تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

پارک سنگی میلیون یرز استون و مزرعه تمساح پاتایا | این تودی

Bangkok
28°
few clouds
humidity: 74%
wind: 4m/s WSW
H 28 • L 28
35°
Thu
35°
Fri
36°
Sat
34°
Sun
Weather from OpenWeatherMap

جاذبه های گردشگری تایلند

معرفی مزرعه تمساح پاتایا و پارک میلیون یرز استون 

مزرعه تمساح پاتایا یکی از خاص ترین جاذبه های تفریحی موجود در کشور توریستی تایلند می باشد که به عنوان بزرگ ترین باغ پرورش و نمایش کروکودیل هم شناخته می شود، در این مزرعه زیبا علاوه بر گونه های مختلف تمساح ، تعداد زیادی درخت و سنگ های باستانی با قدمتی چندین میلیون سال وجود دارد که درنوع خود بی نظیر هستند.

در مقالات قبلی رستوران های حلال تایلند ، بهترین هتل های پاتایا و پارک ابی رامایانا را به طور کامل به شما معرفی کردیم که همه آنها از مهم ترین مراکز توریستی و تفریحی پاتایا هستند، در ادامه همراه با خبرنگار اختصاصی این تودی سری به پارک میلیون یرز استون یا پارک سنگی چند میلیون ساله و مزرعه تمساح پاتایا زده ایم .

 • آدرس مزرعه تمساح پاتایا : تایلند، استان چونبوری، منطقه بنگ لامونگ، محله نانگ پلا لای
 • ساعات بازدید : 9 الی 17
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 2 ساعت
 • قیمت بلیت ورودی : 399 بات تایلندی
 • ویژگی های بارز مزرعه تمساح : بزرگ ترین پرورشگاه کروکودیل
 • وب سایت رسمی پارک میلیون یرز : لمس کنید
 • شماره تماس اطلاعات پارک : +6638249347
 • تاریخ افتتاح : 1992 میلادی
 • امتیاز در این تودی : 4.8 از 5
 • امکانات رفاهی و دیدنی ها : رستوران، کافی شاپ، باغ وحش، پارک سنگی چند میلیون ساله، استودیوی عکاسی، سرویس بهداشتی، تاکسی سرویس، بخش های نمایشی، بخش غذا دادن به حیوانات، سنگ های چند میلیون ساله، بخش فسیل ها، بخش ماهی ها، زمین بازی خردسالان، آنتن دهی موبایل
 • نکات منفی بازدید : خطرناک بودن بخش هایی از پارک
 • لوازم مورد نیاز بازدید : وجه نقد ، کارت بانکی، دوربین عکاسی ، موبایل و مونوپاد

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

مزرعه تمساح پاتایا

آدرس مزرعه تمساح پاتایا همانطور که در جدول مشخصات گردشگری این جاذبه  در بالا مشاهده می کنید در استان چونبوری است و برای مسافران ایرانی که شهر پاتایا را برای تفریح انتخاب کرده اند تنها با 10 دقیقه فاصله نسبت به پاتایا می توانند از این پارک چند میلیون ساله بازدید به عمل آورند.

READ  مجسمه بودای بزرگ پوکت بزرگ ترین مجسمه سنگی تایلند | این تودی

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

پارک سنگی میلیون یرز استون و باغ پرورش کردوکودیل استان چونبوری حاصل تلاش شبانه روزی تیمی اکوسیستمی به مدت زمان 18 سال می باشد که امروزه در یک زمین 80 هکتاری برای گردشگران قابل بازدید است.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

این پارک خصوصی توسط یکی از ثروتمندان تایلندی و علاقه مند به طبیعت به نام آقای خوان سوان با قریب بر بیست سال زحمت ساخته شد ، به طوری که وی برای گرد هم آوردن سنگ ها و فسیل های این مجموعه از هیچ زحمتی دریغ نکرد و تنها خواسته وی آن بود که به استان چونبوری رونق گردشگری بیافزاید و همینطور هم شد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

پس از افتتاح این باغ پرورش کروکودیل و اولین عکس های منتشر شده در شبکه های ماهواره ای پلیس تایلند اقدام به پلمپ مجموعه کرد و با بررسی استانداردهای ایمنی دوباره این مزرعه به روی عموم گردشگران بازگشایی شد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

خیلی از فعالان محیط زیستی و حمایت از حقوق جانداران دشمن اصلی این مزرعه هستند و اعتقاد دارند علاوه بر خطر زیادی که گردشگران را تهدید می کند، رفتارهای بسیار زشت و به دور از حالات انسانی با حیوانات و بویژه تمساح ها انجام می گیرد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

کشور تایلند رتبه اول تولید و ذبح کروکودیل در دنیا می باشد و بیشترین حجم صادرات گوشت خود را به کشور چین که سالان حدود 2 میلیوت کروکودیل می باشد انجام می دهد، همچنین از پوست تمساح ها در صنایع پوشاک و غیره زیاد استفاده می گردد و تقریبا جز صنایع دستی تایلند محسوب می گردد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

دیدنی های مزرعه تمسا پاتایا – باغ سنگی میلیون یرز استون

در این بخش به معرفی بخش های دیدنی و تفریحی مزرعه تمساح پاتایا تیالند پرداخته ایم تا با اطلاعات کافی به بازدید از این جاذبه گردشگری مهم کشور تایلند بروید :

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

باغ وحش اکزوتیک مزرعه تمساح پاتایا

در باغ وحش اکزوتیک در مزرعه تمساح پاتایا علاوه بر 3 هزار گونه مختلف از کروکودیل ها و تمساح ها تعداد زیادی دیگری از حیوانات نظیر اسب های وحشی، ببرهای ایرانی، خرس های قطبی، ماهی های مختلف اقیانوسی و آب شور، گوسفندهای ایرانی و شترمرغ های هندی، گاوهای هلندی، گوزن ، برخی از جانداران دریایی رو به انقراض، پلنگ ، شیر و طاووس نگهداری می شود.

READ  بزرگ ترین فواره موزیکال جهان | رکوردهای گردشگری گینس | این تودی

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

بی شک پس از باغ وحش سافاری ورلد بانکوک ، باغ وحش اکزوتیک در پارک سنگی چند میلیون ساله از بهترین و بزرگ ترین و متنوع ترین باغ های وحش تایلند می باشد که بازدید از آن از بهترین بخش های دیدنی مزرعه تمساح پاتایا می باشد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

بخش کروکودیل کینگدوم مزرعه تمساح پاتایا

اینکه چگونه تعداد 10 کروکودیل در این مزرعه امروزه به هزاران کروکودیل گسترش پیدا کرده اند از کیفیت بالای این پرورشگاه بزرگ می باشد، بزرگ ترین اجتماع این حیوانات باستانی و وحشتناک در قاره آسیا در داخل بزرگ ترین دریاچه مصنوعی شرق آسیا خود به جذابیت پارک میلیون یرز استون می افزاید.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

از نکات قابل توجه درباره بخش کروکودیل کینگدوم آن است که گردشگران می توانند با قایق های مخصوص به درون دو دریاچه این بخش بروند و تصاویر خارق العده ای با چیزی بالغ بر 4800 کروکودیل غول پیکر تهیه کنند، همچنین شما می توانید به این حیوانات با ابهت از نزدیک غذا دهید و شیوه زندگی آنها را درون آب های لجنی تماشا کنید.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

بخش گاردن اند استون پارک مزرعه تمساح پاتایا

از بخش های دیدنی و پر خطر مزرعه تمساح پاتایا بگذریم به خود پارک میلیون یرز استون میرسیم، در بخش دیدنی و تفریحی گاردن اند استون یا باغ و پارک سنگی این مجموعه شما می توانید گیاهان و درختان زنده ای را مشاهده کنید که سن آنها بیشتر از دویست می باشد و درکنار آن فسیل ها و سنگ های بزرگ و غول پیکری وجود دارد که به گفته کارشناسان عمر آنها به بیش از هشتاد میلیون سال در کره زمین می رسد.

READ  برج بریتیش ایرویز باریک ترین برج جهان در کتاب گینس | این تودی

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

سایر بخش های تفریحی در مزرعه تمساح پاتایا

در مزرعه تمساح پاتایا و پارک سنگی میلیون یرز استون در استان چونبوری تایلند علاوه بر همه این مواردی که عرض بخش های تفریحی زیادی برای جذب گردشگران بیشتر در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می توان به نمایش مربیان مجرب همراه با تمساح ها و کروکودیل های خطرناک اشاره کرد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

در این برنامه های نمایشی مربیان حرفه ای همراه با کروکودیل ها به بازی مشغول می شوند و هر لحظه امکان دارد که جان خود را از دست بدهند ، ساعات برگزاری این نمایش ها در بوردهای موجود در ورودی مزرعه تمساح پاتایا نصب گردیده است که می توانید در آن سانس ها به بخش نمایشی مراجعه نمایید.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

همچنین شما می توانید با خرید بلیت های غذا دادن به حیوانات مختلف با دستان خود به ببرها ، کروکودیل ها، تمساح ها و ماهی های غول پیکر و چند تنی موجود در پارک غذا دهید و یا در ساتودیوی عکاسی موجود در مزرعه تمساح پاتایا با حیوانات خطرناک و نایاب عکس هایی بی نظیر تهیه کنید .

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

نکته آخر درباره بخش های غذا دادن به حیوانات درنده نظیر شیر و ببر و تمساح آن است که امروزه در خیلی از کشورهای دنیا غذا دادن مردم عادی به این حیوانات ممنوع می باشد و تنها شانس شما برای تجربه لذت بخش و آدرنالینی این امر، مزرعه تمساح پاتایا می باشد.

تصاویر مزرعه تمساح پاتایا

امکانات رفاهی پارک میلیون یرز استون و مزرعه تمساح پاتایا

برای رفاه حال توریست ها و بازدید کنندگان در این پارک امکانات رفاهی نظیر سرویس های بهداشتی ، پارک برای استراحت در فضای سبز، تاکسی سرویس، زمین بازی ویژه خردسالان، قایق سواری و اینترنت اشاره کرد.

چگونه به مزرعه تمساح پاتایا برویم ؟

برای مراجعه به پارک میلیون یرز استون و مزرعه تمساح پاتایا از شهر پاتایا باید به اتوبان سوخومیت بروید و در ایستگاه پر ترافیک فتر پراست از تاکسی یا اتوبوس پیاده شوید، از این منطقه باید تاکسی یا موتورهای سه چرخ کرایه کنید تا فاصله شش کیلومتری موجود را با آنها طی کنید و به ورودی مزرعه تمساح پاتایا برسید.

READ  پارک پروانه مالزی بزرگ ترین باغ پروانه جهان در کوالالامپور | این تودی

شرایط آب و هوایی پاتایا

در مقالات قبلی بارها شرایط اب و هوای پاتایا و در کل کشور تایلند را درج کردیم ، به طور خلاصه پاتایا دارای آب و هوای گرمسیری و متعادل همراه با بارش های شدید استواییست، بهترین ماه ها برای سفر به تایلند و پاتایا بین مهر تا بهمن هر ساله می باشد که البته نرخ تفریحات کمی افزایش پیدا می کند.

در طول فصل تابستان باید انتظار آفتاب داغ و سوزان استوایی را داشته باشید و در فصل بهار هم همیشه شاهد بارش های سنگین و سیل اسای باران هستیم.

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره مزرعه تمساح پاتایا و پارک میلیون یرز استون تیالند در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

بیشتر بخوانید

7
نقد و بررسی این تودی

بررسی شده توسط سمیرا ابریشمی

ارزش تفریحی

6.3

امکانات رفاهی

7.4

مسیر و دسترسی

6.9

امنیت

5.9

نسبت هزینه به لذت

8.4
مزایا

 • بهترین مزرعه کروکودیل جهان
 • امکانات رفاهی و تفریحی عالی
 • دسترسی خوب
معایب

 • ندارد

1

پارک سنگی میلیون یرز استون و مزرعه تمساح پاتایا | این تودی
5 (100%) 1 vote[s]

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب