جاذبه های گردشگری تایلندباغ وحش

پارک سنگی میلیون یرز استون و مزرعه تمساح پاتایا

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
تایلند، استان چونبوری، منطقه بنگ لامونگ، محله نانگ پلا لای
مدت زمان بازدید
:
2 ساعت
ساعت دسترسی
:
08:00 تا 17:00
ورودی
:
400 بات
تفریحات
:
پیاده روی , عکاسی
امکانات
:
اطلاعات , سرویس بهداشتی , پارکینگ , آنتن دهی موبایل , دسترسی به اینترنت
نکات ضروری
:
همه روزه دایر است!
افتخارات
:
بزرگ ترین پرورشگاه کروکودیل جهان
تماس
:
6638249347
لوازم سفر
:
موبایل , وجه نقد , کارت بانکی , کفش راحتی
موقعیت روی نقشه گوگل
:
مطالب مرتبط

مزرعه تمساح پاتایا یکی از خاص ترین جاذبه های تفریحی موجود در کشور توریستی تایلند می باشد که به عنوان بزرگ ترین باغ پرورش و نمایش کروکودیل هم شناخته می شود، در این مزرعه زیبا علاوه بر گونه های مختلف تمساح ، تعداد زیادی درخت و سنگ های باستانی با قدمتی چندین میلیون سال وجود دارد که درنوع خود بی نظیر هستند.

پارک میلیون یرز استون

در مقالات قبلی رستوران های حلال تایلند ، بهترین هتل های پاتایا و پارک ابی رامایانا را به طور کامل به شما معرفی کردیم که همه آنها از مهم ترین جاذبه های گردشگری پاتایا هستند، در ادامه همراه با خبرنگار اختصاصی این تودی سری به پارک میلیون یرز استون یا پارک سنگی چند میلیون ساله و مزرعه تمساح پاتایا زده ایم .

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

مزرعه تمساح پاتایا

آدرس مزرعه تمساح پاتایا همانطور که در جدول مشخصات گردشگری این جاذبه  در بالا مشاهده می کنید در استان چونبوری است و برای مسافران ایرانی که شهر پاتایا را برای تفریح انتخاب کرده اند تنها با 10 دقیقه فاصله نسبت به پاتایا می توانند از این پارک چند میلیون ساله بازدید به عمل آورند،پارک سنگی میلیون یرز استون و باغ پرورش کردوکودیل استان چونبوری حاصل تلاش شبانه روزی تیمی اکوسیستمی به مدت زمان 18 سال می باشد که امروزه در یک زمین 80 هکتاری برای گردشگران قابل بازدید است.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

نوشته های مشابه

مالک پارک سنگی تمساح

این پارک خصوصی توسط یکی از ثروتمندان تایلندی و علاقه مند به طبیعت به نام آقای خوان سوان با قریب بر بیست سال زحمت ساخته شد ، به طوری که وی برای گرد هم آوردن سنگ ها و فسیل های این مجموعه از هیچ زحمتی دریغ نکرد و تنها خواسته وی آن بود که به استان چونبوری رونق گردشگری بیافزاید و همینطور هم شد،پس از افتتاح این باغ پرورش کروکودیل و اولین عکس های منتشر شده در شبکه های ماهواره ای پلیس تایلند اقدام به پلمپ مجموعه کرد و با بررسی استانداردهای ایمنی دوباره این مزرعه به روی عموم گردشگران بازگشایی شد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

خطرات مزرعه تمساح

خیلی از فعالان محیط زیستی و حمایت از حقوق جانداران دشمن اصلی این مزرعه هستند و اعتقاد دارند علاوه بر خطر زیادی که گردشگران را تهدید می کند، رفتارهای بسیار زشت و به دور از حالات انسانی با حیوانات و بویژه تمساح ها انجام می گیرد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

صادرات گوشت کروکودیل

کشور تایلند رتبه اول تولید و ذبح کروکودیل در دنیا می باشد و بیشترین حجم صادرات گوشت خود را به کشور چین که سالان حدود 2 میلیوت کروکودیل می باشد انجام می دهد، همچنین از پوست تمساح ها در صنایع پوشاک و غیره زیاد استفاده می گردد و تقریبا جز صنایع دستی تایلند محسوب می گردد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

دیدنی های مزرعه تمساح پاتایا

در این بخش به معرفی بخش های دیدنی و تفریحی مزرعه تمساح پاتایا تایلند پرداخته ایم تا با اطلاعات کافی به بازدید از این جاذبه گردشگری مهم کشور تایلند بروید :

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

باغ وحش اکزوتیک

در باغ وحش اکزوتیک علاوه بر 3 هزار گونه مختلف از کروکودیل ها و تمساح ها تعداد زیادی دیگری از حیوانات نظیر اسب های وحشی، ببرهای ایرانی، خرس های قطبی، ماهی های مختلف اقیانوسی و آب شور، گوسفندهای ایرانی و شترمرغ های هندی، گاوهای هلندی، گوزن ، برخی از جانداران دریایی رو به انقراض، پلنگ ، شیر و طاووس نگهداری می شود،بی شک پس از باغ وحش سافاری ورلد بانکوک ، باغ وحش اکزوتیک در پارک سنگی چند میلیون ساله از بهترین و بزرگ ترین و متنوع ترین باغ های وحش تایلند می باشد که بازدید از آن از بهترین بخش های دیدنی مزرعه تمساح پاتایا می باشد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

بخش کروکودیل کینگدوم

اینکه چگونه تعداد 10 کروکودیل در این مزرعه امروزه به هزاران کروکودیل گسترش پیدا کرده اند از کیفیت بالای این پرورشگاه بزرگ می باشد، بزرگ ترین اجتماع این حیوانات باستانی و وحشتناک در قاره آسیا در داخل بزرگ ترین دریاچه مصنوعی شرق آسیا خود به جذابیت پارک میلیون یرز استون می افزاید.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

4800 کرکودیل غول پیکر

از نکات قابل توجه درباره بخش کروکودیل کینگدوم آن است که گردشگران می توانند با قایق های مخصوص به درون دو دریاچه این بخش بروند و تصاویر خارق العده ای با چیزی بالغ بر 4800 کروکودیل غول پیکر تهیه کنند، همچنین شما می توانید به این حیوانات با ابهت از نزدیک غذا دهید و شیوه زندگی آنها را درون آب های لجنی تماشا کنید.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

بخش گاردن اند استون

از بخش های دیدنی و پر خطر مزرعه تمساح تایلند بگذریم به خود پارک میلیون یرز استون میرسیم، در بخش دیدنی و تفریحی گاردن اند استون یا باغ و پارک سنگی این مجموعه شما می توانید گیاهان و درختان زنده ای را مشاهده کنید که سن آنها بیشتر از دویست می باشد و درکنار آن فسیل ها و سنگ های بزرگ و غول پیکری وجود دارد که به گفته کارشناسان عمر آنها به بیش از هشتاد میلیون سال در کره زمین می رسد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

سایر بخش های تفریحی پارک

در این مکان علاوه بر همه این مواردی که عرض بخش های تفریحی زیادی برای جذب گردشگران بیشتر در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می توان به نمایش مربیان مجرب همراه با تمساح ها و کروکودیل های خطرناک اشاره کرد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

نمایش کروکودیل ها

در این برنامه های نمایشی مربیان حرفه ای همراه با کروکودیل ها به بازی مشغول می شوند و هر لحظه امکان دارد که جان خود را از دست بدهند ، ساعات برگزاری این نمایش ها در بوردهای موجود در ورودی این مکان نصب گردیده است که می توانید در آن سانس ها به بخش نمایشی مراجعه نمایید.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

غذا دادن به حیوانات

همچنین شما می توانید با خرید بلیت های غذا دادن به حیوانات مختلف با دستان خود به ببرها ، کروکودیل ها، تمساح ها و ماهی های غول پیکر و چند تنی موجود در پارک غذا دهید و یا در ساتودیوی عکاسی موجود در مزرعه تمساح پاتایا با حیوانات خطرناک و نایاب عکس هایی بی نظیر تهیه کنید ،نکته آخر درباره بخش های غذا دادن به حیوانات درنده نظیر شیر و ببر و تمساح آن است که امروزه در خیلی از کشورهای دنیا غذا دادن مردم عادی به این حیوانات ممنوع می باشد و تنها شانس شما برای تجربه لذت بخش و آدرنالینی این امر، مزرعه تمساح پاتایا می باشد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

امکانات رفاهی پارک

برای رفاه حال توریست ها و بازدید کنندگان در این پارک امکانات رفاهی نظیر سرویس های بهداشتی ، پارک برای استراحت در فضای سبز، تاکسی سرویس، زمین بازی ویژه خردسالان، قایق سواری و اینترنت اشاره کرد.

چگونه به مزرعه تمساح پاتایا برویم ؟

برای مراجعه به پارک میلیون یرز استون باید به اتوبان سوخومیت بروید و در ایستگاه پر ترافیک فتر پراست از تاکسی یا اتوبوس پیاده شوید، از این منطقه باید تاکسی یا موتورهای سه چرخ کرایه کنید تا فاصله شش کیلومتری موجود را با آنها طی کنید و به ورودی مزرعه برسید.

شرایط آب و هوایی پاتایا

در مقالات قبلی بارها شرایط اب و هوای پاتایا و در کل کشور تایلند را درج کردیم ، به طور خلاصه پاتایا دارای آب و هوای گرمسیری و متعادل همراه با بارش های شدید استواییست، بهترین ماه ها برای سفر به تایلند و پاتایا بین مهر تا بهمن هر ساله می باشد که البته نرخ تفریحات کمی افزایش پیدا می کند، در طول فصل تابستان باید انتظار آفتاب داغ و سوزان استوایی را داشته باشید و در فصل بهار هم همیشه شاهد بارش های سنگین و سیل اسای باران هستیم.

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره پارک میلیون یرز استون تایلند در بخش زیر کامنت کنید .


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا