دانستنی های گردشگری

طولانی ترین پروازهای بدون توقف در دنیا

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

کسانی که قصد سفر به نقاط مختلف دنیا و حتی ایران را دارند به بسیاری از شرایط و موقعیت ها در سفر توجه می کنند. از جمله می توان به شرایط آب و هوایی آن منطقه، قوانین و مقررات، ویژگی های فرهنگی و بسیاری موارد اشاره کرد. علاوه بر تمام این موارد شاید شکل سفر و وسیله ی حمل و نقل و ایمنی از مهم ترین قسمت سفر بخصوص در سفرهای خارجی باشد. پرواز قطعا  اولین گزینه برای رفتن به کشورهای مختلف مد نظر قرار می گیرد، بخصوص برای مسیر های طولانی که انتخابی دیگری وجود ندارد و یا اگر هست مشکلات خاص خود را دارد. در این مطلب می خواهیم طولانی ترین پروازهای بدون توقف در دنیا را به شما معرفی کنیم.

اول یک پرواز خطوط هوایی سنگاپور که به فرودگاه بین المللی جان اف کندی در نیویورک متصل می کند. طولانی ترین پرواز مسافری بدون توقف منظم در سراسر جهان است، هم از نظر مسافت و هم از نظر زمان سفر طولانی می باشد. این پرواز 15347 کیلومتری درحال حاضر 18 ساعت و 40 دقیقه طول می کشد و با ایرباس A350 انجام می شود.

دومین پرواز طولانی به JFK یا همان فرودگاه جان اف کندی خط هوایی فیلیپین است که نیویورک را به مانیل در طول 13690 کیلومتر متصل می کند. این مسیر همچنین از مدل ایرباس A350 استفاده می کند و از اکتبر 2018 شروع به کار کرده است. این ایرلاین حتی بیشتر از این هم – بدون توقف از مانیل به میامی – در ماه مه سال گذشته برای سوار کردن و بازگرداندن پرسنل کشتی کروز سرگردان شده در نتیجه ویروس کرونا سفر کرد.

 طولانی ترین پروازهای بدون توقف در دنیا

پروازهای غیر عادی

شاید برای شما جالب است بدانید که پروازهای غیر عادی و غیرمنتظره به دلیل همه گیری از پروازهای عادی و تنظیم شده، بیشتر شدند. ایر تاهیتی(Air Tahiti)  پروازی مستقیم از ایسلند به پاریس را به طول 15700 کیلومتر در ماه مارس بدون توقف انجام داد. در زمان های معمول و عادی این پرواز در لس آنجلس توقف می کند.  در واقع محدودیت‌های مرتبط با کووید 19 توقف را  غیرممکن کرد. این یکی از طولانی ترین پروازهای بدون توقف بود.

علاوه بر این در ماه مارس خطوط هوایی اتریش پروازی خالی را با بیش از 16000 کیلومتر را برای انتقال شهروندان اتریشی از  سیدنی انجام داد. هواپیمای ویرجین استرالیا در 14 آوریل پروازی 16500 کیلومتر را بدون توقف از پاریس به بریزبن طی کرد. این پرواز ماموریتی برای بازگرداندن زنان و مردان فرانسوی به کشور خود داشت.

خطوط هوایی سنگاپور دارای سه پرواز در بین 10 مسیر برتر دنیا بر حسب کیلومتر است. از جمله مسیر بین مرکز آن و سانفرانسیسکو، که توسط هواپیمایی یونایتد نیز انجام می شود. ایر ایندیا در ژانویه 2021 یک مسافت بسیار طولانی را نیز به سانفرانسیسکو به برنامه پرواز خود اضافه کرد که 14000 کیلومتر از بنگلور را طی کرد و در رتبه ششم و در لیست 10 پرواز برتر جهان قرار گرفت.

یک لیست در مورد طولانی ترین پروازهای بدون توقف در دنیا وجود دارد که برای اطلاع از این لیست می توانید مطلب 10
پرواز طولانی بدون توقف را مطالعه کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
www.statista.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا