتناک ترین سافاری پارک های خاورمیانه محسوب میگردد که در آن از ترسناک ترین نقشه های شهربازی استفاده شده است، در حین مراجعه به تونل وحشت شما سوار بر وسیله خاصی نمی شوید و همه مسیر را باید پیاده و تقریبا در عرض ۱۰ دقیقه طی کنید.

اولین سینما پروازی ایران

خوب دیگر بخش تفریحی سورتمه تهران سینمای پرواز گلابدره آن است، شما در این سینما سوار بر یک واگن ۴ نفره شده و در ارتفاع ۱۰ متری از سطح زمین همراه با عینک های واقعیت مجازی ترسناک ترین و وحشتناک ترین فیلم های تاریخ را بازی خواهید کرد، همراه با افکت هایی از کولاک، باران، برف و باد که آدرنالین هر انسانی را به فعالیت باز می دارد، همچنین یکی از مشهوریتن سازنده های سینمای پروازی در دنیا به اسم زیمنس، کمپانی آلمانی معتبر سازنده این سینمای پروازی در دربند می باشد.

سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled

سایر تفریحات و امکانات رفاهی پارک گلابدره

در پارک گلابدره تفریحات دیگری از قبیل طبیعت گردی وجود دارد که می تواند برنامه نیمروزه شما را در این پارک زیبا کامل کند، پارک گلابدره به گونه ای طراحی شده که هیچگونه آسیبی به طبیعت بکر اطراف خود نزند و دقیقا در جوار رودخانه گلابدره قرار دارد، آلاچیق های متعدد برای مسافران در نظر گرفته شده که دقیقا بر دامنه کوه های شمییران هستند، نکته منفی این پارک این است که به علت شیب بالای آن استفاده آن برای افراد سالمند و دارای مریضی های ارتوپدی دشوار می باشد، کل مساحت گلابدره به روی نقشه های جغرافیایی ۲۳ هکتار بوده که دومین پارک مرتفع تهران لقب دارد.

سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled سورتمه تهران | Tehran Sled

رستوران جرثقیلی دربند

همچنین یکی از رستوران های خلاق تهرانی ، شعبه ای از رستوران خود را بر فراز یک چرثقیل مرتفع ایجاد کرده که در سانس های مختلف با تعداد ۳۰ نفر سرویس دهی می کند، شما می توانید وعده های صبحانه، ناهار و شام خود را به روی این جرثقیل در ارتفاع ۱۰۰ متری میل کنید و لذت ببرید.

کوهنوردی در گلابدره

این پارک خوراک کوه نوردان است، گروه های مختلف کوهنوردی از سراسر تهران و شهرستانهای دیگر به گلابدره می آیند تا علاوه بر تماشای جاهای تفریحی آن از کوه های آن جهت کوهنوردی استفاده کنند و یا اینکه می توانید همراه خود دوچرخه شخصی را ببرید و در پیست دوچرخه سواری گلابدره که یک کیلومتر است به دوچرخهس واری بپردازید، همچنین در صورت همراه داشتن خردسالان می توانید آنها را به شهربازی مجموعه ببرید و از بازی موجود همچون ماشین رانی و اسب سواری یوز کنید.

فروشگاه های دربند 

فروشگاه ها و هایپرمارکت های مختلفی در این پارک قرار دارد که مهم ترین سوغات دربند که همان لواشک و آلوچه های محلی است را عرضه می کنند، اگر برای میل غذا و نوشیدنی به مجموعه تفریحی سورتمه تهران مراجعه می کنید خوب رستوران ها و کافی شاپ های متعددی در آن واقع شده اند که بهترین و با کیفیت ترین غذا ها و نوشیدنی های سرد و گرم را عرضه می کنند.

و در آخر برای انجام امور عبادتی خود هم نگران نباشید می توانید از مسجد و سرویس های بهداشتی موجود در پارک استفاده کنید و نماز اول وقت خود را در آنجا بر پا کنید.

چگونه به سورتمه تهران بروم؟

اگر با وسیله شخصی قصد سفر دارید باید خود را به خیابان دربند برسانید پس از آن به خیابان الفت و سپس به خیابان گلابدره، وارد خیابان پندار شوید و در انتهای آن به خیابان شکیبایی بپپیچید تا با ورودی پارک روبرو شوید.

برای مراجعه با وسایل عمومی 

بوسیله خط یک مترو خود را به میدان تجریش برسانید، به محض خروج از ایستگاه تاکسی هایی را مشاهده خواهید کرد که به صورت دربستی مسافران را به دربند و سورتمه تهران منتقل می کنند، البته هزینه آنها بسیار بالاست.

اگر می خواهید ارزانتر سفر کنید خوب خود را به میدون تجریش برسانید، پس از آن سوار بر تاکسی های زرد رنگ و کورسی تجریش به آبک شوید، در این خط شما باید در گلابدره از ماشین پیاده شوید، یک نکته منفی این مسیر دارد که شما باید مسافتی نزدیک به یک کیلومتر را با شیب تند به سمت شمال حرکت کنید تا به سورتمه تهران برسید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵ رای
https://intoday.ir/?p=9151

مهری شاپوری

تا سال 95 یه زن خونه دار عادی بودم ، خیلی دوست داشتم کار کنم و همزمان به کار خونه برسم تا اینکه به تیم بزرگ این تودی آشنا شدم ، واقعا کار گردشگری بی نظیره.

مطالب مرتبط
باغ ماهان ایران‌مال
پروانه ماندگار
6 دیدگاه
شربت‌خانه ایران‌مال
ترلان کمیلی
7 دیدگاه
تیمچه حاج علی‌اکبر ایران‌مال
ترلان کمیلی
7 دیدگاه
بولینگ گلکسی ایران‌مال
ترلان کمیلی
6 دیدگاه
کتابخانه جندی شاپور ایران‌مال
ترلان کمیلی
8 دیدگاه
فودکورت ایران‌مال
ترلان کمیلی
13 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس