ezgif-1-ff200d5a3d

طولانی ترین پروازهای بدون توقف در دنیا

طولانی ترین پروازهای بدون توقف در دنیا
ezgif-1-eca2962dc6

کسانی که قصد سفر به نقاط مختلف دنیا و حتی ایران را دارند به بسیاری از شرایط و موقعیت ها در سفر توجه می کنند. از جمله می توان به شرایط آب و هوایی آن منطقه، قوانین و مقررات، ویژگی های فرهنگی و بسیاری موارد اشاره کرد. علاوه بر تمام این موارد شاید شکل سفر و وسیله ی حمل و نقل و ایمنی از مهم ترین قسمت سفر بخصوص در سفرهای خارجی باشد. پرواز قطعا  اولین گزینه برای رفتن به کشورهای مختلف مد نظر قرار می گیرد، بخصوص برای مسیر های طولانی که انتخابی دیگری وجود ندارد و یا اگر هست مشکلات خاص خود را دارد. در این مطلب می خواهیم طولانی ترین پروازهای بدون توقف در دنیا را به شما معرفی کنیم.

اول یک پرواز خطوط هوایی سنگاپور که به فرودگاه بین المللی جان اف کندی در نیویورک متصل می کند. طولانی ترین پرواز مسافری بدون توقف منظم در سراسر جهان است، هم از نظر مسافت و هم از نظر زمان سفر طولانی می باشد. این پرواز ۱۵۳۴۷ کیلومتری درحال حاضر ۱۸ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می کشد و با ایرباس A350 انجام می شود.

دومین پرواز طولانی به JFK یا همان فرودگاه جان اف کندی خط هوایی فیلیپین است که نیویورک را به مانیل در طول ۱۳۶۹۰ کیلومتر متصل می کند. این مسیر همچنین از مدل ایرباس A350 استفاده می کند و از اکتبر ۲۰۱۸ شروع به کار کرده است. این ایرلاین حتی بیشتر از این هم – بدون توقف از مانیل به میامی – در ماه مه سال گذشته برای سوار کردن و بازگرداندن پرسنل کشتی کروز سرگردان شده در نتیجه ویروس کرونا سفر کرد.

 طولانی ترین پروازهای بدون توقف در دنیا

پروازهای غیر عادی

شاید برای شما جالب است بدانید که پروازهای غیر عادی و غیرمنتظره به دلیل همه گیری از پروازهای عادی و تنظیم شده، بیشتر شدند. ایر تاهیتی(Air Tahiti)  پروازی مستقیم از ایسلند به پاریس را به طول ۱۵۷۰۰ کیلومتر در ماه مارس بدون توقف انجام داد. در زمان های معمول و عادی این پرواز در لس آنجلس توقف می کند.  در واقع محدودیت‌های مرتبط با کووید ۱۹ توقف را  غیرممکن کرد. این یکی از طولانی ترین پروازهای بدون توقف بود.

علاوه بر این در ماه مارس خطوط هوایی اتریش پروازی خالی را با بیش از ۱۶۰۰۰ کیلومتر را برای انتقال شهروندان اتریشی از  سیدنی انجام داد. هواپیمای ویرجین استرالیا در ۱۴ آوریل پروازی ۱۶۵۰۰ کیلومتر را بدون توقف از پاریس به بریزبن طی کرد. این پرواز ماموریتی برای بازگرداندن زنان و مردان فرانسوی به کشور خود داشت.

خطوط هوایی سنگاپور دارای سه پرواز در بین ۱۰ مسیر برتر دنیا بر حسب کیلومتر است. از جمله مسیر بین مرکز آن و سانفرانسیسکو، که توسط هواپیمایی یونایتد نیز انجام می شود. ایر ایندیا در ژانویه ۲۰۲۱ یک مسافت بسیار طولانی را نیز به سانفرانسیسکو به برنامه پرواز خود اضافه کرد که ۱۴۰۰۰ کیلومتر از بنگلور را طی کرد و در رتبه ششم و در لیست ۱۰ پرواز برتر جهان قرار گرفت.

یک لیست در مورد طولانی ترین پروازهای بدون توقف در دنیا وجود دارد که برای اطلاع از این لیست می توانید مطلب ۱۰
پرواز طولانی بدون توقف را مطالعه کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=67618

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
ساندویچ ارزان در مشهد کجا بخوریم؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
نقشه مترو مشهد 1402
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
چی ببریم دبی سود کنیم؟
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
3 تا از بهترین مکان‌های تفریحی تهران برای همه سنین
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
باغ علم نوجوان باغ کتاب
مهسا مطهری
7 دیدگاه
برند پاریس هیلتون
پروانه ماندگار
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس